Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős kortól ültettétek...

Milyen idős kortól ültettétek bilire a babátokat?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 13 hónapos,de még eddig nem ültettem bilire.
2009. szept. 9. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell.Kb. 3 éves korára kell, hogy nappalra szobatiszta legyen. Ez azt jelenti, hogy éjszaka néha még bepisil(het). Hidd el, ha eljön az ideje, magától is rá fog ülni. Addig viszont vegyél neki egy bilit, amivel ismerkedhet, amin biliztetheti a maciját stb.
2009. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem késtél el vele.Megpróbálhatod,ha látod,hogy kakilni akar.Lehet,hogy sikerül,de az is lehet,hogy nem marad rajta.Van aki azt állítja,hogy az övé már korán a biliben végzi a dolgát,de ez csak akkor lehetséges,ha a gyereket sokáig rajta ülteti és véletlenül lesz eredmény.Általában két éves kor körül lesz elég érett a gyerek,hogy az ingert értse és visszatudja tartani,addig amig a bilire nem ülteteik.Előtte csak felesleges erőltetés.
2009. szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Még nagyon-nagyon korai lenne. Persze vannak olyan okos anyukák, akik azt mondják, hogy az ő gyerekük már 1 évesen szobatiszta volt, de ilyen nincs. Vagy ha mégis, csak a gyerek kárára valósítható meg.

Ha most 13 hónapos a lányod, akkor szerintem jövő tavasszal próbálkozzál, amikor már jó idő van. Hiszen sokszor elő fog fordulni, hogy bepisil/kakil, és akkor mégicsak jobban száradnak a ruhák is...

2009. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam, jövő tavasszal/nyáron szeretném szobatisztaságra szoktatni.

Egy évig egy hasonló korú kisfiúra vigyáztam Angliában a 90-es évek végén, őt is kb. két évesen tettük anno bilire, és hetek alatt szobatiszta lett. Szerintem még ráértek.

2009. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem ertem miert van az, hogy elitelitek azokat az anyukakat akik koran szobatisztasagra akarjak szoktatni a babat, en 7 honaposan szobatiszta voltam, nem csak nappal, a fiam most hat honapos es ket honapja bilizunk. Szolni meg nem szol, de tudom hogy mikor akar kakilni, rateszem es szepen elvegzi a dolgat.

Amugy mi az hogy a baba karara van a bilizes???? En sem eroltetem neki, szepen ul magatol, es ha elvegzi a dolgat jelzi hogy felallna!

Nem nagy ordongosseg, csak turelem kell hozza. En szemely szerint nem akarok meg tobb penzt pelcsire kiadni, igy, hogy bilizunk, gyakran csak ket pelenkat hasznalunk fel egy nap.

Szoval ha nem probaltad, ne iteld el azt aki probalja.

Ja johetnek a lepontozasok.

2009. szept. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolsótól kérdezem:

4 hósan már stabilan tudott ülni a babád?

2009. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Igen szepen stabilan ult, amugy meg ha lattam hogy segitsegre van szuksege ott ultem melette. Borzalmas es szerintem szanalmas nehany anyuka hozzaallsas a gyerekhez. tudom hogy minden baba mas, de minden babaval ha foglalkozva van szepen es gyorsan tanul fejlodik. es emelett van idom fozni takaritani mosni. persze neha nagyon elfaradok...

amugy meg nem latok semmi hatranyt abbol hogy a fiamat bilire tettem...


es ez a pontozasosdi, hat szanalmas, ha valakinek nemtetszik a masik lepontozza...mire jo ez???? mindenki maskepp csinalja.lehet hogy nekem tobb a turelmem...es ezert csinalom igy.

2009. szept. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez az ülés kicsit nekem is furcsa, bár persze minden baba más, de nekem kicsit korainak tűnik. Az n lánykám most 9hós, kb két hete ismerkedünk a bilivel meglepő módon sok sikerrel! Szerintem ha gondolod, te is elkezdheted, de elötte beszélj neki róla meg ha nem vagy nagyon szégyenlős, mutasd meg a vécén h te is hogyan csinálod. Egy ennyi idős gyerek már sok dolgot megért. Ha sikerül 'betalálni' tapsolsz stb, látványosan örülsz neki, ebből rájön, h jól csinálta. Az én bébim ha nem kell, egyszerűen nem akar ráülni. Ha meg vmi mégiscsak várható, akkor az eredményig néhány játékkal elüldögél rajta.

Szóval szerintem ha úgy érzed, hogy már képes lenne rá(és miért ne? egy-két évtizede még minden gyerek igy csinálta..), mert kezdi felfedezni a pisit stb, próbáld meg:) Veszteni nem evszthetsz vele, max hamarabb lesz szobatiszta a kicsi!:)

2009. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!