Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a családom látogatóba...

Amikor a családom látogatóba jön babázni, tehernek érzem a jelenlétüket és idegesítenek, pedig szeretem őket. Az én hozzáállásommal lenne gond? (Bővebben leírtam alul. )

Figyelt kérdés

A családtagjaim amikor jönnek a kisfiamhoz (12 hetes) rendszerint teljesen kiakadok. Általában 3 vagy 4 családtag jön, de én úgy érzem mintha 300-an lennének.

Az egyik, amin felkapom a vizet, az hogy kopogás nélkül lépnek be a lakásba. Szerintem illene legalább halkan kopogni...

Tegnap például amikor jöttek, épp szoptattam, persze kopogás nélkül léptek be a lakásba. Egyáltalán nem zavarta őket, hogy a gyerek szopizik, beültek a szobába és premier plan szoptattam 4 ember előtt és közben beszélgettek. A kisfiam elkezdett sírni a cicin, láthatóan megzavarta őt a sok ember. Végig szenvedtük a szopit, mert fél percenként abbahagyta a szopizást és sírt.

Szopi után az egyik családtaghoz került a babám, mert ő szereti büfiztetni. Odaléptem a kicsikémhez amikor már a vállon volt és összerezzent, majd sírva fakadt. Erre elkezdtek ezen nevetni. Annyira ideges lettem, mert megijedt a kisfiam a sok embertől és TŐLEM is. Totál nem vették észre hogy zavarnak a jelenlétükkel. Amikor szólongattam és simogattam a kisfiamat, hogy 'itt az anya' akkor is még meg volt ijedve és összerezdült amikor megsimogattam a karját.

Sajnos az elején alakult úgy, hogy amikor szoptattam bennt maradtak a szobában, már akkor sem vették észre hogy talán ki kellene fáradni a szobából arra az időre amíg szoptatok. Sőt az egyik családtag oda is ül mellénk az ágyba és volt amikor a gyerek lábát fogdosta miközben szoptattam.

A másik... a TV le volt kapcsolva, minek menjen amikor úgyis mindenki beszélget, elég nagy a hangzavar, és ráadásul mindenki ráveti magát szegény gyerekre. Minek szóljon a TV feleslegesen?

Térülök-fordulok már be van kapcsolva a TV. Ezen is olyan ideges lettem, hogy milyen dolog az, hogy eljönnek látogatóba babázni és kapcsolgatják a TV-t, betoldulnak a lakásba és felforgatják a nyugodt délutánunkat.

Szeretem a családomat, de úgy érzem hogy tapintatlanok és egyszerűen nem veszik észre magukat, hogy illene visszafogottabban viselkedniük, elvégre nem otthon vannak.

Én például ha elmegyek hozzájuk eszem ágában sincs kapcsolgatni a TV-jüket vagy kopogás nélkül benyitni.


A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy csak én vagyok ilyen rigolyás vagy ti is felhúznátok ezen magatokat?


2009. szept. 8. 10:16
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
21%
Ha valaki félénk akkor erősÍtse magát... Hozzám most sem lehet szó nélkül bejönni, nem szabad a macskámat dögönyözni-szegény tényleg árva így nincs védettsége, nem szólhatnak az életembe stb... Úgy másik családtagomnak sem ahol most lett kisbaba. Hozzá is be kellett jelentkezni már a baba előtt is. Most is szólok ha valami bajom van. Ennyi. Lehet hogy csak mi vagyunk ilyen nagyszájú család... Megértem ha valaki nem mer, de akkor ti hiába mondogatjátok neki...
2009. szept. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Kedves 14:53-as válaszoló!


Neked is köszönöm a választ, de hiba volt bosszúból lepontoznod a többi válaszolót.

Csak azért mert ők más véleményen vannak mint te?


Az egyáltalán nem baj, ha más nézőpontot képviselsz, hiszen nem vagyunk egyformák. Semmi gond ha azt közlöd, de ellenvéleményt lehet kultúrált hangnemben is megfogalmazni.

Bár mindenki az intelligenciájának megfelelően nyilvánul meg.

2009. szept. 9. 09:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!