Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van Magyarorszagon ez a...

Hogy van Magyarorszagon ez a koldokzsinoros mania?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvasok itt olyanokat, hogy amig a csonk le nem esik, nem lehet furdetni meg kenegetni kell valamivel..

En Angliaban szultem es ott semmi ilyen nem volt, addig jott a vedono, mig le nem esett a csonk. De nem kellett kenegetni meg furdetni is lehetett. Sot levegore mar 4 naposan mondtak, hogy vigyem ki.

Otthon vannak ennyire tulfeltve a babak, vagy az angolok hanyagok?

Eleg sz.rul erzem magam most, hogy az angolokra hallgattam, de vegul semmi baja a babamnak, 1 eves mar. De borzaszto lelkifurdalasom van, ha ilyeneket olvasok :(

Elmeselnetek igy utolag mit kellett volna csinalni a koldokzsinorral meg hogy is van az elso levegoztetes?


2009. szept. 9. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia én fürdettem a babám, amíg megvolt a csonk, arra kellett vigyázni, hogy ne ázzon a vízben, mert akkor nehezen szárad le. És alkohollal kellett kitisztítani a csonk körül, meg alatta is, mikor kezdett leválni. Semmi extra.
2009. szept. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
teljesen mas anglia irorszag ezen a teren ott nem is ugy torodnek veled a terhesseg alatt sem.de mar tul vagy azon amit kerdeztel akkor mar nem mindegy?otthon nem el senkid akit meg tudtal volna kerdezni aki segitett volna?magyaro.-on nem viszik ki ilyen hamar a gyereket neki meg nem olyan az immunrendszere barmit elkaphat.
2009. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Èn Németországban élek,szültem.Nekem is mondta a szülésznöm,hogy ne fürdessem amíg a csonk le nem esik,de én megmosdattam.A csonkra kell vigyázni,mert nehezebben szárad be.Meg nekem is tisztították,tisztítottam alkoholoskendövel a fertötlenítés miatt.
2009. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt mondták, hogy ne ázzon a vízben. Én úgy csináltam, hogya biztonsági fürdetőben feküdt, én pedig vattával a környékét óvatosan lemostam, hogy a köldöke ne legyen vizes. A kórházban betadint hazsnáltam, a gyerekorvos alkoholt írt fel, minden pelenkázáskor be kellett kenni vele, majd hintőport tenni rá.

Novemberi a fiam, de hazaértünk után 1 héttel sétálva mentünk a 300m-re lévő védőnőhőz. Az előtte egy hét alatt folyamatosan szoktattam a levegőhöz. Utána is folyamatosan egyre többet levegőzött, és mára egy közel 10 hónapos makkegészséges nagyfiú lett belőle! (még egyszer sem volt beteg)

2009. szept. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A köldökcsonkot akkor kell igazán tisztogatni, ha váladékozik, vérzik. Legalább is nekem ezt mondta a doki. És azért kell alkohollal kenni, mert egyrészt az alkohol szárít, másrészt fertőtlenít, hisz mégis csak egy nyílt sebről van szó, ami melegágya a bacikna.

Én is minden pelenkázásnál kentem.

Gondolom a védőnő nálatok alaposan odafigyelt, és ha valami nem megfelőt látott volna biztos szólt volna.

Ezen ne rágd magad. Örülj a babának és jó egészséget nektek!

2009. szept. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Persze mar lenyegtelen, de ha lenne kisteso, egy cseppet okosabban indulhatok neki.

Anyukamat kerdeztem, de o megis csak 20-30 eve szult.. Nem emlekezett, hogy volt.

2009. szept. 9. 17:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!