Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az ébrenléti kapacitása...

Mennyi az ébrenléti kapacitása egy 4 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Kislányom másfél óra után (nappal) álmos és nyűgös lesz, el kell altatni. Ez normális? Nem kevés?
2008. jún. 6. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet pontosan meghatározni.

Egyrészt babafüggő meg időjárásfüggő is.

Nekem 2 hónapos a babám és most többet alszik nappal,mint amikor 2 hetes volt.

Volt hogy délután 4-től este 10-ig aludt majd szopi és újra alvás.

Ne aggódj most ilyen napjai vannak.

2008. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mormális. Másfél óra alatt rengeteg inger éri a pici baba agyát, amit fel is kell utána dolgoznia. Erre kell az alvás. Vannak babák, akik kevesebb ingert engednek be, ők tovább bírják a fenntlétet. Nekem a 3 gyerekem közül a két szélső fáradékonyabb volt, a középső pedig nyugisabb.

Szóval, boldog babázást!

2008. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is 4 hónapos, és minden napunk másként alakul. Van, hogy szinte egész nap alszik, van, hogy egész nap szinte semmit. Éjszaka most ott tartunk, hogy kb. reggel 5-kor ébreszt először, úgyhogy nincs éjszakai szopizás, de a nappal az kiszámíthatatlan.... Szerintem nincs ezzel semmi gond. Nálunk még a 3-4 órai szoptatás sem állt be. Van, hogy már másfél óra után enni akar, van, hogy két vagy három óra után. Én ebből sem csinálok problémát, mert szépen fejlődik, ugyanakkor nem kövér. Hidd el, a kicsid annyit alszik, amennyire szüksége van.
2008. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden baba más és más. Én éppen a napokban kérdeztem rá a védőnőmtől, hogy mennyit kell aludnia egy ilyen pici babának. Az enyém 4 és fél hónapos. Azt mondta, hogy 12 órát kell kb aludnia, de ezt Ő úgy ossztja be, ahogy akarja vagy ahogyan igényli. Nálunk kb 3x alszik fél órát napközben a többit éjszakára hagyja. :)
2008. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Nekem alszik éjszaka is 12 órát, enni persze felkel, de félálomban:)
2008. jún. 6. 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!