Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az RTl-en a reggeliben szepará...

Az RTl-en a reggeliben szeparációs szorongásról volt szó. Be is lehetett telefonálni, így én kérdeztem is. Érdekel valakit a válasz? Leírom mit feleltek.

Figyelt kérdés
Az én lányom nyolc hós kora óta nem hajlandó egyedül aludni csak velem. az volt a kérdésem, hogy ez normális mértékű-e, mikor fog elmúlni és mit lehet ellene tenni. A pszichológusnő azt válaszolta teljesen normális, a kötődés jele, nem kóros mértékű. Kb 1,5-2 éves korra szűnik meg magától. Elvileg a mi ágyunkba is be lehet venni, de ha nem akarjuk, hogy rászokjon akkor az ágyunk mellé tegyünk egy matracot és azon aludhat a baba. Mást nem nagyon lehet vele tenni. Akkor kóros a dolog, ha még 4-5 évesen is ezt csinálja, mármint visít ha egyedül kell teszem azt aludnia vagy visít ha az anya kimegy a szobából. Nálunk probléma az éjszakai alvás, ahgy olvasom másnál is előfordul ez. Engem megnyugtatott a válasz, remélem másnak is megkönnyebbülés lesz, ha azt hallja, hogy ez teljesen normális jelenség.
2009. szept. 7. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszi az infót.
2009. szept. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Aranyos vagy, hogy megosztottad velünk!


Nálunk azért nincs ilyesmi gond a 14 hós fiammal, mert a kiságy eleve a mi ágyunk mellett van. Máshova nem is fért volna.

Helytelennek tartom a külön szobát amíg ilyen pici egy gyerek.

2009. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Köszönöm szépen! Csak félig tudtam odafigyelni, mert "rosszalkodott" a 6 hónapos leányzó :) Nem maradt csendben, így keveset hallottam belőle.

Nálunk is az ágy mellett van a kiságya. Én sem tartom helyesnek külön szobában altatni a babát, de azt hiszem ezért le leszünk pontozva, mert sokan nem így gondolják.

Sokkal nyugodtabban alszok én is, és a kislányom is, hogy mellettünk van!

2009. szept. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja! Még azt mondták, hogy ilyenkor még fontosabb a napirend betartása, következetesség, mit szabad mit nem (kevés tiltás de az szigorúan), és a szeretet, de ezt felesleges is írni.

Az meg szerintem, hogy ki hol altatja a babáját sok mindenen múlik, én biztos nem pontoznék le ematt senkit, de azért sem mert másik szobában alszik a babóca.

2009. szept. 7. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Köszi! Persze jól lepontozták azokat a válaszolókat, akik nem tennék külön szobábab a babát. Én feélpontoztam, és én sem tartom helyesnek a külön szöbát!!!!! lehet lepontozni.
2009. szept. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
úú. Bocsa hibákért!
2009. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Sejtettem, de nagyon nem érdekel. Ez csak az én véleményem, Jó babázást mindenkinek!
2009. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Előre leírnám, hogy mindenkit felpontozta, azért nem pontozok le valakit, mert más véleményen vagyunk.

Saját tapasztalatomat írnám le:

A lányom első naptól külön szobában alszik, kb 1 hónapos korától végigalussza az éjszakát, kivéve persze a fogzáskor gázos 1-2 estét.

Nyaralni voltunk, ahol velünk egy szobában "kellett" aludnia, és sehogy se ment neki. Szerintem ez is gyerekfüggő. Neki szüksége van a nyugira az alváshoz. Már rendes ágya van, így amíg el nem alszik mellette fekszek, vagy ülök, ezt igényli is, de éjszaka nélkülem is visszaalszik. Úgy gondolom, hogy ha egy baba rosszul alszik, azaz 5-6 hós kora körül még mindig ébred éjjel, akár többször, akkor érdemes kipróbálni a külön szobát, ha van rá lehetőség. Ja és a zajok nem zavarják annyira, de a fény igen. Ha bekapcsolnék lenémítva mellette egy tv-t azonnal kelne.

A pontozgatást meg utálom, néhány szélsőségtől eltekintve nincs rossz válasz, csak más vélemény, tapasztalat. Ezeket pedig tiszteletben kellene tartani.

2009. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Van egy 10 évesem is és nem szívesen tettem volna a gyerekszobába a babát, amíg pici, mert akkor a másik fiam nem tudott volna csinálni semmit tőle.

Mi nézünk mellette tv-t, itt ülök és gépezek, reggelig alszik.

2009. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!