Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol tudnak elaludni a...

Mikortol tudnak elaludni a babak minden segitseg nelkul?

Figyelt kérdés
Ertem ezen, h cumi, cici, ringatas stb. nelkul. Nem extrem esetekre lennek kivancsi,hanem az atlagra.
2009. szept. 19. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
a miénk kezdetektől "segítség"nélkül alszik. nem kell rászoktatni és ennyi.
2009. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsi lányom kb. 2 hónaposan kezdte az egyedül elalvást, elég furi volt akkor, mert előtte csak kézben meg cicin aludt el. Egyszer csak sehogy sem akart,csak nyűglődött, leraktam a kiságyba, és láss csodát elaludt 2 perc alatt. Csak álltam felette, hogy nincs-e valami baja! :)

Azóta is így megy, lerakom, ha látom, hogy álmos, és alszik.

(persze néha nyöszörög egy kicsit, de max. 2 percet)

2009. szept. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,raszoktattam. De most mar ez van.Az enyem az elejetol igenyelte. Probaltam en letenni, de csak uvoltott, es osszehannyta az agyat. Ezert inkabb segitettem neki elaludni. O nem az a tipusu baba, akit leteszek es magatol elalszik. Azert gondolom, nem fog meg 20 evesen is cicin elaludni. Legalabbis az enyemen nem:-) Ezert kerdeztem,h mikortol hagyjak el a mar "raszokott" gyerekek.
2009. szept. 19. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát azt hiszem nagyon szerencsés vagy. Szerintem ez nem rászoktatás kérdése. A mi babánk is olyan mint a kérdezőé. Igaz még csak 1 hónapos, és ha egyeltalán elalszik akkor az büfiztetés közben van. Ezzel mit kezdenél? Szóval nem tudom én sem a választ. Bocs hogy nem válaszolok, csak az 1. válasz egy kicsit felhúzott.
2009. szept. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem rászoktatás kérdése nyugi. Kisfiam 3 hós koráig cicin aludt el,utána 2 hónap ringatás következett,most újra cicin alvás. Nem vagy egyedűl. Én is kíváncsi leszek rá,de nem bánom hogy így van. Imádtam ringatni is.Ilyenek és kész.
2009. szept. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom már 7 éves, de még este hozzá kell bújni az ágyába, hogy elaludjon.

A kisfiam 10 hónapos korától elalszik egyedül.

Mindkettőt egyformán altattam, megitták a tápszert, utána vállra vettem, büfizett és aludt!

Ezzel csak az első válaszolót szeretném megcáfolni! Egyformán csináltam mindent, mégis az egyik elalszik egyedül, a másik meg nem.

Egyszerűen csak különbözőek a gyerekek!

2009. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Babája válogatja. Nagyobbik lányom kezdettől fogva egyedül aludt el, külön szobában! Soha semmi gond nem volt vele. A kisebbiket viszont napközben bizony néha kézben kellett elaltatni, vacsi után egyedül aludt az ágyában, de a kiságy 8 hónapos koráig a mi hálószobánkban volt. Ahogy kialakult a napirendje (kb. 4 hónapos korában), már napközben is elaludt egyedül a kiságyban. Sőt, amint elkezdett kúszni-mászni, már nem is maradt meg kézben alvás céljából (amint felvettem, azt hitte, játék következik), szóval maradt a kiságy. Ő tehát magától állt át az egyedüli alvásra. Viszont szakemberek szerint 1 éves kor után már mindenképp meg kell rá tanítani, mert ennyi idősen már tudatosan "manipulálhatja" a szülőt, ilyenkor már el lehet rontani. Ismerek olyat, aki még 10 évesen is csak az anyjáékkal tudott elaludni, szegényt még egy nyári táborba se tudták elküldeni emiatt.
2009. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!