Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinoheti a kislanyom a tejalle...

Kinoheti a kislanyom a tejallergiat?

Figyelt kérdés
Most 8 honapos, 3,5 honapos koraban jelentkezett az akcema. szoptattam, es sose tudtam mitol jon ki. Aztan megfigyeltem, hogy miutan ittam tejet, kijottek a foltok. Valaki azt mondja, hogy 1, valaki pedig azt, hogy 2 eves kora utan novi ki.
2011. okt. 20. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam két éves, és még nem nőtte ki. A gasztroenterológus doktornő azt mondta, általában 3-5 éves koruk között növik ki a gyerekek. Vagy nem.
2011. okt. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak tápszeres a fiam, 3 és fél hónapos kora óta kap tejallergiásoknak való tápszert.

1 éves korára rendelt vissza, amikor terheléssel megnézi, mi a helyzet. Jó diétával kínőhető.

2011. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Es mijyen a jo dieta? Sokfelet hallottam.
2011. okt. 20. 23:33
 4/9 anonim ***** válasza:

nekem csak annyit mondott a doki, hogy tejmentes.

Nem adhatok tejpépeket, sem HA-t, mindennek meg kell néznem a dobozán, miből van, milyen allergiát okozhat (ez is rajta van a dobozokon), hiába adható mondjuk 6 hótól, és 7 hós a fiam.

Kb. ennyit mondott.

2011. okt. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a 2. válaszoló vagyok, elfelejtettem megnézni.


Nekünk is hasonlókat mondott: teljesen tejtermékmentesen kell étkeznie, olyan ételeket sem ehet, ami nyomokban tartalmaz tejtermékeket. Érdemes a tojásfehérjével is várni.

Amikor kiderült a dolog, akkor lementettem a NET-ről, amiket ehet. Azóta már nagyon rutinos vagyok (1 éve), de az első 1-2 hónap elég nehézkes. Nagyon kell figyelni, mert egy csomó élelmiszerbe tesznek tejszármazékot, amiről nem is gondolnád. (Pl. a kenyereket is nézd meg.) A másik meg az, hogy elég húzós anyagilag, míg az ember rá nem jön, hogy mit mivel lehet helyettesíteni. Én szeretek kreatívkodni a konyhában, de még így is nehezen indult be. Mikor elmúlik 1 éves, és több mindent ehet, könnyebb lesz.

1 tanács: vehetsz rizstejet vagy zabtejet (kókusztejet még ne), de ha sikerül zabitalport venned, sokkal jobban jársz anyagilag.

Azért lenne érdemes elmenni gasztroenterológushoz, mert lehet, hogy speciális tápszer kellene, a HA-s nem elég.

2011. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok és az első válaszoló, nem a második. Bocs. Az álmatlanság átka!
2011. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

fiamon 7 hetesen jött ki az ekcéma.kőkemény teljes tej és tojásmentes diéta neki,és ha szoptatsz,neked is.nem egyszerű.most lesz 2 éves,most megyünk vissza vérvételre és terhelésre.nekünk azt mondta a doki,hogy 2-3 éves korára talán kinövi.

nézz meg minden szalámit,felvágottat,édességet,kekszet,mert hihetetlen dolgokban van tejpor.kérdezd bátran az eladót,mi van a felvágottban,csak az első pár alkalommal néznek rád furán.

2011. okt. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 éves lesz , szigorú tejmentes diétát tartottunk, de sajnos még nem nőtte ki. Viszont egy ismerős kisfiú most volt terhelésen, 3 évesen és Ő kinőtte.
2011. okt. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tegnap 23:52 vagyok


Off

Annyira jó olyat olvasni, hogy van, aki már valóban kinőtte!

2011. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!