Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem vagyok rossz ANYA?

Ugye nem vagyok rossz ANYA?

Figyelt kérdés
Néha nincs türelmem 3 -hó babámhoz,sokat sír és néha rákiabálok.semmire nincs időm,a lakás szalad.fözni stb...néha ugy érzem utál engem.más is van igy vagy csak én?
2009. szept. 11. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy rossz anya. Szerintem mindenkivel előfordul, aki egész nap a babájával van hogy néha bizony szakad a cérna. Gondolom sok helyről hallottam már ezt de ha van rá lehetőséged, bizd 1-2 órára mamára, apára, barátnőre, testvérre a babád. Rakd rendbe a háztartást, már akkor sokkal nyugodtabban fogsz a babához állni, ha legalább körülötted minden rendben van. Aztán csavarogjatok. Nekem nagyon jót tett. Írj priviben ha van kedved beszélgetni róla, hátha az is jót tesz.
2009. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Én még nem szültem, de biztos vagyok benne, hogy nem fogok a 3 hónapos (és akármennyi idős) gyermekemre rákiabálni. Persze, hogy sír, még kisbaba... Próbálj meg nyugodt lenni, rendszert vinni az életedbe, és ha úgy érzed, mégis sok, kérd a párod segítségét.
2009. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szia.pontosan tudod,hogy nem vagy rossz anya,csak most megerősítést vársz mástól is,hogy kicsit megnyugodjál.azt hogy pontosan mit csinálsz a babáddal azt nemtudjuk,mert nem vagyunk ott,azt se mondhatjuk,hogy nem vagy az mert nem látjuk,hogy viselkedsz vele,és azt sem hogy az vagy,mert azért ahoz elég sok minden kéne tenni.sokunkban megfogalmazódik egy hasonló érzés,de ez nem a rossz anyaság kérdése,hanem az,hogy mit kéne máshogy csinálnom,vagy mit nem.mindenki elfárad egy picit,és sokan átéljük amikor folyamatosan síró babánkal nemtudunk mit csinálni.Gondolj arra,hogy te vagy az anyukája és ő most tőled várja,hogy segíts neki,mert biztos nem sír mert idegesíteni akar.Talán fáj a hasa,vagy a foga,vagy frontérzékeny,vagy egyszerüen már érzi rajtad,hogy feszült,ideges vagy.nem baj ha nincs kaja,és az sem ha fut a lakás,majd egyszer mecsinálod apránként.Menjetek el sétálni egy jó nagyot,vagy keresd meg mi az amitől megnyugszik.és felejcsd el, azt hogy rossz anya vagy.
2009. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó vagyok.és az elöttemlévőnek csak annyit üzennék,hogy nem vagyunk egyformák,és a nehézségeket is máshogy éljük meg.és sajnos te sem tudod,hogy mit fog kihozni belőled a horonok tultengése és a tehetlenség érzése együttesen.
2009. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossza anya!!!

És aki azt mondja, hogy soha nem kiabált még rá a babájára az nem mond igazat. Persze nem kellene, mert még csak kisbaba, de van úgy, hogy az ember már nem bírja. Pláne ilyenkor, szülés után, mikor úgy érzed ezer dologgal kellene foglalkozni és semmivel nem tudsz. Picit lassíts, és nyugodj meg. Nem kell mindennek tipp-toppnak lennie. A házimunkából csak annyit csinálj meg, amire futja az erődből, mert az első a baba. Ne törödj azzal, ki mit mond, hidd el, más se tökéletes.

A babád pedig nem utál, te vagy neki a mindene, ebben biztos lehetsz. Pár hónap, és ezt majd jelezni is fogja, úgy fog ragaszkodni-bújni hozzád. Most azért sír, mert mást nem tud tenni, így jelez mindent. Lehet, hogy egyszerűen csak rosszkedvű, mert ilyen napja van.

