Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üvege vagy otthon készített...

Üvege vagy otthon készített kajcsi? Ki megyiket preferálja jobban és miért?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 11:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Akarom írni:melyiket.:D
2009. szept. 18. 11:48
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Nekem mind a 4 gyerek azt ette, amit föztem nekik, igy mindig frisset kaptak és hasonlóan volt izesitve, mint ahogy a családban szokás. Ha kész bébiételeket adsz, akkor utánna nagyon sok baj van, mire a gyerek átáll a szokásos izekre. (Azt ugyanis nem hiszem, hogy inkább az egész család átszokik a bébiétel-izesitésre...)

Az otthon készitett olcsóbb is, és ha nagyobb adagot készitesz, akkor adagonként le tudod fagyasztani is.

2009. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
8 hós babámnak 2 hónapja főzök, még nem kapott üvegeset :) Remélem, ez így is marad, én nem bízom az előregyártott ételekben, ki tudja, mi van benne, ráadásul drága és mi van, ha nem ízlik neki, dobjam ki? Így olcsóbb, egészségesebb is, és nyugodtabb is vagyok. Persze megértem azokat is, akik másképp gondolják.
2009. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én a vegyes etetés pártján vagyok, amit el tudok készíteni neki azt én készítem és frissen kapja, amit nem azt üvegeset. Pl. sóskától rosszul vagyok azt üvegeset kap, vagy a kismagvas gyümiket csak üvegeset lehet adni az elején stb. Mindent megeszik így is
2009. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Én mindkét fiamnak főztem, üvegeset egyfélét, sütőtököt vettem, amikor nem lehetett kapni rendeset. Nagyon szerettek enni, és szerencsére így is maradt. Egyik sem válogatós, fejenként tán 1-1 étel van, amit nem szeretnek.

Egyébként nekem vannak fenntartásaim az üveges ételekkel kapcsolatban. Zavar, hogy nem látom, mit tettek bele. Amit én csinálok, arról tutira tudom :o)

Nálunk bevált a főzés.

2009. szept. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kaptam ajándékba egy pár üveges kaját, de nem akarta megenni, amit itthon főzök neki, viszont azt zokszó nélkül megeszi.

Úgyhogy nálunk ő döntött, nem szereti az üveges kajákat.

2009. szept. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2009. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Én elhatároztam, hogy csak az én főztömet fogja enni a gyerkem. Na persze, hogy nem így lett. Kiköpte sírt, hadakozott, a babakaja meg becsúszott kb 2 perc alatt. Így a lányom kizárólag azt ette kb 4 hónapon keresztül, mire sikerült megszerettetnem vele az én főztömet. De még ebből is válogatott. Igy 5 hónapos korától 11 hónapos koráig nagyrészt babakaján élt. Utána egyik napról a másikra áttért az én főztömre, de már nem a babakajás formátumba, hanem azt ette amit mi. Azóta is mindenevő, még nem tudtam olyat főzni amit ne evett volna meg. A lányom 16 hónapos

Szerintem amúgysem kell tartani ezektől a hamiktól, mert nem rossz minőségűek és mivel a lányommal ősszel keztük a hozzátáplálást, így szerintem sokkal változatosabban evett, mintha én főztem volna neki mindennap krumplit répával meg céklával.


Lehet, most kapom a lepontozást, de hát nálunk így alakult, hiába szerettem volna másképp.

2009. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vegyesen jó.

Már csak azért is, mert ha menni kell valahova, egyszerűbb az üveges kaját lekapni a polcról. A Kecskeméti árban és minőségben is jó.

A hazai kaja meg azért kell, hogy a te főztödet is megismerje és megegye. Egy idő után nem kell már majd kétfelé főzni.

De csak bébikaja szerintem nem szerencsés, friss gyümölcs és zöldség, meg husi az pótolhatatlan.

2009. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Ja, én ki nem állom a halat és tengeri herkentyűket, de a gyereknek az is kell, szóval ezt egyenlőre üvegből szándékozom adni neki.


De persze a válasz mindig attól is függ, hogy a mamának van-e ideje főzni, mert én például meg fogom oldani, de mértékkel, mert fél lábbal dolgozom.

2009. szept. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!