Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehetne a kis jövevény neve?

Mi lehetne a kis jövevény neve?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy végre egy saját gyermek mellé örökbe tudunk fogadni egy ázsiai gyermeket. Egyelőre még nem tudni, hogy kisfiú vagy kislány lesz az új jövevény, de már gondolkodunk a nevén. Azonban nem jutunk egyről a kettőre: mindenképpen keleties, lehetőleg ázsiai stílusú nevet szeretnénk adni a csöppségnek, de nem sok ilyet ismerünk.

Esetleg tudnátok segíteni, tippeket adni?


Előre is hálásan köszönöm!


2009. szept. 7. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Ez komoly?Komoly komoly?Olyan jó nektek,én is pont így tervezem,hacsak nem lesz saját mandulaszemű bébim:)


Tervezgettem milyen szépséges nevel lenne ha japán lenne a papája,így én kislánynak a Tori nevet választottam.Ez azt jelenti kismadár:)Egyébként egy japán ismerősöm mondta,hogy a Réka név ősi japán név is.De náluk (mmint a japánoknál), mostanában Az Alice és az Erika név is megy:)

Csak kislányt választottam eddig,mmint magamnak,ez olyan megérzés,tuti lányom lesz:)Szóval ha lesz,Tori lesz:)Egyébként tetszik még (csak lányneve lesznek)

Japán:

Hana(jelentése virág)

Kínai:

Dié(jelentése pillangó)

Kóreai:

Yun(jelentése dallam)

Vietnámi:

Lien(jelentése lótusz)


Igazából ázsiai babának ázsiai név illik,magyar nem nagyon,olyan ura lenne.Kérelmezni kell majd igaz,de sztem jobb neki ha a származásának megfelelő nevet kap:)

Majd mesélsz melyik országból jött a pici,hogy neveztétek el stb?:)

2009. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyik név szebb, mint másik! :)

Köszönöm a tanácsot!


Egyelőre még sok mindent nem lehet tudni, de amint lesznek pontos infók, azonnal írok! :)

2009. szept. 7. 19:07
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Ugye?:DÉn is nagyon szeretem őket:)Akár majd írhatsz priviben is,már ha nem vagyok tolakodó:)

Egyébként,hogy sikerült egy ilyen különleges babucit találnotok?Itt magyarországon adták örökbe?Vagy külföldön?

2009. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, ugyan most az angol googleba irtam be, hogy asian baby names, baby names from Asia...stb. rengeteget kidobott, nezegesd az oldalakat. De szerintem ha beirod a magyar google-ba, hogy azsiai baba nevek akkor is lesz talalat.

google.co.uk ez az angol

2009. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia^^

Ezek a kedvenc neveim:

Lany nevek:

Koreai:

Jin Ju

Jan Di

Ga Eul


Kinai:

Xiao

Ziyi

TingTing


Japan:

Manami

Ayumi

Momo


Fiu nevek:

Koreai:

Moon Chul

Han Sol

Joo Wan


Kinai:

Xiaodong

Mingfang


Japant nem nagyon tudok ide, bocsi!

2010. ápr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sztem koreai fiú név : Kwan

nekem szép.

2010. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2012. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!