Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek kell kitöltenie?

Kinek kell kitöltenie?

Figyelt kérdés

Megkaptuk mindketten (férjem is és én is) a nyilatkozatot az adóterhet nem viselő járandóságok figyelembevételéről. Nekem is és a férjemnek is csak a munkahelyi jövedelmünk van (pontosabban nekem ugye a gyed) + az egy gyermek után járó családi pótlék, amit nekem folyósítanak.

Akkor most a családi pótlék adóterhet nem viselő járandóság? És a papírt annak a házastársnak kell kitölteni, akinek folyósítják vagy, akinek nem folyósítják?

Azért ebbe a kategóriába tettem be a kérdésemet, mert ránk tartozik és valószínű már mindenki megkapta a maga is papírját, így ti is foglalkoztok vele. Sajnos számomra érthetetlen és egy nagy káosz. Nem értem miért nem lehetett érthetőebben megfogalmazni. Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. szept. 11. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocs, a kérdésedre nem tudok felelni,mert én sem értem, de remélem lesz itt aki okosabb nálam.Engem is érdekel.
2009. szept. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöknek ki kell tölteni. Annyi változott, hogy mostmár adóalapot képez. Ez annyit jelent, hogy külön nem adózol utána, viszont ha a párod fizuja, meg ha majd dolgozol és fizetést kapsz a te fizud is meghaladja az adósávot ezzel akkor kell több adót fizetni.

A papíron alá kell húzni, hogy ki kapja a csp-t. Mivel te kapod, így a tieden a "saját részemre", a párodén a "házastárs/élettárs részére" kell aláhúzni.

A teljes összeg 12.200 Ft, ennek megfelelően a fele 6.100 Ft, mindkettőtök adóalapját végülis 6.100 Ft-tal növeli meg, ezt a két adatot kell még beírni az üres részhez. Valamint azt a részt kell még kitölteni ami a személyi adatokra vonatkozik (név, lakcím, adószám), majd dátum, aláírás. :) Nekem így kellett kitölteni, a középső rész a nyugdíjra vonatkozik. Gondolom mindenkinél ugyanolyan a nyilatkozat.


Remélem így segítettem. :)

2009. szept. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Igen segítettél, de én kaptam egy olyan papírt mellékletként, hogy csak akkor töltsem ki és küldjem vissza a mh-re, ha adóterhet nem viselő járandóságban részesülök, ha nem részesülök ilyenben, akkor nem kell a nyilatkozatot kitöltenem. Akkor ez most mit jelent? Családi pótlék adóterhet nem viselő járandóság?
2009. szept. 11. 07:42
 4/10 anonim ***** válasza:

2009.09.01-től MINDEN adóterhet nem viselő járandóság esetén kötelező nyilatkozni a munkáltatónak.

Az adóterhet nem viselő járandóság (nyugdíj, családi pótlék,gyes, anyasági támogatás) az összevonandó jövedelem része lesz.


Tehát igen, neked is nyilatkozni kell, mivel a családi pótlék adóterhet nem viselő járandóság lett. Ki kell töltened azt a papírt. Aki esetleg az ezt olvasók közül GYES-t kap (te nem, kedves kérdező), annak a GYES összegét is fel kell tüntetni a megfelelő sorban.


Sajnos én már kitöltöttem, visszaküldtem, nincs előttem a papír...

2009. szept. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Értem már.
2009. szept. 11. 07:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Képzeljétek, én még olyan okosságot találtam valahol a neten, hogy ha a szülők elváltak és külön nevelik a gyereket, akkor annak a szülőnek, aki külön él, nem növeli az adóalapját, annak a szülőnek, akinél a gyerek van, annak ugyanúgy felesben kell bevallani.

És még egy, ha valaki tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermeke után kap emelt családit (tehát NEM az egyedülálló magasabb családi pótláka), azt nem kell feltüntetni.

2009. szept. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak természetesen igaza van, ha apa nem él a családdal, értelemszerűen nála nem számít be, ilyenkor anyánál számít csak, de ott is csak a fele.

Ha tartósan beteg gyerek van, akkor nem kell beszámítani, de arra figyelj, hogy ekkor általában viszont kapod a gyest (jár a tartósan beteg gyerke 10 vagy 12 éves koráig, nem tudom pontosan) és a gyest be kell írni!!!

2009. szept. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Off! (Bocsi érte)

És ha az apa munkanélküli, akkor mi a helyzet ilyenkor?

2009. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi, neki nincs milyen jövedelmet emelni, ennyi. Nincs munkahely se, akinek ki kellene tölteni a papírt. Semmi teendő.
2009. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi a választ!
2009. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!