Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mennyit hazudik a gyermekének?

Ki mennyit hazudik a gyermekének?

Figyelt kérdés
szerintetek van értelme hazudni?
2009. szept. 18. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mármint miben kéne hazudni?? Kicsit fejtsd ki a kérdést légyszíves!
2009. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam egy éves - még soha életemben nem hazudtam neki. Igaz, most azt mondhatod, hogy "hát persze, hiszen még kicsi", de az a véleményem, hogy a hazugságot érezné a rezdüléseimen (Mint ahogyan az is bizonyítva van, hogy a babák átveszik a szülő hangulatait). Tehát egyrészről ezért nem hazudok neki (és soha nem is fogok), másrészt meg azért, mert ha egyszer is rájönne arra, hogy hazudtam, akkor hiteltelenné válok a szemében, mint szülő, és akkor már jó példa sem lehetek neki.


Vannak kivételek, amikor egy gyereknek azért mondunk "kegyes hazugságokat", hogy megvédjük őt attól, ami még életkori sajátosságainál fogva nem neki való, de persze gondolom nem ezekre a hazugságokra gondoltál.


Én mindig elmondom neki, hogy megyünk a doktor nénihez, szurit is fog kapni, és utána hozzám bújhat, megvigasztalom, meg hogy most orvosságot kell bevenni, de remélem nagyon ügyes lesz...

Meggyőződésem, hogy ez kifizetődő lesz később is, amikor nem kell azt hazudni a boltban, hogy nincs pénz, ha mindenféle hülyeségre rá akar venni, hanem egyszerűen közlöm majd vele, hogy meg tudnám venni (ha tényleg így van), de ennek a dolognak ezért meg ezért nem látom értelmét...


Rajtunk keresztül, és általunk tanulják a világot, és arról nem is beszélve, hogy én sem fogok belegabalyodni így a saját hazugságaimba, hiszen nem lesznek.

2009. szept. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
volt egy tanulmány ami szerint átlagosan 3000-szer hazudik a szülő a gyermekének (nem tudom pontosan hány éves koráig) azt hiszen 5-éves koráig.
2009. szept. 18. 14:21
 4/5 A kérdező kommentje:
na ilyesmire gondoltam mint amit a második hozzászóló írt. mélységesen egyetértek vele.
2009. szept. 18. 14:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én anyukám példájából indulok ki. Mindent megbeszélt velem. Megyünk a doktorbácsihoz, megnéz, ad szurit, kellemetlen lesz, de elmúlik gyorsan utána... anyu később mesélte, hogy amikor mentünk a doktorbácsihoz és sose sírtam, pedig volt ott jópár gyerek, aki bömbölt, mert akkor "tudta meg", hogy mire megy ki a játék? Pici a babám nagyon, de mindig elmondom neki hova megyünk, mit csinálunk... nem tudom,mi ez , tán mély pszichológia, de tény hogy nem sír szuri után!

2009. szept. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!