Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós bébi nem alszik éjszaka....

6 hós bébi nem alszik éjszaka. Mik lehetnek az okai?

Figyelt kérdés

Régen 11-kor fekudtm vegigaludta az ejszakat. Mostanaban 8-kor már alszik, viszont hajnali 1-től reggelig nyoszorog, vergodik, sir. Nem jön a foga, boldog, kiegyensulyozott baba. 4x evett régen, most ujra bejott az éjjeli evés, de nem igazan megoldas, mert 20 perc mulva ugyanugy fesziti magat :(

Ez normalis? Mitol van? Mennyi ideig tart?


2009. szept. 11. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó ugyanez van.


Hozzátáplálsz már?

Mert nálunk szélgörcsök gyötrik a dokinő szerint.

Elvittem orvoshoz, mert már kb. másfél hónapja tart ez, és sokszor már nappal is sokat sír, pedig alapvetően kiegyensúlyozott, mosolygós baba.

Nem a foga.

Nincs semmi - gyerekorvos által megállapítható - baja.


Megnézte a fülét, torkát, meghallgatta a tüdejét, szívét, megtapogatta a pocakját, azt mondta, sok a gáz, valószínűleg szélgörcsök miatt feszeng éjjelente.


Én teljesen tanácstalan vagyok.

Úgy döntöttem, hogy a régen jól bevált Infacolból tartok most újra egy kúrát.

Jobbat nem tudok.


Próbáltam homeos bogyókat, kúpot, mindent, hogy pihentetőbben aludjon, de semmi nem használt nála.

2009. szept. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ugyanazt eszi, tapszer reggel, almástök tizorai, tejpép v sinlac almaskörtével, v almasszilvaval, este megint tap (ujabban ejszaka is)-->nem eszik ujat, a tejpép-sinlac es az alm,akorte-almaszilva a valtozat (probaltam a banant is, de az még nem) (néha almastokbe rakok egfy kis oszit vagy kortet, de az se uj dolog)

és szinten nem jon a foga :(


szegeny ferjem hulla, nem tud aludni..

ha brakjatok kozetek ugy alszik? nekunk az esetek kb 15%ban segit (elhanyagolható, de azert valami)

2009. szept. 11. 08:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyan ez van! most jött ki a 2 felső foga és azt hittem könnyebb lesz de nem! Egyre rosszabb! Én sem tudom mit csináljak! Alig alszom éjjel!Ha valaki tud jó megoldást azt énis megköszönném vagy tanácsot adni! Mert én tanácstalan vagyok
2009. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nalatok miota megy? mikorra er veget?
2009. szept. 11. 09:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Hajnali négytől fél hétig úgy aludtam 2,5 órát, hogy közöttünk volt.

De ettől meg félek, mert egyszer már lemászott az ágyról.


Egyébként nálunk sem kap semmi újat mostanában, mégis ez van.

4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, aztán abba hagytam - pont az éjszakai dolgok miatt - aztán újra kezdtem, nem volt gond, aztán most újra nyűglődünk.


Ő már főzelékeket is eszik, meg csirkehúst, de pár hét kihagyás után újra jöttek a nyűglődések.


Lehet, hogy mégis a foga.

Hát most szisztematikusan végigpróbálok minden lehetséges megoldást.


Először Infacol - hátha igaza van a dokinéninek, és szélgörcsök (3 hónapos kora óta nem nagyon volt neki)

Azután meg dologel - hátha mégis a foga.

Ha semmi nem válik be, tartok egy-két olyan napot, hogy csak tápot kap, aztán akkor kizárható a hozzátáplálás, mint problémaforrás.


Viburcol, és chamomilla vulgaris 30(!!!) CH semmit nem használt.


Ezen a héten már napközben is csak fél órákat alszik, és nyűgös, sírós, kialvatlan szegényem.


Csak találgatni tudok.

A doki szerint, ha nem lázas, és nincs semmi más tünet, akkor nagy eséllyel a pocakja fáj.

Megoldást nem tudott mondani.


Első válaszadó voltam

2009. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok minden bánthatja.Attól hogy nem látszik az inyén semmi, még lehet a foga.A mozgásfejlődés is közre játszhat.Az én lányom 8 hós lesz, 1 kezemen meg tudnám számolni hánnyszor aludta át az éjszakát.Volt már mindenféle verzió.Igazán semmit sem lehet tenni, csak reménykedni, hogy lessz jobb.A www.kismamablog.hu tudsz segítséget kérni.

Ha homeopátiát próbálsz az legalább 4-5 nap után kezd el hatni.Nyugtalan alvásra a chamomilla 15ch jó (nem a 30-as!).Lefekvés előtt 5 gólyócska vízben oldva(fém eszközöket ne használj).Evés előtt vagy után fél órával, különben semmit nem hat.Ugyan ez jó fogzásra is, akár negyedóránként is adható.

Nekünk bevált, ha nem is aludja át az éjszakát, de legalább visza alszik.Kitartást!!!Lesz jobb is!

2009. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ne en mondtam hogy nem a foga, hanem a doki :D gondolom o ert hozza, kb 50 ev tapasztalattal :)


chaomillat adtam neki regen, tudom hogy nem sok folyadekban mert nyalkahartyan szivodik fel, es hogy muanyag kanalban kell :D kiprobalom akkor megint, koszi.


(amugy ha a foga jonne maskepp lenne nyugos, meg akkor maskepp rag. inkabb duhong ejszaka, felnyomja a hasat, feszit.. lehet a pocakja faj..

de miert most kezdte..

2009. szept. 11. 11:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Az utolsónak írom, hogy próbáltam a chamomillának a 15 CH-s változatát is, magamon is sokszor alkalmazok homeos szereket, tudom, hogyan kell alkalmazni őket, az alapvető szabályokat ismerem, mégis hatástalan a babámnál.

Elképzelni sem tudom, hogy miért.


Hát nem maradt más nekünk, csak a remény, hogy úgy 10-20 év múlva már jobb lesz a helyzet... :-D

2009. szept. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek. ugy nez ki nalunk ez kereken egy hetig tartott, ket napja jol alszik. 30 milivel tobb tapit adok neki este-reggel (210-210) meg fozi utan (ami 165 volt) ksp meg 20 mili babadesszertet, es helyreallt a beke :D

remelem nektek is elmulik hamar, es nekunk se jon vissza


(ejjel nappal imadjuk a bebinket, de azert neha jo aludni is :))

2009. szept. 13. 11:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!