Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám nem, vagy...

3 hónapos babám nem, vagy csak nagyon kis időt hajlandó egyedül ellenni. Mit tegyek, hogy ne így legyen?

Figyelt kérdés
A kiságyban,a nagyágyon,a babakocsiban,tök mindegy hová teszem,ha nem vele foglalkozok sír,de minimum nyöszörög.Nem elég ha lát,ott kell lennem vele.Persze a legjobb ha fel is veszem :) Ezt kinövi majd,vagy mi a teendő,hogy tudjak pl.házimunkázni is?Eddig megoldottam míg aludt,de mostmár egyre kevesebbet alszik,így nem jut mindenre időm.A játékok még nem kötik le annyira,hogy azokkal vacakoljon.Vagyis csak rövid ideig nézegeti őket,értük még nem nyúl,szóval uncsi neki.Beszélgetni imád velem,szemkontaktussal :) Persze nem akarnám egész napra elkülöníteni a szobájába,csak legalább amíg a dolgom elvégzem,addig jó lenne ha elszórakozna.
2010. júl. 26. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia .Együtt érzek veled mint ha az én kisfiamról írtál volna.Sajnos azt hiszem nem nagyon tudunk mit csinálni.Én megpróbálom részletekben megcsinálni a házimunkát,mert mostanában a 2 etetés közt talán fél órát ha alszik,akkor már össze teszem a kezemet ha 1 óra lesz belőle.Ja és az én babám is 3 hónapos.Nekem van egy 8 éves fiam is aki szintén igényli még a törődést.Estére hulla fáradtan zuhanok az ágyba,bár azt el kell mondanom hogy éjszaka már nem kel fel,de iszonyat rossz alvó vagyok és nem igazán tudom magam éjjel sem kipihenni.Szóval együtt érzek veled.Amúgy a nagy szülők nem tudnak néha segíteni?Én szerencsés vagyok mert közel laknak és ha már látják hogy nagyon fáradt vagyok akkor segítenek egy kicsit hol a gyerekkel foglalkoznak míg én megcsinálom a dolgomat,hol hoznak egy kis kaját hogy legalább ne keljen főznöm.Kitartást kívánok a nagy gyerekemből tapasztalva lessz jobb is.Reméljük ,bár nincs 2 egyforma gyerek.
2010. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia.

Én mindíg azt csináltam, h (mivel nem volt pihenőszékünk) a hordozóba tettem, és ha pl. főznöm kellet ott volt velem a konyhában, "beszélgettünk" :-) táncoltam neki stb. neki ez is élmény,, aztán később jöttem rá, h a hordozót fel is köthetjük hintának, na, akkor jött a jó világ. Pihi anyának és babának. Viszont azt is meg kell tanulnia, h kell egyedül lenni, különben ha nagyobb lesz le sem bírod majd vakarni. De ha pl a kiságyban hagyod, legalább 2-3 percenként láttasd magad, h tudatosítsd, h nincs egyedül. Szoval szerintem a hordozó vagy pihenőszék nagyon jó dolog, mert ott lehet, ahol te.

2010. júl. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
babaszőnyeg, forgó zenélő játék a kiságyba biztos lekötné egy kis időre. Én is tettem pihenőszékbe és kivittem a konyhába, ott nézelődött, meg hallotta a hangom illetve látott. Nem tudom mennyit van fenn két evés között, de az egyik legjobb módszer az időközönkénti helyváltoztatás. Ha főzöl, vidd ki magaddal 20-30 percre, majd tedd a kiságyba, vagy babaszőnyegre a nagyágyra, közben takaríthatsz. Ha sír, odamész hozzá, beszélj neki, vagy énekelj, majd menj tovább. Tudom, nem egyszerűe ez, az én lányom egész jól elvan egyedül, de ennek ellenére két kavarás, vagy éppen sikamika közben is bemegyek hozzá, kicsit megcsikizem, mutatok neki egy jó kis játékot, aztán vissza a fakanálhoz, vagy a törlőrongyhoz. Magyarán szaladgálok ide-oda:-)
2010. júl. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 5 hónapos és jelentem kereken 3 hete hajlandó egyedül játszani, úgyhogy ne add fel!:) Eddig én is azt hittem, hogy ez a 24 órás szolgálat már így marad és a szöszökkel játszó meg a mintákat órákig kapargató kisbaba csak városi legenda.:) Vettem pihenőszéket, abból kifordul most árulom mert nem érdekli, kaptunk játszószőnyeget de azon sem marad meg. Tehát egészen három héttel ezelőttig ültem mellette állandóan és mutogattam neki mindent meg próbáltam szórakoztatni de valljuk be ez tizenórákon keresztül nem egyszerű főként ha olyan a babád aki nappal összesen 1,5 órát alszik:) De egyszer csak a párnából kiálló cimkével elkezdett játszani és azóta nincs megállás egy órát is elszöszöl a játékaival főleg ha messze rakom tőle és lehet érte kotorni:) Sokkal könnyebb lett minden.
2010. júl. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!