Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor a családom látogatóba...

Amikor a családom látogatóba jön babázni, tehernek érzem a jelenlétüket és idegesítenek, pedig szeretem őket. Az én hozzáállásommal lenne gond? (Bővebben leírtam alul. )

Figyelt kérdés

A családtagjaim amikor jönnek a kisfiamhoz (12 hetes) rendszerint teljesen kiakadok. Általában 3 vagy 4 családtag jön, de én úgy érzem mintha 300-an lennének.

Az egyik, amin felkapom a vizet, az hogy kopogás nélkül lépnek be a lakásba. Szerintem illene legalább halkan kopogni...

Tegnap például amikor jöttek, épp szoptattam, persze kopogás nélkül léptek be a lakásba. Egyáltalán nem zavarta őket, hogy a gyerek szopizik, beültek a szobába és premier plan szoptattam 4 ember előtt és közben beszélgettek. A kisfiam elkezdett sírni a cicin, láthatóan megzavarta őt a sok ember. Végig szenvedtük a szopit, mert fél percenként abbahagyta a szopizást és sírt.

Szopi után az egyik családtaghoz került a babám, mert ő szereti büfiztetni. Odaléptem a kicsikémhez amikor már a vállon volt és összerezzent, majd sírva fakadt. Erre elkezdtek ezen nevetni. Annyira ideges lettem, mert megijedt a kisfiam a sok embertől és TŐLEM is. Totál nem vették észre hogy zavarnak a jelenlétükkel. Amikor szólongattam és simogattam a kisfiamat, hogy 'itt az anya' akkor is még meg volt ijedve és összerezdült amikor megsimogattam a karját.

Sajnos az elején alakult úgy, hogy amikor szoptattam bennt maradtak a szobában, már akkor sem vették észre hogy talán ki kellene fáradni a szobából arra az időre amíg szoptatok. Sőt az egyik családtag oda is ül mellénk az ágyba és volt amikor a gyerek lábát fogdosta miközben szoptattam.

A másik... a TV le volt kapcsolva, minek menjen amikor úgyis mindenki beszélget, elég nagy a hangzavar, és ráadásul mindenki ráveti magát szegény gyerekre. Minek szóljon a TV feleslegesen?

Térülök-fordulok már be van kapcsolva a TV. Ezen is olyan ideges lettem, hogy milyen dolog az, hogy eljönnek látogatóba babázni és kapcsolgatják a TV-t, betoldulnak a lakásba és felforgatják a nyugodt délutánunkat.

Szeretem a családomat, de úgy érzem hogy tapintatlanok és egyszerűen nem veszik észre magukat, hogy illene visszafogottabban viselkedniük, elvégre nem otthon vannak.

Én például ha elmegyek hozzájuk eszem ágában sincs kapcsolgatni a TV-jüket vagy kopogás nélkül benyitni.


A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy csak én vagyok ilyen rigolyás vagy ti is felhúznátok ezen magatokat?


2009. szept. 8. 10:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
szia.még kicsit dolgoznak benned a hormonok és anyatigrisként is véded a babád,lehet hogy picit talán pont ezért többet képzelsz bele mint amennyi.DE..neked kell határozottnak lenned,és már most kialakítanod a határokat ha valami idegesít.Én amikor szoptattam,megkértem a családom tagját,hogy etetném a babám és nem akarom,hogy elterelje bármi is a figyelmét,menjenek ki a konyhába,20 p és jövök,erre a tesóm ki ült a nappaliba,ahonnan a nagy hangja ugynugy behalatszott,mondom a konyhába.erre felpattant el odament.Többet senki nem zavart szopi közbem,ha netán valaki volt már ment is autómatikusan ki.A másik a t kapcsolása meg szerintem szokás,talán túl otthon érzik magukat nálatok ami nem baj,de te szabd a feltételeket.nem kell bántónak lenni,lehet szépen is.
2009. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Én igen, felhúznám magam rajta. Most is kinyílt a bicska a zsebemben! De induljunk ki onnan, hogy mi, anyukák pár hónapos bébivel eléggé érzékenyek vagyunk és nem kell mindent -magunkat sem- halálosan komolyan venni. DE úgy látom, eljött az idő, hogy lefektessétek azokat a bizonyos szabályokat. Kedvesen, nyugodtan, nem sírva mondd el nekik, hogy téged és elsősorban a fiadat milyen dolgok zavarják és ezt mellőzzék a jövőben. Esetleg tényleg rigolyásnak gondolnak (szerintem nem vagy az), de kit érdekel?! a baba és a mama nyugalma nagyon fontos.
2009. szept. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Nagy igazság, hogy SZAVAKBÓL ÉRT AZ EMBER!

