Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud kakálni?

Miért nem tud kakálni?

Figyelt kérdés

3 hónapos,anyatejes a kisbabám,és múlt hét hétfőn kakált utoljára,kúppal.Hívtam a védőnőt,mit csináljak(nem akarom a kúphoz szoktatni).Azt mondta h mindenképp kell vmi,mert bélcsavarodása lehet.Adtam kúpot,2 óra múltán hatott,de nagyokat nyomott a gyerek,és nem jött kaka.Csak pár perc múlva.Normál mennyiség,normál állag,normál szag,nem mondhatnám azt se h olyan nagyon erőlködött vele.Nyomta,de nem lilult a feje.De ez nem normális h ennyire ritkán kakál és h kúppal is csak órák múltán sikerül.Már arra is gondoltam adok neki vmi rostos gyümölcslét,pár kortyot v pár kanál szilva desszertet,hátha kihajtja belőle.Ja,és homeopátiát is kap szombat óta.De gyógyszerezni meg kúpozni nem akarom,azzal csak egy ördögi körbe kerülünk,később csak vele tolok ki ha azzal kakáltatom.A hőmérőzést fel se veszi.Hogy kakáltassam humánusan??????Van vki hasonló helyzetben?Mit csináljak?

Hozzáteszem h én rendesen járok wc-re,napont nem is 1x,szóval nem hiszem h a tejem miatt van ez.


2011. jún. 20. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt 2-3 hónaposan, volt, hogy egy hétig nem kakilt a lányom. Rájöttem, ha sok csokit eszek, attól ő nem kakil, hiába én megyek minden nap vécére.

Gondold át, miket eszel, és próbáld ki, mi okozza nála a szorulást.

Egyébként a laevolac szirup jó.

2011. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit még tudsz tenni, hogy minden nap tornáztatod és masszírozod a pocakját.

Én a következőképpen teszem. Fürdés előtt amikor még nem éhes de nincs még tele a pocakja akkor feltolom a kis lábát, kőrözők vele. Közben mondókázok és éneklek neki. Egy idő után segíteni fog majd neked. Az a lényeg, hogy semmit ne erőltesd ha feszes akkor hagyd békén. Utána fürdetem ott is kicsit tornáztatom. A kis karját is tornáztatom. Fürdés után a testápolójával bekenem a kis testét és masszírozom a lábával kezdem, majd a pocija mellkasa, pofija, két kis karja majd a háta. Pocakját nagyon óvatosan az óramutató járásával megegyező irányba kör körös mozdulatokat teszek, majd középre teszem a két kezem és ott a két oldaláig ki simítom a kezem a hüvelykujjammal. Ezeket egy nap többször is elvégezheted akár minden pelenkázás alatt. Persze ez nem fog rögtön eredményhez vezetni kell egy pár nap hozzá.

Közben te figyelj a táplálkozásodra elég rost dús ételt eszel-e, elegendő e folyadék beviteled, nem eszel-e sok olyan ételt ami széklet fogó ( banán, csoki, krumpli, rizs stb.)Illetve szoktál e kávézni mert ha most abbahagytad és idáig meg ittál akkor megváltozhat a székelési szokása. Voltatok-e új helyen. Például a legelején csinálta azt a lányom, hogy ha nagyikhoz haza mentünk akkor el kellett telnie pár napnak, hogy legyen kaki. Hőmérőzni meg ő neki kellene kinyomnia a popójából és kicsit mozgatni is kell. Azt esetleg egy kis szappannal is bekenheted, hogy síkosítsa. Állítólag ehhez nem lehet hozzá szoktatni a babákat, bár én ezzel nem értek egyet. Az anyatejes babáknál előfordulhat, hogy ritkábban van kakija, mert azt igen jól tudják hasznosítani. Az én orvosom azt mondta, hogy 3-4 napig nem kell aggódni.

De amióta tornáztatom megoldódott a problémánk. :)

Remélem tudtam segíteni neked.

Bocsi, hogy hosszú lettem.

2011. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyatejes gyereknél nem vészes a 6-7 nap termés nélkül, olyan jól emészthető anyag, hogy alig képződik maradék. Főleg ha nem fáj a hasa, nem sír, pláne ha utána meg normális kaka sikerül. Ezeknél a babáknál ugye lágyabb a széklet, mint nekünk, felnőtteknek, így a végbélre is enyhébb a nyomás, ezért az inger gyakran nem elég erős ahhoz, hogy nyomásra kényszerítse.

Peluscserénél lehet tornáztatni, a térdeit felváltva a pocakhoz nyomni, mintha biciklizne, de amúgy nem kell beparázni.

2011. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
itass vele egy kis cukornélküli kamillateát.Nálunk bevált.Minden másnap kap és kakil is utána.Amugy nekem a doki azt mondta nem szabad 3 napnál tovább hagyni hopgy ne legyen széklete,mert salakanyagok rakódnak le a baba szervezetébe.
2011. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A rizs is lehet ludas?????????Lassan verem a japánokat rizsfogyasztásban!!!:D Rengeteget eszem,van h 1 kilót naponta,borzalmasan kívánom.De én rendesen wc-zek,naponta 3x is.

A Mecsek tea nem jó erre?Abban is van kamilla.De csak a kamillát meg nem szabad sokáig adni,mert elsimítja a bélbolyhokat.

2011. jún. 20. 21:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én megpróbálnám gyógytea nélkül megoldani, mert azok meg hasfájást okozhatnak a babának. Akkor próbáld meg, hogy kevesebb rizst eszel lehet, hogy a babád pocakját megfogja. Egyél most pár napik rost dús növényt. A babáknál nagyon éretlen a gyomruk valószínűleg te a terhesség előtt alatt is sok rizs ettél. Arról nem is beszélve te tudsz rendesen mozogni, míg a babád nem. Lehet nálad azért nem okoz gondod. :D Tornáztasd masszírozd a babádat nálunk az bevált. Remélem fogod tudni orvosolni a problémát. :D

Én vagyok aki felvetette, hogy valami olyat ehetsz.

Ha van kérdésed akkor írj nyugodtan, ha tudok segítek.

2011. jún. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!