Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nézhet-e a babám tévét azért,...

Nézhet-e a babám tévét azért, hogy nyelvet gyakoroljon?

Figyelt kérdés

Kétnyelvű család vagyunk, de mivel én vagyok vele többet, a második nyelvünket szeretném a babával "gyakoroltatni". Szóval, hogy szokja a füle a hangzókészletet, stb.

Azért gondoltam, hogy esetleg, ha megnéz egy mesét naponta a második nyelven, az segít majd a dolgon. Szerintetek?


2009. szept. 7. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha nem nonstop megy, akkor nem árthat neki.

De még ilyenkor nem fogja úgy felfogni, megtanulni.

Én is kétnyelvű oviba jártam és aztán suliba is.

Mikor harmadikos lehettem, akkor jöttek be ezek a német gyerekműsorok, lett kábelcsatornánk. Na, aztán ott szinte ragadt rám az egész, fél éven belül az osztály legjobbja lettem.

2009. szept. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak arra ügyelj, hogy megfelelő távolságba legyen a TV.
2009. szept. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!!!
2009. szept. 7. 16:18
 4/6 anonim válasza:
Sok ilyen család van, hogy apu Francia(vagy más), anyu Magyar, és a kisgyerek már 2-3-4 éves korára anyanyelven beszéli mind2 nyelvet.
2009. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt szeretném én is elérni! De a hangzókészlet miatt tényleg nagyon aggódom, a 28ból 14 nincs a magyarban, és ebből 7 semmiylen más európai nyelvben...
2009. dec. 20. 22:52
 6/6 anonim válasza:
az a lényeg hogy anyu más nyelven beszéljen vele mint apu... és akkor mind2-t megtanulja
2010. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!