Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák akik...

Vannak itt olyan anyukák akik már vitték gasztroenterológushoz babájukat? Milyen vizsgálatokat csinálnak? Hogyan kezdik el kivizsgálni a babákat? Ugye nem egyből tükrözéssel kezdik?

Figyelt kérdés

1,5 éves a fiam de még mindig csak 8 kg.

Mire számítsak,mit fognak vele csinálni?

Nem akar enni szinte semmit.Volt egy idő amikor kb. egy hónapig nagyon szépen evett és ez már a múlté ugyanis ismét semmit nem akar enni.Azon csodálkozunk hogy miből él és hogy miből van ennyi energiája mert egész nap meg sem áll.


2011. jún. 1. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi voltunk, 6 hónapos volt akkor.Nagyon lelassult a hízása a korábbi hónapokhoz képest, hetekig alig mozdult a mérleg, és már én kértem a gyerekorvost, hogy csináljon valamit.Nem győztem etetni, és semmi!Én is teljesen kikészültem!Kaptam egy telefonszámot, és elmentünk.Nagyon szimpatikus volt a doki, ránk szánt 60 percet, és mindössze 4000 ft-ot kért.Kikérdezett mindenről, terhesség, szülés, én és a párom családja, korábbi betegségeink, mennyit eszik, miket eszik stb.Felvette géppel a súlygörbéjét, megnézte a papírokat, amiket vittem.Kért székletmintát pelusból ,szedtem ki.Megnézte lámpánál, megszagolta.Azt mondta, nincs gond se a szagával,se az állagával.Levetkőztettem pelusra, megvizsgálta, megnyomkodta a hasát, megnézte a végbél tájékot stb.Ellátott tanácsokkal, kaptunk beutalót vérvételre.Elmondta, hogy tejérzékenységet gyanít, vagy vashiányt.Írt fel Sinlacot, és mondta, hogy nyomassam neki a főzelékeket hússal, mert abból lesz az izomzat.Gyümölcsöt önmagában ne adjak neki, mert üres kalória, és cukros löttyöket se, mert elveszik az étvágyát.2 hónapja tejmentesen van szegény.A vas rendben van, ennek ellenére kap egy kis vaspótlást.
2011. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem kezdik egyből tükrözéssel szerencsére.Nekem mondjuk a 2 éves (szintén irtó sovány alig evő) fiamat kellett vinni reflux gyanúval.

Meghallgatta a doktorúr, megnyomkodta a hasát igen részletesen kikérdezte pontosan mikor mit eszik, mik a tünetei, köhög e sokat, stb. stb.

Érdemes írni mit is eszik egy nap a gyermek, mert tényleg részletesen kikérdezik és olyankor kiderülhet hogy az általunk kevésnek vélt étel valójában nem is olyan kevés (de akkor az összes kis bekapott falatkát fel kell írni és az összes féle innivalót is fel kell jegyezni).

Ezután nekünk vérvétel volt és bőrteszt nem e allergiás, megnézték vagy 40 féle ételre ill. vagy 20 féle légköri allergénre, szerencsére nem allergiás.

Majd kaptunk 2 féle gyógyszert amit aztán pár hó múlva el is lehetett hagyni és a tükrözés csak akkor jött volna (egyébként bódításban) ha nem vezetett volna eredményre semmi kezelés és életmódi tanács.

Szóval ne aggódj, szerintem nekik se érdekük hogy a legdurvább dologgal kezdjék.

2011. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy írtatok!

Szóval akkor a tükrözést csak bódításban végzik és nem altatásban?Nagyon félek hogy idáig is el fogunk jutni :(

Volt neki 5 és fél hónaposan egy elég súlyos baktérium fertőzése ami úgy került a véráramába hogy a belei megtekeredtek és kiszivárgott az elvékonyodott bélfalon keresztül.Nem tudom hogy erre visszamenőleg tekinthetjük e a dolgot?A gyerekorvosunk felszívódási zavarra gyanít és nem erre a dologra.Amúgy ha valóban felszívódási zavara lenne azt tudja valaki hogy mivel kezelik?Lehet hogy hónapokig,évekig gyógyszereznem kell majd?

Annyit gyötrődtem már ez miatt hogy olyan elegem van az egészből hogy el sem tudom mondani.

