Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit, hogyan és mikor készített...

Mit, hogyan és mikor készítettél (vagy adtál) először a babádnak-hozzátáplálásra gondolok? Tejcsis vagy vagy tápis a babád?

Figyelt kérdés
már nemsokára 4hósak leszünk és nem tudom kezdjem-e a hozzátáplálást,és azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá.Nem fog megfulladni?Még szopizik,de pótolgatni kell neki.segítsetek.Előre is köszi.
2009. szept. 16. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Tápszeres a kislányom.

3,5 hósan kezdtük az almalevet (lereszeltem az almát és szűrőn átnyomta, így friss levet tudtam adni), nálunk ez annyira nem ment, így 2 nap múlva adtam neki reszelt almát kiskanállal (csak pár kanállal evett), utána kevertem őszibarackkal, később sütőtökkel, krumplival, banánnal.


Megfulladni nem fog, mivel a botmixer, vagy az almareszelő egészen pépesre csinálja a gyümiket. Egész kis falatokat adj, én a kék hipp-es kanállal kezdtem, kb egy fél kanálnyit adtam egyszerre, de az elején épp a kanál hegyén volt egy kis falat, de a nagyrészét úgyis kinyomta a nyelvével :P


Sok sikert!


1 éves kislány anyukája

2009. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nagyon ari vagy,hogy válaszoltál.Köszi az ötletet...
2009. szept. 16. 18:49
 3/10 anonim ***** válasza:

szia

én is 3,5 hónaposan kezdtem, reszelt almával

tápszeres.

ez ment egy pár hétig, utána pedig a 4 hónaposoknak való bébiételekkel folytattam

azt, hogy mikor kezdd el, az orvossal beszéld meg, én is így tettem :)

2009. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtem,csak anyatejes volt.Én nem leveztem,botmixerrel teljesen péppé csináltam a kajáját.Mi őszivel kezdtük(kaki hiány miatt)2-3 napig kóstoltatam,aztán alma,ezt külön nem csípte így adtam neki hozzá barackot.Aztán krumpli almával stb.Ő 2 hét alatt kiváltott egy étkezést.9 hónapos koráig szpoizott,most 10.5 hónapos.
2009. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6 hónapos kora körül kezdtük, gyümölcspépekkel (banán, őszi, körte, alma) kanállal.
2009. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

előző

Cici előőt, vagy 2 ciczés között adom neki, nem akarok még étkezést kiváltani.

2009. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

cici után

előző

2009. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2009. szept. 16. 21:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz étkezést kiváltani, akkor szopi után kínálgasd. A védőnőm két szopi közt javasolta, én ezzel nem értek egyet, mert ha eltelik a kóstolással, esetleg legközelebb nem lesz étvágya és akkor sipp-supp elmegy a tej.

Almával és barackkal fogunk kezdeni (utóbbi fagyasztva van) októberben, akkor lesz 4 hónapos a lányom. Csak anyatejes, eddig teát, babavizet és natur aloe gélt fogyasztott tejen kívül. Azért kezdem el, mert kinézi a kaját a kezünkből és kíváncsi, mert az ajkait megnedvesítettem már gyümölcsök levével, és nagyon élvezte.

2009. szept. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ényém is kinézte a kezünkből a kaját, de én nem kezdtem el, nagyjából megvártam a 6 hónapot (anyatejes)

Amúgy nem azért nézik ki, mert ennivaló, hanem minden kell nekik, ami a kezünkben van.

19:40-es

2009. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!