Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a családom látogatóba...

Amikor a családom látogatóba jön babázni, tehernek érzem a jelenlétüket és idegesítenek, pedig szeretem őket. Az én hozzáállásommal lenne gond? (Bővebben leírtam alul. )

Figyelt kérdés

A családtagjaim amikor jönnek a kisfiamhoz (12 hetes) rendszerint teljesen kiakadok. Általában 3 vagy 4 családtag jön, de én úgy érzem mintha 300-an lennének.

Az egyik, amin felkapom a vizet, az hogy kopogás nélkül lépnek be a lakásba. Szerintem illene legalább halkan kopogni...

Tegnap például amikor jöttek, épp szoptattam, persze kopogás nélkül léptek be a lakásba. Egyáltalán nem zavarta őket, hogy a gyerek szopizik, beültek a szobába és premier plan szoptattam 4 ember előtt és közben beszélgettek. A kisfiam elkezdett sírni a cicin, láthatóan megzavarta őt a sok ember. Végig szenvedtük a szopit, mert fél percenként abbahagyta a szopizást és sírt.

Szopi után az egyik családtaghoz került a babám, mert ő szereti büfiztetni. Odaléptem a kicsikémhez amikor már a vállon volt és összerezzent, majd sírva fakadt. Erre elkezdtek ezen nevetni. Annyira ideges lettem, mert megijedt a kisfiam a sok embertől és TŐLEM is. Totál nem vették észre hogy zavarnak a jelenlétükkel. Amikor szólongattam és simogattam a kisfiamat, hogy 'itt az anya' akkor is még meg volt ijedve és összerezdült amikor megsimogattam a karját.

Sajnos az elején alakult úgy, hogy amikor szoptattam bennt maradtak a szobában, már akkor sem vették észre hogy talán ki kellene fáradni a szobából arra az időre amíg szoptatok. Sőt az egyik családtag oda is ül mellénk az ágyba és volt amikor a gyerek lábát fogdosta miközben szoptattam.

A másik... a TV le volt kapcsolva, minek menjen amikor úgyis mindenki beszélget, elég nagy a hangzavar, és ráadásul mindenki ráveti magát szegény gyerekre. Minek szóljon a TV feleslegesen?

Térülök-fordulok már be van kapcsolva a TV. Ezen is olyan ideges lettem, hogy milyen dolog az, hogy eljönnek látogatóba babázni és kapcsolgatják a TV-t, betoldulnak a lakásba és felforgatják a nyugodt délutánunkat.

Szeretem a családomat, de úgy érzem hogy tapintatlanok és egyszerűen nem veszik észre magukat, hogy illene visszafogottabban viselkedniük, elvégre nem otthon vannak.

Én például ha elmegyek hozzájuk eszem ágában sincs kapcsolgatni a TV-jüket vagy kopogás nélkül benyitni.


A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy csak én vagyok ilyen rigolyás vagy ti is felhúznátok ezen magatokat?


2009. szept. 8. 10:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Huu én teljesen megértelek.Nálunk anyukám volt velem az első 2 hétben amitől anyósom féltékenységi rohamot kapott.Nálunk is szó nélkül jött és nyomta a csengőt,még akkor is ha szoptattam és kicsit nehézkes volt azonnal beengedni.Aztán a párom megkérte,hogy szóljon ide telefonon ha jön.Na erre,hogy neki be kell jelentkezni...!A szopizást nálunk is nézte,de én nagyon szégyenlős vagyok és iszonyatosan zavart,itt szintén a párom mondta,hogy igyonak egy kávét a konyhában és ott mondat neki,hogy nekem ez kellemetlen.Erre is hisztizett és elrohant.Mindig tette a megjegyzéseit,hogy ezt meg azt miért úgy csináljuk(miért ez a takaró van rajta,miért van rajta sapka,miért ekkor fürdetem...stb)Ha aludta pici(2 hetes volt)és ő jött szó nélkül kivette az ágyból és rázni kezdet meg puszilgatni a száját(ettől hidegrázást kapok).Erre is jött az,hogy én aludni kényszerítem a gyereket.Az volt még a dilije ,hogy 2 hetesen miét nem viheti be megmutatni a gyereket a kolléganőinek,mert én tiltom tőle. Másik,hogy hormonzavar miatt csak 3 hétig volt egy kis tejem,sajnos azóta tápszert kell adnom a picinek,erre a reakció:hogy nincs itt egy normális anya sem aki megetetne téged(már mint mondja a babának).Szóval amióta jön nekem gyomorgörcsöm van,már 15 kilót fogytam az idegtől.Miért ilyenek?A vicces az,hogy előtte jól megvoltunk az anyósommal,sosem volt a 8 év alatt konfliktusunk.

