Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elvagyok keseredve!...

Nagyon elvagyok keseredve! Lassan MEGÖRŰLÖK! Mi a baj?

Figyelt kérdés
3-HÓ lesz a babám és mostanában nem akar normálisan enni,állandóan üvölt.Tápszeresek vagyunk,és minden evésnél ordit és nem akar enni,csak nagyon nehezen.Sajnos nagyon kivagyok idegileg,már.ma is reggel evett fél 6 kor 160ml.és 10 kor csak üvöltött hogy nem kell,most alszik.mi tévő legyek,vigyem korházba hogy vizsgálják ki mitöl van?egy nap kb 4-5 eszik hol 130-160 között.nagyon nehezen szaporodik a súlya.ne itéljetek el de már nem bírom idegileg,
2009. szept. 9. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

SZia! Ha nem éhes és csak tömködöd bele a tápit akkor lehet azért ordít. Ha éhes akkor úgyis szól, de a 160 ml az nem kevés neki. Mi is tápszeresek vagyunk, orvos és védőnő tanácsára 3 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Mióta így vagyunk helyreállt a napirend, most már 5 és fél hónapos.

Ha eszik fél 6-kor, lehet hogy még 10 órakor nem éhezik meg, próbáld egy kicsit kitolni neki, két etetés között pedig teát adni neki, mert a tápszerre szomjasak a babák, nincsen szomjoltó funkciója mint az anyatejnek. Nekem volt egy idő, hogy úgy etettem a lányom, hogy először pár korty tea vagy víz és utána egyből a tápszer, még most is szokszor így eszik.

Kitartást nektek, az is lehet hogy nem is lesz világ életében egy nagy evő gyerek.

2009. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nekunk holyagos torokgyulladasa volt a babanak es azert nem evett. esetleg szajpenesz. szerintem meg kellene nezetned az orvososddal mert te nem biztos hogy ugy be tudsz nezni a szajaba
2009. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs veled, kérlek próbálj megnyugodni! Itt az első komolyabb lecke, amikor el kell kezdeni gyakorolni az önuralmat! Ha ideges vagy, ő is az, ez tuti, idegesen meg pláne nem fog enni, összezavarodik még jobban! Én ekkor ugyanígy jártam, csak a szopival, mindegyik idegölő, mármint mikor - úgy véljük- ok nélkül egy ilyen kicsibaba nem eszi meg az adagját. De nézzük reálisan: enni eszik, csak kevesebbet, mint kéne, tehát nagy baj nincs még, mert jut tápi a szervezetébe. 3 hó körül sok baba vashiányos anémiában van, kiürülnek a vaskészletek, bár a tápiban van, de ez is lehet ok a hirtelen étvágytalanságra. Doki vérvételből ezt gyorsan megállapitja, maltofer cseppek segítenek és visszatér az étvágy. A fogcsírák is mozgolódnak, ez is idegesíti, mikor az üveget szívja, fájdalmas. Sok babának, a fiamnak is, 5 hósan már volt 2 foga, ő emiatt nem szopott rendesen. Gondolom, mikor eszik és hirtelen elhúzza a fejét, hogy elég, te újra próbálod többször, amitől jól felhúzzátok magatokat, talán sírás is lesz a végén.... Próbáld teljes csendben és másik szobában etetni sötétítőt is húzd be! Ne legyen ott más, csak Te. Nekem volt, hogy a másik szobában, másik ágyon evett, de a szokott helyen nem. Félálomban jobban elfogadják az üveget. Ha nem evett, hagyd békén, öleld meg, hogy ne húzza fel magát. Ahogy most is elaludt, előtte próbáld újra. Add az üveget akkor mikor már az ágyába tetted aludni.

Remélem semmi baj, sokszor fog még így ibgadozni az étvágya!

2009. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj semmi baja. Gondolj arra, hogy nálad is vannak olyan napok amikor kevesebbet eszel. Nekem ikerlányaim vannak. 5hónaposak, de kevesebbet esznek mint a Te babócád.

Ők is kb 5x esznek egy nap, de örülök ha alkalmanként a 120-at megeszik, holott ilyen idősen már sokkal többet kellene. 2500g-al születtek és most 5hónaposan közel 7kg-osak.Ők tudják, hogy nekik mennyire van szükségük. Ha erőlteted az csak rosszabb. Nálunk volt olyan, hogy 10órától este 7-ig nem evett. Kitartást! Sok türelmet kívánok és boldog babázást!

2009. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom már 2 hónapos korától caak 5-ször evett, elég az szerintem, majd eszik, ha éhes lesz. Tudom, én is aggódnék, de leeht, hogy ennyi elég neki. De azért nem árt megnézetni dokival, azt jól tetted. És nyugodj meg.
2009. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Ja meg olyat is hallottam, hogy sok babának nem jön be az a tápszer, amivel először kináljál, nem biztos, hogy az izlik neki, próbálj meg más fajtákat is.
2009. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok! Elmondaná az az idióta aki lepontozott hogy miért? Tökkelütött...
2009. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én babóm 7 hónapos, és most is csak 150 grammot eszik a tápiból.

Ráadásul 3 hónapos kora óta áttért a 4 óránkénti evésre.

Nálunk akkor volt ez, amit leírtál, amikor én még 3 óránként akartam etetni.

Várd meg, amíg kéri a kaját, aztán meglátod, mik az igényei újabban.


Sajna a babáknál minden korszakban előjön valami új szeszély.


Nem váltottál tápot?

Nincs semmi új, ami megzavarhatta?

(cumi váltás az üvegen, vagy bármi ilyesmi)

Az én kislányom hülyét kapott a nagyobb lyukú cumitól, mert ömlött a kaja a szájába, csak ezért kérdezem.

2009. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!