2009. szept. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
akinek nincs gyereke ilyen kérdésre ne vállaszoljon mert lövése sincs hogy milyen érzés. nem vagy rossz anya csak nem vagy gondolatolvasó a kicsi meg nem tudja azt mondani hogy a csudába de sz.r napom van.nyugi. 2 hónap múlva minden sokkal könnyebb lesz. a nehezén már túl vagy:)
2009. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az szerintem se ítélkezzen és mondjon véleményt, aki nincs benne... Annyi miden megváltozik egy baba születésével! De az biztos, hogy igaza van az utolsó válaszolónak, a lényeg a kisbabád, nem számít a lakás, a mosatlan edények, ezekre pár év múlva nem fogsz emlékezni, de az még akkor is bántani fog, hogy a életed legszebb időszakát hagytad tönkre menni ilyen hétköznapi dolgok miatt!
2009. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem vagy rossz anyuka! Nekem 11 hónapos a babám és néha elszakad a cérna nálam is és felemelem a hangom. Próbálj meg pihenni, ha ő alszik és párodat befogni a takarításba, vásárlásba! Kisbabád pedig imád téged, te vagy neki a világ, ne aggódj, kitartást!!!
2009. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nagyon megértelek. A lányom fél éves koráig nem csinált mást, mint sírt, sírt és sírt. Néha én is sírtam vele, mert fogalmam sem volt mi a baja, nem volt hasfájós, volt tejem, nem volt éhes, doki is látta többször is, egyszerűen sírós baba volt és kész, plusz nem alvós. Bizony nálam is volt, hogy szakad a cérna, mikor már öt órája hallgattam az éktelen bömbölést és hiába követtem el bármit (cici, símogatás, ringatás,babahinta, pihenőszék, babakocsi, bébihordó, átöltöztetés, levetkőztetés, tisztábatevés, játék)) az én lányom csak nem nyugodott meg. Ember legyen a talpán, aki teljesen nyugodtan és tiszta feljjel tud ilyenkor cselekdni és nem buta dolgot csinálni (rákiabálni szegényre) dehát ez van, emberek vagyunk és mit ilyenek hibázunk is néha, de a hibáinkat helyre éehet hozni általában. Legalább is egy ilyet. Szeretgesd sokat, próbáld lekötni a figyelmét, sétáljatok nagyokat, ha kell aludjon a babakocsiban. Találd meg a módját, hogy mi az ami mindkettőtöket megnyugtat. Nekünk a babakocsi vált be hosszas próbálkozás után. Vagy nagyokat sétáltunk, így a pici pihent is egy kicsit, vagy kiraktam a kertbe aludni a kocsiba én meg olvastam, vagy néha már az is feldoott ilyenkor ha tudtam haladni a házimunkával.

Kitartást Nektek.


Ha van időd a kis sírógép mellett, írj privit! Hátha tudok még segíteni. Mi is sok mindenen keresztül mentünk.


A "kedves" hozzászólónak meg üzenem, hogy majd akkor írogasson, ide ha lesz gyereke és nem alszik hónapokon leresztül egy jóízűt, a gyerek mellet szalad az egész lakás, ő meg majd felrobban a dühtől mert a kupiból nem bír rendet csinálni. Tudod drágám van egy mondos: Soha ne mond hogy soha. Nagyon igaz, hidd el, én sem bírtam volna elképzelni, hogy fel tudom emelni a hangom egy gyerekre, míg nem lett sajátom.

2009. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha rossz anya lennél, akkor ez a kérdés eszedbe sem jutott volna :-)

Ne aggódj, egy anya nem azért lesz rossz, mert párszor rákiabál a gyerekére. Teljesen együttérzek veled, nekem is 3hónapos a lányom. Túl sok mindenre nem jut mellette időm, de engem nem érdekel. Olyan gyorsan megnőnek, hogy ezt a kis időt nem csak házimunkával akarom tölteni.

2009. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!