Egyszerűen mondd el nekik.

Ha bejönnek, akkor szólj, hogy nem is hallottam a kopogásotokat! Legközelebb hangosabban kopogjatok, légyszi.

Ha a szobába jönnek szoptatáskor, akkor szólj, hogy "épp szoptatok, kint várjatok meg minket, legyetek olyan kedvesek, mert zavarja őt kaja közben a többi ember? nem tud rendesen enni".

Ha bekapcsolják a TV-t, akkor szólj, hogy "kapcsoljátok ki, legyetek olyan kedvesek, így is elég nagy a zsivaly és én se kapcsolgatom nálatok a TV-t".


Ennyi. Ezeken nincs mit megsértődni és tényleg tapintatlanok, így joggal szólsz rájuk. Csak szépen, kedvesen, de határozottan. A saját családod, majdcsak meg mered nekik mondani, ha valami nem tetszik neked!

2009. szept. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem mindenben teljesen igazad van, engem is kiakasztana. Nálunk is sok dolog hasonló volt, bár azon nagyon kiakadnék ha kopogás nélkül jönnének be... na nemár! Nekem anyósomék jöttek többször is, és sokszor ők is itt bambultak míg szoptattam, engem is nagyon zavart. Úgy oldottam meg, hogy szóltam erről a páromnak, ő meg ügyesen kihívta őket legközelebb a konyhába beszélgetni, így nem lett sértődés. Később, amikor már egyedül voltam amikor jöttek, én mondtam nekik, hogy a baba annyira örül hogy itt vannak, hogy csak rájuk figyel és nem eszik rendesen, úgyhogy várják meg a szopi végét. Így szintén nem lett sértődés, mert örültek hogy a baba "örül nekik" :). Az anyósom is fogdosta a lábát néha szopizás közben eleinte, de én megmondtam neki hogy várja meg míg eszik, utána szeretgetheti. Ha meg valakinek a kezében volt és megijedt, elsírta magát, olyankor minden esetben visszakértem hogy megnyugtassam. Te vagy az anyukája, ne hagyd magad elnyomni!! Mond meg ha zavar valami, máskülönben nem fogják tudni. Persze kedvesen és némi pedagógiai érzékkel úgy, hogy ne legyen sértődés. A Te családod vagy a párodé? Ha a párodé akkor mond meg neki és ő beszéljen velük.

Remélem segítettem!

5 hós baba anyukája

2009. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Szia, ez igy nagyon nem joooo! Nyilvan az ismeroseid sem szeretnek, hogy mikozben eszik az ebedjuket, valaki simogatna, vakargatna oket, ugye? Na, hat akkor gondold csak el, hogy az a kicsi baba, mert tenyleg kicsi meg, 3 honapos csak, mennyire nem szereti amikor ok piszkaljgatjak eves kozben.

A kicsi erzi azt is, hogy te ideges vagy! A szoptatasnak mindig nyugodt korulmenyek kozott kell lennie, plane hogy igy szokta meg a kicsi es te is.

Ne engedd, hogy barki is megzavarjon benneteket etetes kozben, ne engedd, hogy barki is felboritsa a szoptatasi rendszert!

Vonulj el ha etetned kell, vagy kerd meg a rokonokat, hogy uljenek le addig a masik szobaba, vagy ahol lehet.

