Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejet, tejbegrízt csak 1 éves...

Tejet, tejbegrízt csak 1 éves kor után? De hát akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kicsi fiam 8 hónapos lesz, sajnos tápszeres. Lassan 5 napja nem hajlandó elfogadni sem a tápszert sem pedig a tejpépet.

DE hát akkor mit adjak helyette? Joghurtot már kap, de úgy tudom ez a tápszert nem helyettesíti.


2009. szept. 18. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
esetleg babatej?ízsített tápszer?
2009. szept. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok én is, csak a lányom már 10,5 hónapos.

Védőnő ajánlotta a Maci kávét. Nekünk nem jött be, de kipróbálhatod. Én a végén már meg is cukroztam, de úgy sem kellett a babámnak.

Aztán próbáltunk banános és vaníliás tápszert is, de nem ette meg.

Egy darabig átvertem, a gyümölcsébe raktam 2 kanál tápszert, de most már azt is megérzi.

Védőnő mondta 2 napja, hogy sebaj, adjak neki sok sajtot, savanyított tejterméket, húst, mert a lényeg a fehérje bevitele.

Nem mondta, de azt hiszem, hogy pár nap múlva megpróbálom a tejet, erősen hígítva. Nincs jobb ötletem, mert napi 2 babajoghurtnál/pudingnál több nem fogy el, az meg csak 200 g. (Az áráról nem is beszélve! Bár ez most mellékes.)

Ja, még a Sinlac-ot ajánlották, de az sem jött be.

Nincs mese, én bevezetem a tejet (bár picit félve)!

Néhányszor át tudtam verni a lányomat az éjszakai etetéssel, félálomban megette a tápszert, de most már akkor is kiköpi.

Azt próbáltad már?

2009. szept. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Babtejet még nem kapott, de az éjszakai etetést(álmában) kipróbáltam, egy darabig bejött, de most már nem hajlandó úgy sem megenni. Próbáltam kakaót is tenni a tápszerbe, de még úgy sem kellett.
2009. szept. 18. 08:31
 4/9 anonim ***** válasza:

sia, én a tapszerbe is meg a tejpepbe is gyumolcsdesszertet keverek, ugy megeszi.

nem csoda, hogy nem eszik a bebik a tapit meg a pepet, szörnyű ízük van. kb 50 mili gyümölcsöt teszek 180 tapszerhez, és felesbe megy a tejpepnel.

igy a tejpep kedvenc, gyumolcsosen, a tapszerbol 80-200 fogy a bebi hangulatatol fuggoen.

masreszt van 8 hótól adható kimondottan bebijoghurt, szerintem erdemes lenne kiprobalni, hogy esetleg azzal kevered a tejpepet (az enyem meg hat hós csak, igy ezt meg nem probaltuk)

2009. szept. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem ette sehogy, sem gyümölccsel, sem kakaóval, sehogy. Mivel nem gyarapodott rendesen, a doktornő mondta, hogy adjak neki tejet, muszáj híznia, és mivel folyadékot sem volt nagyon hajlandó inni, így bevezettük. Én házitejet vettem, forralva felesbe kapott először egy keveset, majd pár napig vártunk. Mivel nem volt semmi gond belőle, azóta is azt kap.
2009. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A humanának van egy banán ízü tápszere(baby fit)az enyém csak azt issza meg.Csak patikában lehet kapni?azt hiszem receptes.
2009. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nekünk már a gyümölcsös megoldás sem jön be, de a Mildibé banán, Beba vanília sem.

Te azért vagy rosszabb helyzetben, mint én, mert fiatalabb a babád.

Én 2,8-as tejet vettem, vasárnap ki is próbáljuk.

Muszáj, mert fogyott a lányom, pedig sovány egyébként is (10,5 hónapos, és csak 8 kg).

Van, aki víz helyett gyümölcslével csinálja a tápot, esetleg azt is próbálhatod.

Nekünk csődöt mondott minden.

2009. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj a mai tejekkel hogy amugy is vízszerűek,és semmi tápértékük nincs,tehát étkezést ne lehet velük kiváltani.
2009. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, de ha tudsz szerezni házi kecsketejet akkor adhatsz neki azt. Én is azt adok a fiamnak. Igaz 10 hós korától, mert addig volt tejem tápszert meg nem akartam neki adni. De akitől hordom annak csak 3 hós korig volt anyateje, így onnantól a kecsketejet adta a lányának. Most 14 éves és makk egészséges és semmire sem allergiás vagy ilyesmi, úgyhogy én csak ajánlani tudom.
2009. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!