Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy jol nevelem-e?

Honnan tudom, hogy jol nevelem-e?

Figyelt kérdés
Egyaltalan, hogyan kezdjem el nevelni 7 hos kisfiam? Mit csinal egy jo szülő?
2009. szept. 17. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az majd akkor derül csak ki, hogyha kirepül a családi fészekből. Mert igazából csak az számít, hogy a gyermeknek jó legyen, ahogy neveled. Az, hogy mások mit gondolnak a nevelési módszereidről, az egyáltalán nem számít.
2009. szept. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne kényeztesd el, és ne hagyj rá mindent, mert akkor a fejetekre nő, és hisztizni fog mindenért.Legyél következetes,a továbbiakban :)

Egy példa:

Nekünk húgommal soha nem volt szabad a boltban kibontani és megenni az édességet, nem hisztiztünk soha, hogy az is kell, meg az is, meg minden,mert megmondták, hogy nem!Esetleg néha választhattunk valamit, de csak otthon volt szabad megenni, és teljesen egyet értek ezzel a módszerrel, a saját gyerekemet is fogom nevelni!

Nem volt a boltban hisztizés, meg semmi probléma, néha találkozok ilyen szülőkkel, akiket az egész áruház figyel, mert a gyerek hisztirohamot kap,ée földhözveri magát hogy nem vesznek meg neki mindent, amit kigondolt.

2009. szept. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsen gyerekem, de a csaladomban 4 is van :)

Szerintem ha "egyenlo fel" kent kezeled oket, nem beszelsz veluk tiszteletlenul,elmagyarazod a dolgok miertjet es nem lerendezed egy "csakmertenaztmondtam"mal es ha nem akarsz mindenhatonak/tokeletsnek tunni, ha tudsz bocsanatot kerni a gyerekedtol, es kimondod neki hogy szereted akkor mar valoszinuleg rossz ember nem lesz belole.

Es soha ne varj el olyat a gyerekedtol amit te nem tennel: pl ha te dohanyzol nem ruhazhatod meg ot azert mert ragyujtott, vagy ha egy lustasag vagy es semmit nem csinalsz akkor hiaba papolsz majd neki hogy suli utan tegyen rendet mert nem fog.Ok minket masolnak le!Viselkedesben.Ha azt latja hogy turelemmel es tisztelettel vagy iranta es masok irant akkor o is ugy fog viselkedni!

Szerinttem alakitsd ugy hogy szinte baratok lehessetek (kb 7 eves kora utantol) es akkor mindig mindent el fog mondani neked :)

Amig meg pici addig ugy ahogyan elottem irtak ne engedd hogy a fejedre nojjon, de ertesd meg vele, hogy ezek a szabalyok miert vannak es tartsd is be a szavad (ne csak igergess pl buntetest).

Hat sztem kb ennyi.anyukam ezek szerint nevelt bennunket es eddig csak buszke volt rank pedig mar felnottek vagyunk mind.Es tesom is igy neveli a gyerekeit es en is igy fogom :)

Es sok oromot a gyermekedhez! :)

2009. szept. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik nagyon jól leírta. Nagyon gyakori az a szülő is, aki siránkozik, hogy nem őszinte a gyerek, meg hazudik. Aztán ő is szép példával járt elől csak fel sem tűnt neki: "Nehogy meg mondd apádnak mennyi volt ez a lámpa."

Ilyesmire sem árt majd figyelni. ;)

2009. szept. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elsősorban a kisfiamnál arra törekszem,hogy önálló legyen.Sajnos az anyukám példája hozta ezt a döntést mert ő mindig mindent megcsinált a fiú tesóim helyett és megis lett a következménye(pl:ha otthon van az anyu még egy tányér ételt sem hajlandóak szedni maguknak...)
2009. szept. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a baba legyen:

- önálló, tehát hagyd, hogy kiszolgálja magát, egyen ő maga (még ha csupa kaja lesz minden tőle), álljon fel, ha elesik stb.

- beszéljen szépen (nekem pl. nagyon tetszik, hogy egy baráti házaspárnál szólnak a 3 éves kisfiúnak, hogy ha játszani akar valamivel, akkor kérje el szépen, és akkor a kicsi jön és megkérdezi, hogy szabad-e)

- ugyanennél a házaspárnál a nagyobbik kisfiút megszokatták azzal, hogy mindig segít anyukának; mikor piknikeztünk, jött a kicsi és kérte a kezemből a tányérokat, hogy majd ő odaviszi apának a grillhez.

- járj vele sokat közösségbe, hogy megszokja, hogy nem ő a világ közepe, hanem másokkal együtt kell játszani.

- sokan mondták előttem, hogy legyél következetes: pl. játék után mindig pakoljatok el, ami egyszer nem, az legközelebb ne legyen igen


Kezdetnek ennyi jutott eszembe, ha lesz még, akkor majd írok.


22 hetes pocis

2009. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!