Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érzi úgy néha, hogy...

Más is érzi úgy néha, hogy magának szülte a babáját, noha mind a ketten akartátok?

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szia.gondolj bele,valahol ez igy van mindenkinél.Persze hogy mindketten akartuk és amikor itthon van foglalkozik is vele,de az itthonlétének egy részét átalussza a baba,aztán kis játszás,fürdés,és megint alszik,egész nap te vagy vele,te viszed orvoshoz,védőnőhöz,te eteted reggel,délben,uzsikor,te sétálsz vele napközben,és te szaladgálsz utána amikor már tud menni.te vagy vele amikor hisztizik,és visit mert nem akar enni,inni,aludni.te mész be hozzá ha már nagyon sír,és te veszed fel ha megüti magát.Ebben az értelemben tényleg magunknak szültük őket.De gondold el,te látod először az első mosolyát,te látod amikor megfordul,te vagy vele mikor feláll,te vagy vele amikor elindul,megszólal,ezért nagyon sajnálom azokat az apukákat akik dolgoznak egész nap.magamról tudom,hogy ezeket a dolgokat mindig telefonom tudta meg apa először,és sokat várt amig ő is látta.ezektől az élményektől ők esnek el,és nagyon sajnálják.
2009. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Sokan mondják, hogy minek szüljek még egyet,ha a férjem úgysem foglalkozik vele, magamnak? Én erre azt mondom, hogy igen. Magadnak és a testvérének. Én az elsőnél is és a másodiknál is úgy voltam vele, hogy én akkor is akarok gyereket, ha nincs segítség. De szerencsére van!( igaz, most sincs még itthon!)De tényleg sajnálhatják az apukák, mer sok minden jóból kimaradnak.

És abban sincs semmi, ha valaki magának szüli a gyereket. Gondolok itt arra, aki nem talál megfelelő párt és mondjuk már benne is van a korban. Én nem ítélem el, sőt sokkal jobb, mint gyerektelenül leélni egy életet!

2009. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

igen,érzem.sőt egyre többször gondolom,hogy hiába volt ott apa is a jó részénél,minden rám marad.Főleg most,hogy nagyon nehezek az éjszakák/nappalok a fogzás miatt.Úgy érzem,hogy csak akkor van apa,amikor minden szép és jó...és erre rátesz egy lapáttal a kis gézengúz.Úgy látom,hogy mindenkivel nagyon kedves,mosolygós,csak velem nyűgös,csak nekem sír....persze ez oda vezethető vissza,hogy szinte egész nap én vagyok vele.

és sovány vigasznak tűnik,de akkor és ott egy nagy öröm,vigasz,mikor látom az 1.mosolyt,kacajt,átfordulást,felállást,és hozzá a nagy mosolyok.

2009. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Mielőtt teherbe estem ez a gondolat sokszor bennem is elmerült,rendszerint el is sírtam magam,mert valóban,anyu engem is magának szült.Alig voltam két éves,amikor apukám külföldön kezdett dolgozni,ez 19 éve megy,most is ott van és havonta egyszer láttam.Sokszor mondtam,hogy nekem nincs apám csak anyucikám,mert ha itthon volt sem törődött úgy velem,ahogy megérdemeltem volna.Sosem vitt el a játszótérre,a házban sem játszott velem,nem tanított meg semmire,inkább leült a tv elé,mert fáradt volt,az egész napos hajtástól.Ezt sosem tudtam feldolgozni és mindig féltem mi lesz ha az én kedvesem is ilyen lesz.15 évesen találkoztam a Kedvesemmel,barátságból alakult ki szerelem köztünk,másfél éve vagyunk együtt én 6 hónapos terhes vagyok.Amikor rájöttünk,hogy szeretjük egymást én mér tudtam,hogy ő az a férfi akinek szülni fogok,ha nem engedi meg a sors,hogy gyermeket adjak neki,akkor inkább soha nem szülök senkinek.A sors kegyes volt,meg a kislányunk Abigél itt van a pocakomban és nagyszerű apukája van,igaz egyelőre csak pocakon kívül,de érzem,hogy amikor kibújik a pici is ugyanilyen nagyszerűen fog viselkedni:)
2009. szept. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egy nőnek tisztába kell lenni azzal mikor gyermeket vár, hogy azt 90%-ba magának szüli.Lehet akármilyen nagy a ,, szerelem" és a családcentrikusság, az a gyerek az annyáé!

Nekem hála a jó égnek a férjem rengeteget segít, egy szavam nem lehet, de csak vannak pillanatok, helyzetek amiből következik az előbb leírtak!

2009. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó előtti kislánynak.Hidd el amig csak a pocakban van a baba minden szép és jó.Amikor megszületik utána fogod azt érezni hogy magadnak szülted mert a "párodnak" nem lesz annyi ideje rád/rátok, mint neked a babára,á és hiányolni is fogod az addig megszokott törődést.

De gondolom anyucikádra mindig számithasz.....:)

2009. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj ha tévedek,de érzek némi iróniát a szavaidban.

Először is nem vagyok kislány:)Jó,ezt azért szögezzük le,hiába vagyok csak 21 éves:)A másik pedig,hogy ismerek nem egy,nem két olyan férfit,barátaim mind,akik 22-25 évesen lettek apák és bizony igencsak sok időt töltenek a gyerekeikkel,fürdetnek,pelenkáznak,gagyognak és minden amit egy apa is tesz.Kevesebbet dolgoznak,kevesebb a pénz is,de legalább boldogok mindannyian.Az én párom is ilyen,talán nem hiszitek el,mert nem ismeritek,de én hiszek benne.Nem vagyok naív,ha koppanok hát koppanok,de én igenis bízom benne és abban,hogy maximálisan mellettünk lesz.Valószínű ,hogy a nap 1/3-át a munkahelyén fogja tölteni,de utána jön és kényeztet minket.Pontozzatok le,de én még hiszek ebben...

2009. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
áh, hagyjad, irigy, megfáradt topi anyu mind.
2009. szept. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én férjem is ilyen. Szeret a kislányunkkal lenni. dolgozik, de csak egy munkahelye van, nem vet fel minket a pénz, de foglalkozik a gyerekkel és segít nekem is ha itthon van. Így volt ez a terhesség alatt is és után is. Pedig nem vagyunk már "gyerekek". 35 és 42 évesen (sajnos későn jött a baba nálunk). Én nem érzem úgy, hogy csak magamnak szültem. Véleményem szerint el kell dönteni azt, hogy mit akarsz/akartok, 1. pénzt, teljen mindenre, de apa ne legyen otthon soha, fáradtan érjen haza, vagy 2. elég egy mh. is, csak ledolgozza a 8 órát és akkor nincs annyi pénz, de megy haza és ő is veletek van.

Persze aztán vannak olyan apukák is, akik inkább vállalnak több munkát, minthogy a nyűgös időszakokban otthon legyenek.

2009. szept. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
az en parom egy csoda!rajong a fiaert,orommel kel fol hozza meg ejjel is,ha en veletlenul nem hallom a kicsit!alig varja hogy hazaerjen es egyutt lehessenek!en mindenkinek ilyen ferfit kivanok!....de a babat en egyedul vallaltam anno,mivel a biologiai sejt donor elhagyott...szoval en csak jobbat kaptam,es boldog vagyok
2009. szept. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!