Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszáson mekkora az esélye,...

Babaúszáson mekkora az esélye, hogy összeszed a babám valami nem kívánatos nyavaját?

Figyelt kérdés
Megyünk úszásra (7 hónapos) és most világosított fel az egyik ismerősöm, hogy mi minden lehet abban a vízben, amiben kb 1000 ember fordul meg egy nap. Vagy a klórozás megöl mindent? Persze néhány példát is rögtön felsorolt (anyukák folyása, kötőhártya-gyulladás stb)
2009. szept. 18. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak csak erre a célra fentartott medencék?Nézz utána!A tökéletesen szigetelő pelenka alapfeltétel.
2009. szept. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy medence van, sokan használják nap közben. Ahol lakom, ott csak ilyen lehetőség van úszásra. de ha lenne külön babás medence, az anyukák akkor is bejönnek.
2009. szept. 18. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Most járok a harmadik babámmal babaúszásra. Két különböző helyre jártunk, mindkét helyen klórmentes fertőtlenítőt használtak, mert a babáknak nem jó a klór. A medence vizét folyamatosan cserélik és a zuhanyzás kötelező. Ezekre kérdezz rá, ha így csinálják, akkor nem lesz gond. Egyik gyerekem se és én se kaptunk el soha semmit az uszodában. Sőt az uszodába járó gyerekek ritkábban kapnak el vírusos betegségeket, mert edzettebb az immunrendszerük.
2009. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minket lebeszélt a gyerekorvosunk :( Azt mondta, ne tudjam meg, hány fül- és egyéb fertőzéssel kerülnek hozzá babák, akik uszodában kapták el. És hogy sajnos akármennyire fertőtlenitik, a kis langyos medencék a legrosszabbak, akkor már inkább Balaton vagy a tenger a legjobb állitólag. Mivel volt nálunk családon belül középfülgyulladás gyerekkorban, mi nem visszük végülis a kisfiunkat, végülis még egy normál náthán sem esett át soha, akkor valóban elég rossz lenne a helyzetünk... Amúgy pedig, amin én aggódtam, az nem a gyerekek voltak ám. Hanem, hogy a szülőtől ugye nem kérnek igazolást, hogy SEMMILYEN fertőző betegsége nincs. Manapság meg ugye a normál nátha, lábgomba, szemölcs az alap, szinte mindenkinek jut belőle, és ezek is nagyon veszélyesek a kicsikre. Persze van, aki nem kap el semmit, de én nem kockáztatok.
2009. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Erről egy érdekes példát tudok írni. Barátnőm hordta a kislányát babaúszásra, már meg nem mondom melyik uszodába. A babának soha semmi baja nem lett, de a barátnőm egy olyan iszonyat szemfertőzést kapott el (állítólag más anyuka folyása miatt), hogy hónapokig kezelték vele. Többet nem is mentek... Szerintem ezek a veszélyek tényleg vannak, de azért sokan járnak és semmi bajuk sem lesz. Mi az ősszel szeretnénk kipróbálni, igaz a manóm már nagyobbacska, lassan 1 éves lesz.
2009. szept. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babámnak fitymagyulladása lett, a doki szerint valószínűleg az uszodában kapta el:)
2009. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elég nagy a valószínűség. Én nem vinném. Pancsizz vele otthon a kádban, azt is lehet, nem csak este.

7 hós anyuka

2009. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!