Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hos kislanyom semmit enm...

21 hos kislanyom semmit enm hajlando enni, csak ami turmixolva van. Hasonlo tapasztalat? Eheztessem ki par napig, vagy mi legyen?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 03:20
 1/10 anonim ***** válasza:
mi is hasonló helyzetben járunk,ő 26 hós, csak annyi különbség van nálunk, hogy ő csak a junior menüket eszik, a mi ételeinkből nem nagyon fogad el semmit. Ezért így sajnos tanácsot nem tudok adni, de én is várom nagyon a válaszokat.Bocs az offért:) de majdnem uyganaz a helyzet
2010. júl. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Már 6-7 hósan kellett volna darabosat kapnia,akkor most nem lenne vele problémád. De eső után köpönyeg.

Az "éheztetésnek" akkor van értelme,ha evés helyett játszik az étellel. Akkor érdemes elvinni az asztaltól,és csak a következő alkalommal adni neki enni.

A te babádnál ez nem jó megoldás,mert akkor sem fogja a darabos ételt megenni. Próbáld meg,hogy veletek együtt legyen az asztalnál, amit ti esztek,abból adj neki a tányérjába. Valószínű,hogy akkor ő is megkostolja. Lehet,hogy csak kézzel,de ez nem baj.Ha befejeztetétek az étkezést,csak utána etesd a pépessel. Sok idő lehet,mire rendesen fog enni.

2010. júl. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én lányom 19 hós, és elég sokszor eszik még pépeset. Engem nem zavar. Nem fog így maradni.

Szerintem hagyd békén a kislányodat, majd megjön a kedve a rágáshoz. Ha erőlteted, rosszabbul jársz hosszabb távon.

2010. júl. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Éhség sztrájk... Nálunk alvás sztrájk van. Enyém is 21 hós 3 hete nem alszik délutánonként csak véletlenszerűen. Most valahogy javulni látom a helyzetet. Gondolom nálatok is csak átmeneti lehet a dolog. Majd visszaáll a rend,légy türerlmes. Kiéheztetni? Ezt te se gondoltad komolyan...
2010. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hasonló a problémám bár kislányom még csak 15 hós. A védőnő azt mondta, hogy pároljak zöldséget és pici falatkákat tegyek ki neki hogy felcsipegesse és puha gyümölcsöket. Nekünk már egész jól megy. És most már nap mint nap egyre darabosabbra hagyom a kaját. Bár még rágni nem igazán rág, de már legalább nem fuldoklik :D
2010. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, azt nem irtad, hogy csak most nem akarja elfogadni a darabosat, vagy egyátalán nem eszi meg.... ha vannak már fogai (és miért ne lennének:), akkor szerintem azért tudnia kellene már darabosat enni. Folyamatosan kináld darabos étellel, ne add fel. A másik, amire még gondolni tudok, hogy gyengék a rágóizmai. Hozzánk jár dévényes, annó az én lányom száját is megnézte, hogy rendben van e.
2010. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ok, tehat: nem eszik darabosat. Se most, se maskor. Ha mondjuk csinalok vmi szoszt zoldesgbol es csak a rizsre raontom hogy kremes legyen, azt se. Felpkaolja a pofijaba mint egy horcsog, es ott tarolja 45 percig is ha kell aztan ha kerem hogy kopje ki akkor kikopi. De nem hajlando dolgozni rajta, latszik hogy lusta ragni. Sokat itatom emlle hogy ne legyen szaraz a szaja de nem segit. Az hogy mit kellett volna maskent, azt hagyjuk. Most ez van. 1-2 dolgot, pl. sajt vagy kiwi megeszik darabosan, de ami a pep es a darabos kozott van, azt nem. Ha kremes, teljesen sima a pep, azt megeszi. Az eheztetest pedig ugy gondoltam, hogy ha mondjuk 2-3 napig elraknam a mixert, latna hogy nincs tobbe, vajon elfogadna a helyzetet? Es elkezdene vegre ragni. Fogai egyebkent nagyon lassan jonnek, meg csak fent-lent az elso 4 van kint teljesen...
2010. júl. 21. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:
21 hós a fiam. Kb 7-8 hónaposan elkezdtem próbálkozni. Sugárban hányt, öklendezett egy pici darabtól is. Már fóbiás lett ettől, hogy minden ebéd sirásba és hányásba torkollott. Egy darabig hagytam. De ujra és ujra kezdtem! Most már azt sem eszi meg, amit én főzök és pépesitek:( igy eszik: kevés rizs, husi, ami puha, panirmentes, kukorica, virsli, tarhonya szafttal, hal, kb ennyi amit megeszik, majd rá üveges babakaja, csak a gyümisek! 20 foggal. Sztem azért nálatok számit ,hogy csak 4 foga van. Nincs rágófoga. Nagyon elkeseritő! Tudom ha időben kezdted is , nem nagyon van mit mást tenni, folyamatosan próbálkozni. Szerintem ez is fejben dől el náluk. Várnunk kell. Türelem.
2010. júl. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom a pépeset nem volt hajlandó megenni 10 hónapos korától, én azért estem kétségbe, mert nem volt egy foga sem.

Úgy gondolom, nem kell kétségbe esned, én turmixolnám neki, ha azt legalább megeszi.:)

2010. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem véletlenül se éheztesd, az kegyetlen dolog. Amúgy meg valószínüleg te adod be a derekadat elöbb, és még egy "kudarcélmény" is jön az egész "nemeszikrendesenagyerek-mizériához".

Ne aggódj, én tanár vagyok, és nem ismerek egy gyereket sem, aki 12 évesen még mindig pépeset enne (megjegyzem, felnöttet sem). És szerintem ez nem azért van, mert erönek erejével leszoktatták öket a turmixolt kajákról. Egyszer majd elkezd érdeklödni a szilárd ételek iránt is.

Mint mondtad megeszi a kiwi meg ilyeneket. Szóval rágni tud, nem kell aggódni miatta.

Amúgy gondolom, sokan azzal ijesztgetnek, hogy "mi lesz, ha majd óvodába megy?" és hasonló marhaságok.

Ha akkor még továbbra is "csak pépeset enne", akkor két dolog lehetséges:

1. Ha elég fifikás a gyerek, képes lesz oviban "normálisan" enni, otthon meg nem.

2. Ha még az oviban is sír a pépesért, akkor légy rá büszke, hogy nem hagyja magát olyan könnyen rávenni dolgokra csak azért mert "mindenki más" úgy csinálja (ez kamaszkorban még jól is jöhet, amikor cigire meg alkoholra /ne adj isten, drogra/ akarják csábítani!).

2010. júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!