2011. jún. 1. 13:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne félj attól, hogy megtükrözik!Ne adj' isten, magadhoz vonzod!A köztudatban mindenki úgy tekint egy gastroenterológusra, mint aki a gyomortükrözést végzi.Tekints rá úgy, mint egy gyermek belgyógyászra.Szerintem a legvégső esetben kerülne erre sor.A lányomat még csak meg se ultrahangozta.(első vagyok)Rajta még allergia tesztet sem végezhetnek, annyira pici!Most 8 hónapos.És én is kikészültem, visszafogytam a terhességem előtti súlyomra, az idegtől.Már rosszul voltam, amikor mértük.Sokszor sírva is fakadtam, hogy ez a gyerek valaha meg fog nőni??Hová tűnik az a sok kaja?Miért nincs kipárnázva, mint a többi baba?Jó, persze nem sovány, formás baba,de egy kis babahájat nagyon hiányolok rajta.Ő arányosan pici, én is az voltam mindig.De ezt a lelassult hízást úgy képzeld el, hogy 5 hónap alatt tudott egy kilót felszedni!Már azt hittem, beleöregszem.Nyugi!Semmi olyan nem fog történni, ami orvosilag nem indokolt.A felszívódási zavar tünetei:vizes/ fecskendező hasmenés, savanyú szagú széklet.Készülj fel rá, hogy vinned kell kakit.Ha gyanús lesz neki, tovább küldi a laborba, ott végeznek széklet- emésztettségi vizsgálatot.Én csak azt nem értem, miért csak most küldenek.Miért vártak másfél évig?
2011. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kb. egy éves volt amikor a védőnő megmérte és 8 kg. volt.Már rég óta mondogatta a dokinő hogy gaszro lesz a vége.Igazából év elején már kértem is időpontot de csak most péntekre tudtak adni.Ennek ellenére még egy magánorvoshoz is kértem időpontot.Ő hozzá olyan sokan vannak már beírva hogy a kórházban már nem is tudtak adni időpontot,így muszáj voltam a magánhoz fordulni.Oda már jövőhét csütörtökre meg is kaptuk a "randit".A gyerekorvos tanácsára viszem mind két dokihoz.Azt mondta hogy egyik dokinak se szóljak a másikról.Azzal nem ártunk ha két orvos is megnézi és bízzunk benne hogy ugyanazon az állásponton lesznek és nem eltérőn.Van egy majd 5 hós fiam is de majdhogynem többet eszik mint a bátyja.Ő már 6 kg.-on felül van.Mondjuk a nagyobbik fiam növésben sem nagy,a mi családunk ilyen kis emberkékből áll.A férjem szerint nincs is semmi gond csak a mi géneinket örökölte.Nem tudom ez mennyit számít?!Mondjuk ő is iszonyat vékony volt világéletében.Na mindegy igazából én ezt akkor sem tudom elfogadni hogy rendes mennyiségű kaját "nem tud felmutatni" a fiam amit megenne.

Egy hónappal azelőtt voltak olyan napok hogy egy szelet kenyér,2 szelet párizsival,egy banán,egy rudi,tejszelet,főtt étel,vacsira egy fél szelet kenyér párizsival és plussz kakaót is ivott lefekvés előtt.Volt olyan hogy töltött káposztából 3 tölteléket bevágott.Mára már csak szó szerint falatokat eszik.A teát issza amennyi belefér.Már kipróbáltam hogy elveszem tőle az sem jó.Reménytelen a helyzet,de nagyon bízok az orvosokba hogy tudnak vele valamit tenni.

Amúgy étvágyhozó gyógyszer nincs?

2011. jún. 1. 14:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Béres csepp, vagy B vitamin készítmények gyerekeknek.Frissen facsart narancslé.Nem Hohes C, hanem rendes narancs.Jól teszed, hogy nem nyugszol bele,és utána jársz!Én is így voltam vele!De szerintem nálatok is, és nálunk is közre játszanak az öröklött dolgok, amivel nem tudunk mit kezdeni.
2011. jún. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A második vagyok:) Nem tudom hogy hány éves kortól végzik bódításban és altatásban, nekünk 2.5 évesen már ezt mondták hogy bódítás.

Az én fiam is vékonyka volt világéletében most se vastag. 1 évesen ő is 8 kiló volt, de nem problémázott ezen senki. Már úgy értem,hogy annyit mondtak,hogy ilyen alkat.

Apja is ilyen mindig is ilyen volt.

A fiam 2 évesen volt 10 kiló és most 3 és fél éves és már 14:) Ennek nagyon örülök, a közösség amúgy meghozta az étvágyát.

Na de visszatérve, nagyon jó hogy mentek magánba és nem vártok tovább. Az allergia tesztet nálunk amiatt végezték el (meg a vérvételt) mert ugye nálunk nem felszívódási zavarra gyanakodtak.

2011. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Voltunk ma a gasztros dokinál de nekem elég felületesnek tűnt.Elmondtam neki hogy miért küldtek minket ide,de /esküszöm hogy komolyan mondom/ránézett a gyerekre és azt mondta hogy nincs neki semmi baja és hogy valószínű az én génjeimet örökölte.Vettek vért ami két hét múlva lesz meg.Azért jövőhéten elviszem a magánhoz is és ha ő is azt fogja mondani hogy semmi gond akkor ez van.
2011. jún. 3. 16:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egyből magánhoz vittem, és foglalkozott is velünk!Sajnos ilyen világot élünk, TB alapon nem kapsz ilyen ellátást, tisztelet a kivételnek.Nekem megért 4000 ft-ot, hogy egy órát szánt a lányomra.Az a 60 perc csak nekünk szólt, és alapos volt.Nekem is volt időpontom SZTK-ba, 2 hónapra rá tudtak volna fogadni.Nekem nem volt ennyi időm ezzel a problémával.Nem várhat ennyit, ezért vittem magán dokihoz.
2011. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ma este 19:30-ra vittük a magánorvoshoz.

Na ő már jobban átkérdezett mindent,megvizsgálta és elmondta tanácsait.Neki a lisztérzékenység a gyanúja amit egy gyorsteszttel ki tudunk deríteni.Azt mondta ha az negatív lesz akkor ad a gyereknek 3 hónapot hogy elinduljon a hízás útján mert ha nem akkor valószínű tovább vizsgálja,vérvizsgálatra és tükrözésre lehet számítani.Ő is mondta ezt az örökletes dolgot.Bízok benne semmi gond sem lesz.Igaz ez a 15-30 perc 18000 ft.-unkba került,de nekem megéri hogy megtudjam a tényleges okot.

Nagyon szépen köszönöm hogy írtatok!!!

2011. jún. 10. 00:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!