Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy hajlandó...

Mit csináljak, hogy hajlandó legyen végre enni?

Figyelt kérdés
8 hós a lányom és még mindig csak szopik.Alig hajlandó 2-3 kiskanálnyit elfogadni az ételből.Már 6 hósan elkezdtem kóstóltatni és volt is hogy megevett egy fél adagot.Már minden neki való ételt próbáltunk, anyatejjel, anélkül, hígabban, sűrűbben hiába.Teljesen mindegy hogy mikor adom, a nap bármely szakában, szopi előtt-után-közte, nem kell neki semmi.Az a gond hogy éjjel is 100x felébred szopizik majd vissza alszik.Igazán ehetne már valami rendes kaját.Szerintetek mikor lesz ebből valami?Van valaki hasonló helyzetben?
2009. szept. 13. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Sajnis nincs ilyen tapasztalatom, az enyém evett elég jól. De most jönnek mindjárt az ősanyák, hogy szoptasd 18 éves koráig igény szerint tehát lógjon a melleden egész nap különben nem lesz jó kapcsolatotok. És hogy milyen jó anyukának és gyereknek is éjszaka 100x felébredni igény szerint... Igazán meg lehetne érteni, hogy egy anuyka is szeretne már egy kis rendszert. Szerintem próbálj meg rnedszert bevezetni, leszoktatni az éjszakai 100x kelésről. Remélem adnak majd hasznosabb tanácsot is, csak eszembe jutott, hogy sokan amellett kampányolnak amit a kislánykád csinál, hogy semmi más nem is jó.
2009. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szeretném leszoktatni az éjjeli kelésekről, csak bármit teszek, semmi eredménye nincs.

Szoptatni fogom amíg csak tudom, de már ehetne is mellette legalább 1x egy nap.

2009. szept. 13. 16:07
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Előz vagyok. Próbáltad már az Aludj jól, gyermekemet? Sokak szerint felér egy gyilkossággal, de akik alkalmazzák azoknak bejön, és nem hagyod magára a gyereket, mert ha sír mindig visszamész és tudja hogy ott vagy csak neki most aludni kell. Szerintem már elég nagy hozzá.
2009. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Nálunk is így volt, 8hónapos koráig csak szopi, majd egyik napról a másikra elkezdett enni.Nálunk a sima sütőtök jött be elsőként.

2009. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én babám (10 hónapos) csak úgy hajlandó enni, ha közben játszik. Ha unatkozik, bármennyire is éhes, nem hajlandó elfogadni a kanalat. Minden étkezéskor bekészítek neki egy-két érdekes játékot, tárgyat, és ezekkel elvan, közben meg etetem. Ha megunja, adok másikat. Lehet, hogy nem a legjobb módszer, de így legalább eszik.

Szerintem az éjszakai ébredések is megoldódnának, vagy legalább is lecsökkennének, ha enne rendesen nappal. Szopizik rendesen egyébként éjszaka? Vagy csak pár kortyot?

2009. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! A túl sok szoptatás miatt nem eszik. Ha nem szoptatod meg, akkor éhes lesz és enni fog, de ha állandóan mellen van, akkor soha nem lesz igazán éhes.

Ez nem azt jelenti, hogy holnaptól csak naponta egyszer szoptasd meg, hanem pl 9 órától már ne legyen szopi és délben meg fogja enni a főzeléket.

Én is szoptattam a babám mindig éjjel, amíg pici volt, de egy 8 hós babának már nyugodtan kínálhatsz este vizet.

Szerintem próbálj meg egy kicsit a sarkadra állni.

2009. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálom hát ha.Van olyan is hogy nem szopizik egész délelőtt, mégsem akar enni.De biztos az éjjeli szopik miatt nem éhes.
2009. szept. 13. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mintha csak én írtam volna a kérdést...Ugyanezzel küszködünk mi is,8 hónapos a kislányom.mi is 6 hósan kezdtünk próbálgatni,akkor még úgy gondoltam,itt nem lesz baj az evéssel.De aztán nem fogadott el semmit,csak cicit.Mostanában a leves bejön neki.Próbáld meg a leves levét adni.azért gondoltam,mert az is olyan híg.mint a tejcsi.Bár a héten már volt egy sikernap:sütőtök barackkal,de másnap nem kellett.Ő is felkel sokszor éjjel,nappal sem alszik túl sokat.De egyszer csak eljön a mi időnk is :-)))
2009. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Semmiképp ne erőltesd, és ne vond meg a cicit. Ha szüksége lesz rá, el fogja fogadni. Vannak szopis babák, akik egy éves korukig jóformán csak tejen élnek, és köszönik jól vannak. Ne egyrecíroztasd vele napjában többször, elég csak egyszer. Ha majd elindul, biztos többre lesz szüksége. Semmiképp ne kezdj egy kaja-terrorba, mert megutálja az egészet, és akkor azért lesz rossz evő.
2009. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!