Az ajtot zard be mindig kulccsal, es egy tablat is kiakaszthatsz, hogy bocsika, ne zavarjanak, szoptatok!!!

Komolyan mondom, nem viccbol.

En is sokaig szoptattam, de en mindig egyedul, es mindig nyugalomban.

Sok tejcit es jo egeszseget nektek!:)))

2009. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Most,hogy ezt így elolvastam,eszembe jutott,hogy az elso hetekben én is nagyon érzékeny voltam ezekre a dolgokra,nagyon tudott idegesíten a család!Egyszer az anyósom egész napra ott akart maradni nálunk,én a páromnak mondtam,hogy valahogy utaljon rá,hogy talán nem kellene egész napra jonnie-nem is jott szerencsére.Biztosan a hormonok miatt is,de amúgy is igazad van,meg kellene nekik szépen finoman mondani vagy utalni rá,hogy téged mi zavar,vagy ha nem megy,akkor kitalálni valamit,pl.az ajtót bezárhatod,és akkor nem tudnak bemenni,vagy ha ott vannak és szoptatnod kell,akkor te is félre vonulhatsz-ezt én is így csináltam.Ha meg megijed a kicsi,nyugodtan vedd át és nyugtasd meg,akár át is mehetsz vele egy kicsit az ures szobába.Késobb jobb lesz,hidd el,addig meg kitartás!
2009. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat, és hogy megosztottátok velem a véleményeiteket!

Valószínű, hogy a hormonok dolgoznak bennem, és valóban Anyatigris lett belőlem!

Megfogadom a tanácsokat, fogok beszélni a családdal. Kíváncsi voltam, hogy kívülállók hogyan vélekednek a dologról, hiszen Ti objektívebben látjátok ezt az egészet.


Mégegyszer köszönöm szépen!

2009. szept. 8. 11:31
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Feltétlenül beszélj velük, nehogy úgy járj, mint én. Nálunk naphosszat itt volt az anyós az elején, kulcsot is kapott hál isten, használta is rendesen!

Ő szinte minden szoptatást megnézett, és borzasztóan zavart vele. Olyan szinten ideges voltam a jelenléte miatt, hogy a tejem is rendesen elapadt. Jöhetett a tápszer pótlás.

Most már tudom, ha lesz második babánk, biztos, hogy ki fogom küldeni, akár a párom anyukája, akár nem. Akár megharagszik, akár nem.

Csak azért írtam le ezt neked, mert már tudom, ha akkor szólok, az elején, akkor nem lesz borzalom a szoptatás, mint amilyennek éreztem én nap, mint nap. Utáltam azt a dolgot, aminek a világ legcsodálatosabb élményének kellett volna lennie. És amiért ilyen banga voltam, ezt soha nem fogom magamnak megbocsátani.

Neked kitartás, és állj oda eléjük helyettem is.!

Jó egészséget Nektek!

2009. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget és a bíztatást!!! Megfogadom a tanácsot!

2009. szept. 8. 14:47
 10/22 anonim ***** válasza:
5%

Igen baj van vele, ha nem tűrtőteted magad. Az nem mentség, hogy a hormonok... OLtári nagy baj a hyereked megrezzen tőled. Szerintem túl lehet élni. Ez mindenkivel és neme gyszer megtörténik. Arra nem gondolsz hogy a te idegeskedésed miatt sírt a gyerek? Szerintem próbálj meg uralkodni magadon már sem köteles elviselni a hormonjaidat.

Magadra vess, ha ez annyira zavar. Néme gyereknek anyja se érti a szavát. Nyisd ki a szád és mondd meg: "ha nem nézi senki a tv-t akkor légyszives kapcsoljátok ki." "Nekem kellemetlen ha bámultok szoptatás közben."

Az ajtót pedig be lehet zárni, nálunk sehol sincsenek nyitott ajtók. Ha van kulcsuk akkor hagydd a zárban a tiéd és majd csöngetnek. De mit várszt? Találják ki minden óhajod?

2009. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!