Szóval én megértelek!

2009. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%

Tökéletesen megértelek, nálunk is hasonló volt a szituáció.

Anyósomék rendszeresen este 7kor és 7 után tudtak beállítani, amikor már egy kis intimitásra, közös fürdetésre vágytunk volna hármasban. Na, ennek lőttek... Meg miután itt voltak, megfürdettem, etettem, és csak nem akartak elmenni, mondtam nekik, hogy "Jó éjszakát, mama/tata, megyek aludni..." És bevittem a gyereket lefektetni. Utána meg még mindig nem akartam elvonulni, hangoskodtak (2 szobás lakás)

Állandó népvándorlás volt nálunk hónapokig, ebben a férjem családja és az én családom is jeleskedett. Soha nem látták, nem érezték, hogy mikor kellene végre hazamenniük, mennyi a sok belőlük, és mennyi az elég.


Ha bekapcsolják a TV-t, mondd nekik, hogy nálunk soha nem szól a TV, ha a baba a közelben tartózkodik, és nem is szeretnéd rászoktatni, ezzel a mondattal egyszerűen csak kapcsold ki! Gondolom nem fognak hadakozni ellene... J,a az ajtót meg zárd, így nem tudnak egyszerűen benyitni. És ha legközelebb kérdezik, hogy mi ez az új divat, egyszerűen mondd, hogy nem szeretnéd, ha bárki is megzavarná a szopiztatás intimitását. Ezzel már beleszőtted azt is, hogy nem akarod, hogy ezeket a pillanatokat megzavarja bárki/bármi.


Akkor én is csak a hormonokra fogtam, ám én már egy éve szültem, és az érzéseim ugyanolyanok. MI vagyunk egy család, NEKÜNK van saját napirendünk, amibe hármunkon kívül senki nem fér bele este 7 után. Pláne, hogy soha nem jelentkeznek be előre... Én egyszer közöltem anyósommal, mikor egy alkalommal kísértem ki őket, hogy "Na, majd szóltok, ha jöttök legközelebb!" Így is lett. Amúgy így is ki tudtak akasztani rendesen: állandóan hívogattak, folyton csörgött a telefonom. Na, volt olyan is, hogyha láttam, ki hív, fel se vettem, és valamikor 8 után hívtam vissza, hogy láttam keresett...


Nagyon kiakasztóak, és majd csak ezután jön az, hogy ne így etesd, ezt add rá, miért nem veszel neki ezt meg azt, ez minek, már ezt meg azt kellene ilyen meg olyan idősen tudnia... :o(


Őszinte együttérzésem, de csak határozottsággal oldhatók meg ezek a problémák. Nekem az nem nagyon van... :(

2009. szept. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

Szia


Szerintem is mindenkinek mond meg valahogy,hogy éppenséggel mikor,és mi zavar..!!! Én is ezt teszem.. :)

Anyós is nálunk egyszer feljött,én épp szoptattam,és már jött is oda,hogy jaaajjj...,hagy nézzem meg a kis picúrt...Én meg mondtam neki,hogy nem igazán szeretném mutogatni a csöcsömet... :) meg is értette..Bár lehet,hogy furcsállotta..,mert ügye ő is csaj,és miért ne láthatná az én cicimet,de ez engem nem nagyon érdekel...Én nem akarom magamat mutogatni,és kész...és így legalább mindenki tudja,hogy nem szeretném,ha ottlennének,mikor etetem a kicsit..Apa láthatja,meg az anyukám,meg esetleg a tesóm,de úgymond egy "idegen",akit pár éve ismerek,az már viszont nem!!! Én nem hiszem,hogy túlreagálnád ezeket a dolgokat,amiket leírtál!!! Én már rég lekiabáltam volna a hajukat,ha így viselkedtek volna...de amúgy ha vendégség van nálunk,beleértve anyumékat is,akkor bemegyek egy másik szobába,és ott eszünk..,mert amúgy a nagyszobában szoktunk a kicsivel enni.Ez nem okoz problémát.De hogy mindenki bámulna,ha épp etetünk...el sem tudom ezt képzelni... Áááhhhh.... Az meg,hogy kopogás nélkül benyitnak....Eléggé illetlenség...Mi lesz majd később...? Rátok nyitnak épp valamilyen más tevékenység közben..?? :) Biztos nem örülnétek neki... :)


MEGKELL SZABNI A HATÁROKAT!!! -és szerintem ebben a párodnak is segítenie kellene!!!


Sok sikert a célod eléréséhez!!

