Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hét hetes babám öt hetes kora...

Hét hetes babám öt hetes kora óta gyakorlatilag végigsírja az ébrenléti szakaszait. Kizárólag a cici nyugtatja meg, de nem bírom és nem is akarom órákon keresztül szoptatni. Mit tegyek, hogy ne akarjon folyton cicizni?

Figyelt kérdés
Más baba ilyenkor már kis időre leköti magát, őnála ez nagyon ritkán fordul elő. Már nagyon aggódom, hogy valami baja van...
2008. okt. 15. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém is ezt csinálta,de nekem hasfájós volt azért.Ha úgy gondolod,hogy eleget evett tedd le,ha mellette maradsz akkor a hasára és hagyd,hogy sírjon.Hason jobb a hasfájósnak és majd amikor elfárad elalszik.Másképp nem tanulja meg,kihasználja a helyzetet,sírással eléri,hogy felvedd.Vagy adj neki néha egy kis kamilla teát,nyugtató és jó a pocinak.Ha nem vagy elég erős és megsajnálod,kinyír idegileg.Ők már rafináltak:-)
2008. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám egy pár hetes picire, hogy kinyír idegileg... a sírás sok minden lehet, ne feledd, ő így kér segítséget! Nekem bevált, amikor nyugtalan volt a lányom, hogy levendula illóolajat öntöttem a mécsestartóba, azt párologtattam a szobában. Nagyon jól nyugtat és nagyot alszik tőle a picur. Csak ne lepődj meg, ha te is!:-)
2008. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet hogy tényleg fáj a poci és az a baj. Nálunk is volt hasfájás, de nem hinném hogy hagynod kéne sírni a kiságyában, mert rád van szüksége, nem a magányra. Légy türelmes, dudorássz neki, én 10 hónapja énekelek, mióta megszületett a kislányom, és mindig megnyugszik, ha énekelek. Sokszor napközben együtt aludtam vele, amikor végre belealudt a szopizásba. Ha a kezemben aludt el, és ébredt amikor a kiságy ba tettem, felvettem, és beültem vele egy kényelmes fotelba vagy kinyújtóztam a kanapén, betakartam egy jó meleg takaróval a hátát,és próbáltam lazítani. Így elöl-hátul melegség veszi körül, és jót tud durmolni. Az első válaszolónak: 7 hetesen még nem rafinált egy kisbaba, sajnálom ha így gondolod. Igazából még most hogy 10 hónapos a kislányom sem vettem észre hogy "kihasználna", pedig a te véleményed sterint már ki kellett volna idegelnie...
2008. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csakhogy engem valóban kinyír idegileg. Amíg alszik, felszívom magam, hogy türelmes legyek vele. De gyakorlatilag ébredés és értelemszerűen a cicizés után kb. 10 percet tudom lekötni, utána kisebb megszakításokkal egyfolytában sír a következő alvásig... Hogy lehet ezt átvészelni? Fél óra sírás után már tiszta kész vagyok. Naponta ez több óra üvöltést jelent.
2008. okt. 15. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy eleve te vagy ideges és azt érzi, átveszi a kisbabád? Nagyon érzékenyek ám minden rezdülésünkre! Ha már eleve szinte várod, hogy na mindjárt üvölteni fog, akkor fog is. Próbáld meg először fejben megoldani a dolgot. Hidd el, működik! Az én lányom egy időben este rendszeresen sírt 8-tól 10-ig. Már eleve úgy mentem neki az estének, hogy na mindjárt sírni fog. Aztán elkezdtem szuggerálni magamat,hogy ne is gondoljak ilyesmire. Picit előrébb hoztam a fürdetést is, utána szopi, csupa pozitív gondolattal, és láss csodát: egyik napról a másikra megtanult 8-kor elaludni, sírás nélkül.
2008. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem is hasfájástól lehet,mert mindig dolgoznia kell a pocakjának,hisz az előző etetésnél bevitt táplálékot sem sikerült még megemésztenie.A mi védőnőnk azt tanácsolta,próbáljuk kihúzni a 2 órát az evések között,akár cumival is,ha a kicsi elfogadja.Remélem segíthettem.?
2008. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!