Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiát hogyan mutatják...

Tejallergiát hogyan mutatják ki? Milyen vizsgálatokat csinálnak, mi indokolja azok elvégzését?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos. 3 hónapos korában véres széklet miatt voltunk kórházban, az okát nem tudták megmondani, viszont miután én teljesen tejmentes étrendre tértem át, megszűntek a panaszai (szopikázik a mai napig).

1 éves korában a gyerekorvosunk azt mondta, hogy kezdjek el adni a lányomnak activiát, és szép fokozatosan a többi tejterméket is. Ezt nem fogadtam meg, viszont én már nem tartottam olyan szigorúan a diétát. Persze azért odafigyeltem arra, hogy mit eszek, de pl. csokis kekszet eszegettem. Tegnap este pedig megettem egy túró rudit. Ma este ismét véres székletet produkált a lányom. (tuti, h vér van benne, mert van tesztünk, és pozitív lett). Szerintetek mit csináljak? Hova vigyem orvoshoz?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. szept. 8. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
tej és más allergiát végeztek 1 éves lányomon magánrendelésen, karcolásos vizsgálattal. fél órán keresztül nem mozdíthatta meg a kezét. 13 dologra mutatott allergiát 1-4 keresztesig. rá fél évre gyerekosztályon vénás vérvétellel 2 fajta allergiát mutatott az eredmény, nem nagy mennyiségben. állítólag 3 éves kor alatt egyik vizsgálat sem ad hiteles eredményt. tejet kap a mai napig 1,5 %-osat napi 3 dl-t, de nincs gond. idővel csökken az érzékenység mértéke. 8 éves korra teljesen kinőheti.
2009. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem tejallergiás a kislányod. A tejallergia korai tünetei a következők: hányá, bőrkiütés, hasmenés, véres székletürítés, viszketés, gégevizenyő. Ezek a tünetek néhány órával a fogyasztás után jelentkeznek. A késői tünetek között a gyakori hasfájás, a bőrkiütés, nyugtalanság és a súlyfejlődés lelassulása. Ezek akár hetekkel a tejfogyasztás után is jelentkezhetnek.

A tejallergiát általában nyílt terheléses vizsgálattal bizonyítják. Ennek az a lényege, hogy kórházi körülmények között nagyon kis dózisban adnak neki tejet. Az első nap kb. 20-30 percenként egyre növelve az adagot. Ha nincs reakció, akkor másnap egyben kap 150-200ml tejet. Ha erre sem reagál, akkor hazaengedik és tovább kell otthon folytani a terhelést 2 hétig. Ezután bevezetni a tejtermékeket is további 4 héten keresztül. Tehát 6 hétig tart a terhelés. Ha a 6 hét alatt nem mutat semmiféle reakciót, akkor zárják csak ki a tejallergiát. A tehéntej-allergia felismerése nem könnyű dolog, mivel bőr-, gyomor-bél rendszeri és légúti tünetek egyaránt kialakulhatnak. Tovább nehezíti a diagnózis felállítását, hogy a laboratóriumi vizsgálatok és a bőrtesztek csak az IgE-mediált reakció kimutatására alkalmasak, ugyanakkor a táplálékallergiák egy részének az immunológiai hátterében nem IgE-mediált reakció van. Szóval sajnos a vérteszt nem mindig ad megbízható eredményt.

2009. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!