Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a neve ennek a nem kötelező...

Mi a neve ennek a nem kötelező védőoltásnak? Mikor adják?

Figyelt kérdés
Úgy emlékszem agyhártyagyulladás ellen van, de ez nem tuti. A betegség egy nap alatt viszi el a babát ha elkapja. Reggel diagnosztizálják estére már... Ha észre is veszik gyógyítani nem nagyon tudják. Mi a neve? Mikor adják?
2011. okt. 2. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Meningetec?? Az enyém 2 és 4 hónaposan kapták. A prevenar van még agyhártyagyulladás ellen, de az jobb esetben gyógyítható.
2011. okt. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de ne hiszem, mert egy hónapos státuszon aláírtam, hogy nem kérem a soron lévő ajánlott oltást. Ráadásul a védőnő is csak a múlt héten szólt, hogy ez erősen ajánlott.
2011. okt. 2. 08:19
 3/7 anonim ***** válasza:

a prevenar az ingyenesen ajánlott oltás és a kötelezőkkel adják be, ha megkapja,akkor a 2 és 4 hónapos oltásnál 2 szurit kap. (ez streptococcus okozta agyhártyagyulladás és felső légúti betegségek ellen véd.


a menjugate oltás pedig a meningococcus C vírus okozta agyhártyagyulladás ellen véd. ezt is beadhatod a kötelezőkkel együtt,de ezt a oki felírja receptre,ki kell váltani a gyógyszertárban. 2000 Ft alatt van valamivel darabja. 1 éves kor alatt 2 db kell belőle, 1 éves kor után már csak 1-et kell beadni.

2011. okt. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a meningococcus C vírus lehet nagyon gyorsan halálos,még felnőtt korban is, de a streptococcus is nagyon durva betegség.
2011. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Meningitec. 1900Ft körül van. szerdán adják be 14 hónaposomnak.

nem kötelező, kérni lehet.

a bátyám (igaz már több mint 30éve) fertőző agyhártyagyulladást kapott. két orvos sem vette észre, majd egy harmadikat felkeresve (aki egyébként egy alkoholista de remek doki volt) ránézett a tesómra és a fej-szem állásából látta hogy baj van. azonnal kórházba küldte. vele együtt még nyolc gyerek betegedett meg az oviban. szerencsére nem maradt semmi szövődmény utána.

2011. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Már csak az a kérdés maradt vajon melyiket nem kértem? Mert a doki se a védőnő sem adtak felvilágosítást. De az ingyenes lett volna azt tudom.

2011. okt. 2. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Te akkor a Prevenart nem kérted.

(Nálunk az nem kötelező, de ingyenes).

Az előttem szólók már leírták a kérdésedre a választ.

Én 1 éves kora után adattam be, így csak 1 oltás volt.

2011. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!