Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak 4 hetes babámmal...

Mit csináljak 4 hetes babámmal? Nem akar elleni sehol, csak a kezemben. Ha lerakom ordít, ha felveszem elhallgat.

Figyelt kérdés
megpróbáltam sokak tanácsára, h hagyjam sírni, és egész nap üvöltött, majdnem be is fulladt, annyira hergeli magát.megsajnáltam és kivettem.azóta azt csinálom, h sír, kiveszem, megdajkálom, visszateszem, erre ő újraordít, akkor kezdem elölröl és így tovább...kérlek segítsetek, mi a megoldás?nagyon elrontottam?első babám..
2009. szept. 16. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
hát sírni ne hagyd. minek? semmi értelme. dajkálgasd. ő még nagyon pici. 1 4 hetes babát nem lehet elkényeztetni. gondolom erre gondoltál. nyugodtan vedd fel!:)
2009. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia.Hát aki azt tanácsolta,hogy hagyj sirni egy 4 hetes babát,annak nincs szive,én belehaltam volna.babám 8 hónapos,de a mai napig nem hagyom sírni,és nincs elrontva.lehet azért szeret a kezedbe lenni,mert ott meleg van,és puha és szük.A babák nem szeretik a hideget és nagy tereket.megpróbálhatod pólyába rakni,vagy egy puha takaróba csavarni és berakni a kocsiba.ott kicsi a tér,fordítsd oldalára,és ha netán sírni kezdene csak elég megringatnod.de sirni ne hagyd,igy tanuljameg hogy benned mindig bíthat,és segítesz neki.biztos fájhat már a pocakja is,az ellen is tudsz tenni sokmindent.kitartást.
2009. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is felvettem. Semmi értelme sírni hagyni. Csak akkor szoktam megelégelni, ha látom, hogy szórakozik velem a lányom. Ilyenkor leteszem az ágyra, 1 perc múlva abbahagyja az ordítást és elkezd nevetni. 3 hónapos, 3 hete szórakozik ezzel.


Keresd az okokat:

- éhes, fáj valamije, csípi a pisi, kaki, álmos és nem bír elaludni, melege van, fázik, beakadt valamije valamibe a ruhában, unatkozik.


Nekem két ilyen esetem volt:

1) hüvelygyulladása volt 10 hetesen és ahányszor pisil, annyiszor ordított, 1 csepp pisi elég volt hozzá. Sok pelus, sok sírás és kezelés, 5 nap alatt rendbe jött.

2) Annyira álmos volt, hogy nem bírt eleget szopizni, és annyira éhes maradt, hogy nem bírt mélyen elaludni. Fagyiból tej elő, jóllakott, helyreállt a béke.


Szóval, ha végképp nem tudod mi baja, vidd el a gyerekorvoshoz. Én is elvittem. És igazam volt.

Ha meg éhes, nyugodtan tedd akár 1,5-2 óránként is mellre egy ideig.

Majd írd meg, mire jutottatok.

2009. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
SZia! Én ugyanígy voltam a lányommal, ahogy te. Igazából én elkapattam, igenis el lehet, mert mindig ahhoz szoktattam, hogy a kezemben volt. Ő azt kéri amihez szoktatjuk. Addig dajkálgattam, csak akkor csináltam valamit, amikor aludt. Mikor nagyobb lett, kaptunk játszószőnyeget, azóta el van olyan szépen ha leteszem. Ha a kiságyába rakom nem kezd el ordítani, mert van bent neki 2 játék és azokért nyúl, lefoglalja magát. Igaz ő már 6 hónapos. De míg kisebb volt nekem is így volt ahogy írtad, mert nem volt szívem hagyni ordítani, majd meg akart fulladni a sírástól. Amióta forog, próbálja elérni a tárgyakat akkor is el van ha leteszem, mert lefoglalja magát. Hidd el később nektek is könnyebb lesz.
2009. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fotucsok ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen, kb ilyen korban. Mintha valami bekapcsológomb lett volna rajta, ahogy tettük le, rögtön lááááá. Én is azt csináltam amit te, hogy sírt, felvettem, megnyugodott letettem. Azért szerintem egy-két percet hagyatod. Vagy próbálj neki szokatlan hangokat produkálni (taps vagy nálunk nagyon bejött az ásványvizes flakon recéjének a körömmel való kaparása.) Ez eltereli a figyelmét.

Nálunk 4 nap alatt elmúlt ez a "csakkézbenakaroklenni"

Amúgy meg pár hónap és azt veszed észre, hogy úgy dajkálnád, de ő már csak lefele kéretőzik.:)

2009. szept. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!