Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugtalanság, idegesség,...

Nyugtalanság, idegesség, betegség? Mi lehet? Ha valaki túljutott már hasonlón, kérem írja meg.

Figyelt kérdés

2 hónapos fiam egyre nyugtalanabb. Rángatja a lábát, kapkod a kezeivel, mintha egy idegbeteg kis öreget látnék. Nagyon szeretjük őt. Hasfájós volt, mindig dajkálgattuk. Mellettünk alszik az ágyban, minden szeretetet megkap. Mi lehet a baj? A doki azt mondta, hogy dajkáljuk nyugodtan 3 hónapos koráig nem lehet őt "elrontani".

Elvittem egy másik doktornénihez is. Ő azt mondta, hogy majd kinövi. Lehet alkati dolog is, ha esetleg az apuka is ilyen túlmozgásos volt. TÚLMOZGÁSOS ezt a szót használta. Ezt sem igazán értem. Ez baj, ki lehet nőni?

Addig mászkáltam orvostól orvosig, amíg az egyik elküldött koponya ultrahangra. Azt mondta, hogy szerinte nincsen baj, valóban túlmozgásos a baba, de az én megnyugtatásomra menjek el vele UH-ra. Nagyon félek. Hétfőre kaptunk időpontot.


2009. szept. 18. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig a hasa fáj. És az nem baj, ha túlmozgásos, férjem is az:-) Max néha nehezen viselem, hogy rázza a lábát.))
2009. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyon drukkolok, hogy semmi baj ne legyen.

(egyébként egy éves koráig sem tudod elrontani, szeretettel meg tulajdonképpen soha)

Ismerek én is túlmozgásos embert, szintén csak lábazik néha egy kicsit.

Szerintem is egyébként a pocijával lehet még gond.

2009. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok. Köszönöm a biztatást. Az én férjem pedig túl lassú. :-)
2009. szept. 18. 21:55
 4/11 anonim ***** válasza:

A dokik értenek ahhoz, hogy félválaszokkal is a szívbajt hozzák az anyákra! Persze mire kiderül a vizsgálaton, hogy semmi baj, már éveket öregszel az idegtől. Ismerős.

Reméljük, poci. Infacolt próbáltad? Nekünk bevált.

A fiam igazi kis ideg-ember. De nem lehet elrontani őket a babusgatással!

2009. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A pocakra már mindent kipróbáltunk. Infacol, Espumisan, Gripe Water, meleg, magvakkal töltött zsák, papaverines kutyulék, chamomilla. (ezt nem ajánlom senkinek)Fogzásra használják sokan, de nekünk a görcsökre és fájdalomra ajánlották. Majd megőrült tőle szegény. Viburcol kúppal mentettem a menthetőt. Nálunk ez a kúp sem jött be. Tápszeresek vagyunk sajnos. Egy napig sem volt tejem. Több tápszert is kipróbáltunk. Most a Novalac AC-t eszegetjük. Ez kimondottan hasfájós babáknak van.

A frász a dokik valóban rám hozták. Hétfőig görcsölök majd rendesen.

Ráadásul a csöppség ilyenkor nagyon nehezen alszik el. Alig tudom megnyugtatni.

2009. szept. 18. 22:22
 6/11 A kérdező kommentje:
Lemaradt egy "t" betűm. :-)
2009. szept. 18. 22:23
 7/11 anonim ***** válasza:
22:13-as vagyok. Bízz magdban, és őrizd meg a nyugalmadat!
2009. szept. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi volt????
2009. szept. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, hogy érdeklődsz. Megkönnyebbültem. :-)Nagyon aranyos volt Dunakeszin a doktornéni. Mindent megnézett (2x is, mert látta rajtam, hogy nagyon félek), de nem talált semmit. Azt mondta, hogy minden rendben van. Szerinte is a pocakfájás miatt vannak ezek a rángások és nyugtalanság. Még hasi UH-t is csinált. Akkor most várok, hogy kinőjük a poci fájását. De meddig tart ez még?
2009. szept. 21. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:

második, meg utolsó vagyok


Ó hát nagyon sokat gondoltam rátok, nagyon örülök, hogy minden rendben van! A pocifájás még kábé egy hónap. Nekünk vagy homeóval,vagy Gripe-pel, vagy kamillateával elmúlt.Kisérletezni kell tovább, meg tornáztatni, esetleg úszni elvinni, az állítólag jó a reménytelenül pocifájós babáknál.

2009. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!