Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is akaratos 7,5...

Más babája is akaratos 7,5 hónaposan?

Figyelt kérdés

Kisfiam van. Egyébként egy tünemény, mosolygós, jó kedélyű baba, de ha esetleg kicsit fáradtabb vagy olyan kedve van, és valami nem úgy történik ahogy szeretné, akkor iszonyú sikításba kezd, hogy majd beszakad a dobhártyám. Ezt addig csinálja amíg el nem éri a célját! Ez már kezdődő hiszti lenne? Ennyi idősen? Segítsetek valami jó ötlettel, tapasztalatokkal mit lehet ilyenkor tenni?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. szept. 8. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
tapasztalattal nem rendelkezem, de egy hasonloan akaratos kislannyal igen. en sem tudom mitevo legyek. mindnki azt mondja, hogy ne vegyuk figyelembe, de ilyen kicsiknel meg nem megy, en probaltam de csak jobban belelovalja magat es csak a sajat dolgomat nehezitem meg.
2009. szept. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos a lányom és dettó! Nem tudom mikor teszünk jót ha engedünk vagy ha nem....Nehéz ezeket a helyzeteket kezelni de van hogy betelik a pohár és a kiságyában landol a kisasszony....van hogy 1 órahosszat is hagyom ordítani...de nem hiszem hogy érti miért teszem...ilyenkor lelkiismeret furdalásom van....
2009. szept. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez már a kezdődő hisztizéses korszak, bár nálatok egy picit korán jött. Emiatt lehetséges, hogy nálatok nem célravezető az "otthagyás". Az én lányom 15,5 hónapos, kb. 13-14 hónaposan kezdte, ebben a korban már több mindent értenek, én eleinte próbálom figyelemeltereléssel másfelé vinni, ez van, hogy sikerül, van, hogy nem. Ha nem és már sikít, akkor bizony otthagyom (persze ránézve) és mutatom, hogy ettől a hisztitől én szomorú lettem. Megérti, sokszor abba is hagyja. De azért ez csak a legvégső eset. A napokban jöttem rá, hogy síráskor egy pillanat alatt el lehet vele felejtetni, hogy sír és átcsap nevetésbe, ha megcsikizem a tokáját. Sírásból hahota lesz. Eddig ez bevált. :)
2009. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia,


nekem most 8.5 hónapos a kislányom, és kb. másfél-1 hónapja ő is ilyen, szerintem ez normális, most kezdenek el önállósodni, hiszen rájöttek, hogy ők nem mi. :)

én azt csinálom, hogx elterelem a figyelmét valami érdekessel. végső esetben kinyitom az ablakot és nézelődónk egy kicsit, attól mindig megenyhül, meet az érdekli nagyon. szerintem nem jó sírni hagyni, ilyen pici baba még nem tudja kezelni az indulatait, neked kell segíteni neki. ha hagyod sírni, attól csak egy kis dühöngő lesz belőle. én kevés dolgot tiltok meg neki, de amit igen, azt igen. pl. szemetest nem piszkálhatja, meg a konnektort. ami veszélyes lehet neki, vagy nem szeretném, hogy piszkála, azt elzártam vagy felpakoltam, ahol nem tudja elérni. állítólag érdemes minl kevesebb dolgot tiltani, és inkább a terepet veszélytelenné tenni, amennyire lehet, ha nem akarod hogy az állandó "ne szabad"-ozástól frusztrált legyen a csemetéd. :)

2009. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok! :)

Már azt hittem hogy csak az én babám ilyen kis akaratos! :) Két unokahúgom van, de nem emlékszem hogy bármelyik is ilyen lett volna ennyi idősen!

A figyelemelterelés jó ötlet, kipróbálom, remélem beválik!

Köszönöm! :D

2009. szept. 8. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!