Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szobatisztaságra való...

A szobatisztaságra való tanításban működik a Suttogó módszere?

Figyelt kérdés
Ha valaki próbálta mikor kezdte és mennyi ideig tartott, amíg szobatiszta lett a baba.
2009. szept. 18. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia nem kell semmilyen módszer majd ha megérik rá akkor úgyis szobatiszta lesz, a nagybbik lányom 3,5 éves a volt a kicsi pedig 2 éves mikor leszokott a nappali és az éjszakai pleusról is, és nem erőltettem semmit igy volt jó és zökkenőmentesen ment mindne
2009. szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam, na meg anyósom állítja, hogy a férjem 1 éves korára teljesen szobatiszta volt. De amikor ráteszem a 1,5 éves kislányom a bilire, vagy a WC-re, torkaszakadtából üvölt. Azt hiszi ez valami büntetés? Szóval én nem erőltetem. Anyukám egyébként teljesen kiakadt ezen. Szerinte 2-2,5 évesen, ha a gyerek már érett rá 1-2 nap alatt teljesen szobatiszta lehet a gyerek. A Suttogó meg azt írta, hogy kitartás kell hozzá, akár hónapokba telhet. Hát, szerintem ez felesleges tortúra. Nem akarom ezzel sokkolni a gyereket, csak valami pszichés problémát okozok neki, pl. ágybavizelés, ilyesmi.
2009. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én hagyom a gyereket pár hónapja, hogy bejöjjön a wc-be ha megyek, férjem is néha. Még úgy látom nem érdekli a dolog, csak minimálisan. Azt olvastam, ahogy érdeklődni kezd, akkor kell neki felajánlani a lehetőséget, illetve elmagyarázni. 18-24 hós korig kell elindulnia a folyamatnak. Sokan lettek egyből szobatiszták. Ez nem verseny.Engem ráerőltettek, és legalább 15 évig nehezen tudtam wczni, apámat 9 hósan kikötötték, muszáj lett szobatisztának lennie, ő is nagyon sokat szenvedett a wczéssel.(drukkos lett)

A lényeg, hogy ovira szobatiszta legyen.

Napközben beszélgetek neki róla, hogy a nagyfiúk nem pelusba pisilnek, meg, hogy a pisi/kaki megy pá, elúszik, integethet is neki stb. Szóval csak játékosan bátorítom.Ha sikerélménye lesz, akkor biztos begyorsul a folyamat.

2009. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
a suttogó módszere egy baromság. néhány "sztárunk" kitalálta,hogy neki ez,hogy bejött és olyan a gyerek mint egy óramű aztán egynást kezdték licitálni. hihetetlen milyen buták az emberek.
2009. szept. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja és főleg a Palikékon meg a Claudián röhögtem.
2009. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat, még nincs tapasztalatom, a babám csak 9 hónapos, de én is túl macerásnak érzem ezt a módszert. A szomszédban van egy nagymami, pár hét alatt játékosan rávezette az unokákat a szobatisztaságra, pedig a nagyobb most 2 éves és több, mint 2 hónapja teljesen szobatiszta, a kicsi decemberben lesz 2 éves, de csak a kakival van néha baleset. És mindkettő fiú, pedig azt hallottam, hogy a fiúknak később sikerül.
2009. szept. 19. 11:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!