Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szorulásos a babám, csak...

Nem szorulásos a babám, csak nem tud kakálni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már MINDENT kipróbáltam.

Sziasztok, 7 hetes kislányom 2 hétig naponta többször kakált normális székletet.Azóta hetente 1x tud, de valamilyen segítséggel. A lázmérőzés már nem használ, a különböző cseppek, szirupok, teák sem, a torna, masszázs sem. A szélcsövet megvettem, de még nem használtam,nem akarom hozzászoktatni. Pukizni nagyon tud, csak kakálási ingere nincsen. Eddig csak a glicerines kúp (heti 1x adtam neki csak) segített, utána mustár színű és állagú kakija volt, rengeteg, 4 pelus is tele lett. Anyatejet és tápszert is kap a kezdetetktől. Próbáltunk már 3 fajta tápszert is, semmi változás. Ha nem kap segítségnek kúpot, akkor nem tudom mi lenne, így is megvárom a 7 napot és csak után adom a kúpot, nehogy ártson neki. Mindneki tanácstalan, az orvosnak sincs jobb ötlete. Normális ez??? Ha nem segítek neki, akkor hetekig nem kakálna? Mit tegyek? Meddig mehet ez így? Örökre nekem kell szegénykéből kicsalogatni? Mi lesz így később a bölcsiben vay az oviban?Nagyon sajnálom a gyerekem. Mit tehetnék még?


2008. jún. 8. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom mit érzel. Nekem a kisebbik fiam végbélszűkületes és borzasztó volt 6 hónapos korától a kakálás. Ő addig csak anyatejet kapott,addig azért nem volt probléma. De mivel nálatok tápszeres is igy más.

Én gasztroenterologushoz vittem el,mert a gyerekorvos nekünk sem tudott segyteni. Mert ugye a lázmérőzős,a kúp(ahogy irtad is),meg nekem a szélcsőre is azt mondták,hogy nem szabad használni csak végszükség esetén,mert hozzászokik és nem fog tudni megtanulni magától kakálni. A különböző hashajtókkal szintén az a gond,hogy hozzászokik a szervezete és huzamos ideig nem is lehet őket használni. Nekünk a paraffin olajat irta fel a gasztroenterologus,de ugye ezt sem szedheti majd a végtelenségig,de még mindig jobb mint amiket eddig irtam. Mert a cél,hogy meg kell tanulni egyedül kakálni.Én azt mondom,hogy próbáj meg beszélni egy gasztroenterologussal,hátha tud valamit ajánlani. Mert neked a kislányod még picike. Az én fiam meg már 17 hónapos.


Üdv

2008. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tápszertől van a ritka széklet, főleg a tépszer és tej váltogatása,mégrosszabb: Keveréke okozza. Amíg csak szopott(4 hónapig)nekünk sem volt baj. Mihelyt tápszert is kellet adni, azonnal gond lett, sőt a sok pangástól még zöld is lett a kaka. Az még jó, hogy nálatok szép sárga, vannak babák akik ilyen ritkén vécéznak. De ha már annyira bedugul, hogy enni sem bir, mert nem megy át a szervezetés, akkor kivizsgálás kellne. De mitmondjak, nekünk az sem segített. Nemrég hordtam a tejet, és csak azt adtam, akkor megint rendes lett a széklet. Most már 6 hónapos és márt is kell kapnia, tápszert, gyümölycsöt, és megint visszatért a régi gond. Anno nekem senki sem mondta hogy a tépszer és tej együtt ilyen kínlódást okozhat a babának.
2008. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.Mi is ilyen gondokkal kinlódtunk.Kipróbáltam én is mindent.A szélcsövet használtam 1 héten 1-szer.Ez kíméletesebb mint a lázmérőzés.Nagyon féltem én is,hogy hozzászokik,de 3 honapos korunkra minden nap kakilunk,és semmit nem kell használni.Kamilla teát adtam neki,nem tul erőset,ez talán rásegitett.Próbálj meg,minden etetés előtt adni neki 1pár korty folyadékot.Kitartás,szerintem ti is rendbe jösztök.15 hetes manó anyukája
2008. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, adok neki kamillát, bár már próbáltam...hátha. Lehet, hogy a vegyes táplálás az oka, bár a kórházban (2 hétig voltunk)szinte csak tápszert kapott és mégis volt kakija.
2008. jún. 9. 09:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, mi most küzdünk ezzel a problémával,nektek végül mi segített?
2008. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi az elején, szélcsővel néha volt eredmény, de nem szabad hozzászoktatni. Adtam neki Glicerines kúpot, ha már egy hét is eltelt, ill. csak egy felet, az segített. Gyógysz.ban lehet kapni csecsemőnek valót. De igazából akkor lett rendes és gyakori a széklete, mióta elkezdtük a hozzátáplást. Tudom, hogy nehéz kivárni, de jobb lesz, hidd el.Nekem semmilyen csodaszer nem segített a problémás időben. Talán a Sinlac nevű tápszer is segítene, de az is csak 4 hónapos kortól adható és konzultálni kell a dokival. Én vacsira adok neki, elég sűrű, alktató, szaporítja a székletet.Nem tudom, mennyi idős a picurid..a lányom már 6 éves. Kitartás!!!
2008. okt. 16. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyon kedves vagy köszönöm szépen, glicerines kúpot vettünk az segített de hosszútávon ez sem megoldás, köszi a biztatást, minden jót :)
2008. okt. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!