/Egy 5.5 hetes nagylány anyuja:)/

2009. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%
14.53-as.Hogy te milyen bunkó vagy.Olyan sok közöd nincs a hormonokhoz,mert pasiból vagy.és sosem kelett premier plán szoptatnod.Biztos tul van kicsit spirázva,de imádom az ilyen tökéletes embereket,akik név nélkül minősíthetetlen stilusban lehordják az embert.foglalkozz inkább a kutyáiddal,és ne az emberekkel.és felejcsd már el ezt az oldalt,keress póker játékot.
2009. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
21%

Te jó isten XD Hát férfinak még sosem néztek! Drágám sajnálom, de nő vagyok, és kutyáim sincsenek sajnos csak egy árva macskám, mert albérletben lakom amíg egyetemre járok. Nem tudom honnan vetted ezt. De nagyon okos és bátor lehetsz ha te így tudsz mindent egy névtelen oldalon. Gondolom a százalékom nézed... Hát tudod abból sok embernek van ám egyforma. Olyan vicces volt az a rész, hogy: annyira ideges lettem, mert megijedt a kisfiam a sok embertől és TŐLEM is... Szerencsétlen gyerek a saját anyjától lett ideges, mert megérezte... Ez eszetekbe sem jut? Biztos mind csőlátásúvá vált gyerekes nők vagytok akik még mindig hisztiznek. :D Úristen megijedt tőlem a gyerekem! Hát ebbe bele kell halni. Utálom a túldramatizált dolgokat meg a nyafogó embereket... Annyira elvakultak vagytok, szídjátok itt a családot akinek szerintetek gondolatolvasónak kellene lennie, mert azt sehol sem olvastam a panaszáradatban, hogy MEGMONDTA volna nekik. Meg sok esze lehet ha ezért ide ír... Nagyon sok kell ahhoz hogy kitalálja: szólni kéne nekik. Nem ők szültek, nem tudják, hogy milyen mert nincsenek benne épp...

Én is azt vártam a páromtól régen, hogy kitalálja mi a bajom xD Azt aztán várhattam, úgyhogy megtanultam, hogy konkrétan kell beszélni és nem nyafogni... Szerintem ide a fontos kérdéseknek kellene jönni, és nem az ilyen nyafogásoknak. Ha panaszkodni akar akkor menjen olyan helyre ahol kizárólag hormontúltengéses idegbeteg, tigrisanyák vannak. Hogy lehet így beszélni a családról? Aki megszült, aki megszülte a párod, aki a testvéred? És hogy lehet ilyen naívnak lenni, hogy "mit csináljak, ha ilyenek meg ilyenek, az eszembe sem jut, hogy szóljak nekik a számmal..."

2009. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
24%
Ja és a bűvös mondat: használj szóközt! Helyesírás...
2009. szept. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy nem értek a kártyajátékokhoz... :D felejcsd xD Én meg utálom ha valaki még meg is dicséri az olyanokat akik nem tudják feltalálni magukat csak nyafogni... Nagyon naív lehetsz ha azt hiszed én vagyok az oldalon az egyedüli ember aki nem mézes-mázos a hormonos anyukákkal...
2009. szept. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat! Megfogadom a tanácsokat és fogok beszélni a családtagokkal.

2009. szept. 8. 17:40
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
na..annak örülök,hogy nő vagy,de kicsit meg is ijeszt.tényleg a százalékot néztem,viszont ennyi nem sok van,és a stílus is hasonló.na de nem ez a vitatéma.okés,hogy szóbol ért az ember,de vannak ám nyuszik is.nem mindenki olyan,hogy megmondja mit szeretne.én is szoltam a családnak,okés is volt a dolog,de erre nem mindenki veszi a bátorságot.a kérdés viszont tök mindeggy,hogy mi,ha neki ez gondot jelent,ha ő visszaigazolást vár akkor miért ne kérdezzen,ez az oldal azért van.sokfélék vagyunk és aki másnak eggyértelmű az nekem nem biztos,hogy az.ettől még nem kell bántani.amugy csak halkan jegyzem meg,a gondolatmeneteddel nem is igazán van baj,nekem a stilus a nem tetsző.vannak dologk amiket máshogy kell előadnunk még akkor is ha legszivesebben jol elküldenénk valahová.de ha ezt az oldalt olvassuk akkor azt azért tesszük mert segíteni akarunk,aki nem ezért teszi,ez ne ide járjon.részemről befejeztem.
2009. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
90%

17:35_ös Kedves hozzászóló!

Majd ha nem csak egy árva macskád lesz hanem gyereked,akkor írj tapasztalatokat nekünk,hogy ment a dolog a családdal!

Komolyan,szívesen olvasnám!

Előre is köszönöm a többiek nevében is!

2009. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!