Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kell ez a túlzott...

Tényleg kell ez a túlzott sterilizálás? Biztos jó ez a gyereknek?

Figyelt kérdés

ti miket csináltok?


10 napos a babánk


2009. szept. 7. 19:37
 1/8 A kérdező kommentje:
egy bizonyos szintig persze kell. a kórházban sem volt a gyerek olyan hű de steril környezetben (csecsemősök nem mostak mindig kezet, sztem nem vasalják ott éljel nappal a kisruhákat stb..) csak mert sógornőm is túlzásba vitte ezeket mindig és a most 5éves lánya oviba sem tud szinte soha járni, állandóan beteg, még egy szellőtől is.
2009. szept. 7. 19:45
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod,hogy pontosan mire gondolsz?

A túlzott sterilizálás biztosan nem jó,emiatt alakul ki sok allergia.Az immunrendszer nem tud ellenanyagot ternmelni a kórokozókkal szemben.

Régen pl.nem volt porszívó,a gyerek azon a szőnyegen csúszott-mászott,amelyiken a felnőttek is jártak.Családi házakban kint játszottak az udvaron,a fárol szedték a mosatlan gyümölcsöt.És nem voltak porallergiásak,és más bajuk sem voltHa túlságosan steril környezetben él a gyerek,akkor ha kiviszed a szobából,rengeteg nem sterilhatás éri,ami ellen nem tudod megvédeni.

Természetesen ez nem azt jelenti,hogy a lakásban nem kell takarítani,a baba holmiját nem kell tisztán tartani,csak a túlzásoktól kellene óvakodni.Pl.nem kell naponta porszívózni,minden porszemet eltávolítani vagy ha a babaruháján egy csepp tej van,átöltöztetni.

A józan észt kellene használni.

2009. szept. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Pár hétig mindent elsterilizáltam minden használat után. Utána, kb 4 hónapos koráig napi egyszer végigsterilizáltam a dolgait (cumi, üveg, mellszivó, kanalak). Ha leesett cumi/bármi a földre, akkor is elmostam és elsterilizáltam. Nem tároltam túl sterilen, csak a konyhaszekrényben, és nem sterilizáltam el újra mindent 24 óra elteltével, csak ha már szükségét éreztem (pl. a mellszivót is csak napi 1x). Mostanában már normál kanállal adok neki enni, sosem sterilizálom, igaz mosogatógépünk van, az egyebeket még mindig napi 1x el szoktuk. De nem aggódom, ha valaki más tiszta poharából tiszta kanalával adok pépet a babának.
2009. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
igazad van,de 1 hónapos koráig azért érdemes sokkal jobban odafigyelni a tisztaságra.de nem a túlzottra,hanem ami körülötte van,tiszta kiságy,sok kézmosás,fertőtlenített üvegek,cumi.aztán utána már csak a normális egészséges mértékben kell ezt tenni.Én pl hipót nem használok a lakásban,az üvegeit 5 hós koráig sterilizáltam,már megy,és sokat mászik,de most is csak naponta 1 * mosok fel,ecetes vizzel,és kb 2,3 naponta pórszívózok.szóval nem jó a sok sterilizálás,de a hanyagság sem,a jó bevált középút a jó a babának is.
2009. szept. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első időkben amig nem olyan fejlett az imunrendszere szerintem fontos.Persze nem lehet minden steril de ami közvetlen vele érintkezik nagyon tiszta.Aztán már pár hónapos korában lejjebb adtam,pont ezért hogy ne legyen búra alatt a gyerek.(mondjuk rám is szóltak hogy ne takaritsak minden nap).

Aztán persze jött a jóidő az első nyár az udvarom,amig nemtudott járni addig pokin kinnt,de ő már 9 hónaposan ment igy óhatatlanul is ette a piszkot.Sőt konkrétan meg is kóstólta a földet.De nem estem kétségbe mert ennyi belefér.Szóval eleinte igen kell,nem steril környezet de tiszta, viszont pár hónap után már ha akarnád akkor sem lenne az.

2009. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy az elején nem sterilizáltam, nem volt mit.

Kéttel fejtem 6 hétig, a cumit meg nem főztem ki minden nap.

Pelenkákat, ágyneműt vasaltam/vasalom csak.

Nem mostam/mosok külön a babának, külön mosószerrel.

Most, hogy 6 hós és iszik teát, meg elkezdett gyümölcsöt enni, a teásüveget reggelenként kifőzőm, vagy folyadékba ázatom.

A kanalat amivel etetem simán elmosom.

A fiam is túlélte enélkül, 9 hónaposan már a kutyát dögönyözte :-))

2009. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A múltkor volt a tévében az allergiával kapcsolatban nyilatkozott egy doki,hogy ez a túlzott sterilizálási mánia is tehet arról,hogy ennyi allergiás van. "Ha leesik a cumi elég leöblíteni,nem kell rögtön rohanni kifőzni. Hagy egyen egy kis koszt a gyerek. " ezt mondta a doki. :)
2009. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor megszületett vettem neki, de rossz volt, visszavittem kicseréltetni, de nem volt raktáron, visszakaptam a pénzt, aztán vhogy elmaradt a másik megvétele. Nem sterilizáltam soha és nagyon egészséges a babám, még nem is volt beteg. Sztem sokkal erősebb az immunrendszere azoknak a babáknak, akiknek a szülei nem viszik tulzásba. Mondjuk az új cumikat mindig kifőzöm egyszer.
2009. szept. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!