Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy méritek le a főzelékeket...

Hogy méritek le a főzelékeket és a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Leméritek először a tálkáját, és ha már benne van az étel, akkor az össz. mennyiségből kivonjátok a tálka súlyát? Vagy hogy kell ezt csinálni?
2009. szept. 13. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Miért akarod lemérni?Annyit egyen a gyerek, amennyitől jól lakik, ne amennyit a könyvekbe írnak, vagy a védőnő mond. Amúgy én egy időben aventes pohárba csináltam, mert egyszerű volt tárolni, annak az oldalán be van jelölve a mennyiség.
2009. szept. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Soha életemben nem mértem le semmit. Ettek, amennyit ettek. Néha többet, néha kevesebbet. Ha nem fejlődik azt úgyis észreveszed.
2009. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Felesleges időpocsékolás a méricskélés. Úgyis annyit eszik, amennyi jólesik neki. Ha meggebedsz, akkor se tudod a "megadott" mennyiséget belepumpálni, ha már nem kell a picinek. Ha meg még éhes, és megette az "adagját", akkor mit csinálsz?
2009. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én már szinte betegesen írok mindent, mikor, mennyit evett. Lehet, hogy semmire sem jó, lehet, hogy hasznos lesz majd barátnőnek, második babánál, nem tudom, nem vesz el semmit az életemből, de egyenlőre irogatom. Nekem ezért fontos tudni, mennyi az annyi. Én egyébként ml-ben írom, és Avent-os pohárban adom az ételt.
2009. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A doki és a védőnő is meg szokta kérdezni, én meg nem tudok egy hozzávetőleges mennyiséget sem mondani. Nem arra voltam kiváncsi hogy miért nem jó mérni, hanem arra hogyha rávisz a szükség hogyan kell.
2009. szept. 13. 13:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A botmixer keverőpoharán van a mennyiségek jelölése.
2009. szept. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kettő válaszolónak, hogy a KÉRDÉSEMRE válaszoltak. Akkor ezek szerint ml-ben mérjem, nem g-ban?
2009. szept. 13. 13:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én ml-ben mérem, tőlem a védőnő is mindig azt kérdezi, hogy hány dl főzeléket eszik a fiam. Ez is csalóka ugyan, hiszen a főzőlé egy részét is felhasználom, ha nagyon sűrű az étel, de legalább hozzávetőlegesen tudom, mennyit eszik. Később meg már úgyis belejössz, hogy miből mennyit fog enni egyszerre.
2009. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam mérni, úgyhogy én a védőnő illetve orvos kérdésére úgy szoktam feleni, hogy teszem azt az üveges kajának hanyadrészét eszi meg. Van egy tálkánk amiben tudom, hogy az üveges kaja kiöntve meddig ér, így ha magam készítem a kaját akkor is tudom, hogy nagyjából mennyit evett. nekem így be tudták lőni a szakemberek, hogy mennyit eszik a lányom, mégsem kell mérnem. Ez is jó módszer szerintem.
2009. szept. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sosem mértem. Igaz, hogy én üveges bébiétellel kezdtem, tehát abból kb. meg tudtam állapítani, hogy mennyit evett meg a gyerek. Illetve most is úgy főzök neki, hogy abba fagyasztom le, tehát ott is adott a mennyiség kb. És már tudom, hogy a tálkájában meddig szoktam tenni a kaját. De sosem mértem.
2009. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!