Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom napok óta...

1 éves kislányom napok óta alig eszik és iszik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A tápszeradagjának is a felét issza meg este és reggel és nap közben is inkább csak csipeget egy-két falatot, de érdemben nem kajál. Főzeléket semmit nem fogad el, pedig eddig szerette. Egy-két cikk paradicsom, meg némi túrókrém, amit elfogad. Nem a foga, mert az most éppen nem jön. Mitől lehetne jobb étvágya? És hogy szoktathatnám vissza arra, hogy igyon? Se tea, se víz, se gyümölcslé :( alig van pisis pelenka.
2009. szept. 14. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy igyon, ha kell akkor tizpercenként csak egy kortyot is, nehogy kiszáradjon! Az evésre tipp : ha nem beteg, nem lázas / előfordulhat, hogy fáj a torka mikor nyel / szóval ha ez ki van zárva, lehet csak egyszerüen böjtöl...nekem van, hogy napokig se akar enni a fiam, aztán pár nap és nem is eszik, hanem tömi magát.A doki is azt szokta mondani, ne izguljak, majd eszik ha éhes lesz. De nagyon fontos, hogy kideritsd nem e valami betegség áll fenn.
2009. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért néztem fel ide, hátha találok vmi hasznos információt a problémánkra, és megláttam a Te kérdésed! Nálunk tökéletesen ugyanaz van, mint Nálatok! Nem tudom, Te hogy bírod idegileg, de én már az őrület határán vagyok. Tudod, nálunk ez a 3. ilyen időszak. Az én kislányom(13hós) 3hétig eszik, mint annak a rendje, aztán 3-ig úgy, mint a Tiéd. Ha eszik, hízik 3hét alatt fél kg-ot, ha nem, semmit. Mi fogzunk az igaz, de nem akarok mindent erre fogni, mert a fene tudja...

Szóval egész nap sírtam ma eddig, egyedül is vagyok vele, úgyhogy kaotikus minden. Most alszik úgy, h nem ebédelt. A tápszert megissza, de nappal jajj. A tízóraija egy fél, v annyi sem volt a túrókrém(Danone sztracsis), meg egy pár kanál tejpép. Ennyi. HOgy mit eszik még ma, el sem tudom képzelni. Ja, és nem is iszik, szinte semmit.

Te hogy bírod lelkileg ilyenkor? Meddig kérleled, h egyen? Mikor "adod fel", és teszed el a kaját?

Ne haragudj, h nem a kérdésre válaszoltam, csak jelezni akartam, h nem vagyunk egyedül.(Bár ez nem vigasz)És kíváncsi vagyok, Te mit gondolsz ilyenkor?

Még egyszer, bocs!

2009. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1 éves korban gyakori, hogy egyik napról másikra elvesztik a gyerekek az étvágyukat. Ez azért van, mert a növekedésük már nem olyan intenzív, mint eleinte. Ilyenkor bár esznek, de az eddigi étvágyukhoz képest olyan érzés, mintha semmit nem ennének. Ha kiegyensúlyozott, vidám, nem tűnik betegnek, akkor nyugodj meg és várj. Ha 2 hét után is kritikusnak találod a dolgot, akkor kérdezd meg az orvosotokat. Vitaminokat javasolhat. A pisis pelenkák száma csak az újszülötteknél mérvadó, azt most már nem érdemes nagyon figyelni.
2009. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, most olvastam az előttem válaszolókat és annyit fűznék még hozzá, hogy egy gyerek nem szárad ki egyik napról a másikra. Főleg, ha tápszert iszik rendszeresen. A kiszáradásnak jól felismerhető tünetei vannak. Fáradékonyság, kedvetlenség, karikás, beesett szemek.

Ne eröltessétek az ételt, ezzel csak az ellenállást szítjátok fel és akkor sem fog enni, ha már éhes lesz. Kanáljátok még egyszer-kétszer, de ha nem fogadja el, akkor ne eröltessétek, mert ennek hosszútávon nagyon káros hatásai lehetnek és még évekig az evés lesz a harctér mindkettőtök számára.

2009. szept. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok :mielött lepontoznátok, a kérdező azt irta nem iszik, se tea se gyümilé, se viz.De őnekik is ugyanilyesmi bajuk van nézzétek meg, tuti hasznos, gyerekorvos válaszai : [link]
2009. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Kedves második válaszoló! Elég nehezen bírom, főleg amikor hetekig képes "koplalni". Mindig próbálkozok, de nem erőltetem az evést, mert abból már párszor hatalmas hiszti kerekedett. Sokszor van az is, hogy mutogat a kajára, de amikor odaadom neki, akkor kiköpdösi. Anyukám azzal vigasztal, hogy én is nagyon rossz evő voltam és amikor bölcsibe mentem egyszer csak elkezdtem enni.... Evésileg még mindig nem változott a helyzet, de már legalább iszik és ennek nagyon örülök. Igaz szinte álladóan kínálom és amikor iszik egy pár kortyot, nagyon megdicsérem :)
2009. szept. 15. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!