Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell kenni a baba kukiját...

Hogy kell kenni a baba kukiját a szteroidos krémmel?

Figyelt kérdés
Veleszületett fitymaszűkület miatt műteni akarták az egyéves kisfiamat. Nem hagytam, és egy másik helyen adtak szteroidos krémet. Az elején magától értetődően a fitymát kívül kentem, mert nem lehetett egyáltalán hátrahúzni. Most viszont nem tudom eldönteni, hogy kenjem. Húzzam hátra amennyire lehet, és úgy, vagy visszahúzott állapotban?? Segítsetek légyszi, tök tanácstalan vagyok!!
2008. jún. 10. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A fityma bőrét kell kenni steroidos krémmel, a makkot ne kend be. A kisfiúknál nem az egész fityma bőre van letapadba hanem csak a peremén. Ha az szépen kitágul akkor rendesen hátra is fog csúszni. Jó ha visszahúzott állapotban tudod bekenni a szélét a fityma bőrnek ahol már feszül. Szorgalamsan, kitartóan sokáig kell csinálni, de fontos hogy sérülésmentesen sikerüljön, mert ha sokszor körbereped nem gyógyul akkor aztán jöhet a körülmetélés. De segíthet egy gyermekurológus is, de szerintem még korai. Az én kisfiamnál 3.5 éves korára sikerült "felszabadítani" a fütyit.

Kitartás!!!

2008. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen az stimmelt, hogy ne a makkot kenegessem, tuliképpen már másfél éves, és úgy kell kennünk, hogy kenem 6 hétig reggel, este, aztán 3 hónap szünet, megint 6 hét és így tovább 2 éves korig, akkor megyünk kontrollra. Nem szoktam erősen hátrahúzni, pontosan amiatt, mert ha beszakad, akkor kialakul egy valódi és végleges fitymaszűkület, csak abban nem voltam biztos, hogy hátrahúzva avagy sem.

De mostmár tudom, köszi a választ!!!

2008. jún. 11. 08:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja! És körülmetéltetni nem akarom, mert van egy bátyja, akinél semmi gond, bután venné ki magát, hogy az egyiknek ilyen, a másiknak olyan. Meg amúgy is....
2008. jún. 11. 09:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!