Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? El vagyok...

Mit csináljak? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. 2 hónapos a kisfiam. A párom soha sincs itthon, mindig elmászkál. Nem nagyon foglalkozik a babával sem, pedig amikor megszületett, mindig vele volt.

Azt mondja hogy szeret, és a babát is nem azért megy el mert nem szeret minket. Fogalmam sincs mit tegyek. Csak én fújom fel a dolgot, mert én nem mehetek vele?

Mit tegyek?


2009. szept. 7. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
szia.ez természetes hogy igy érzel.nekem 3 gyermekem van és most várom a negyediket de sokat vagyok a férjem nélkül mert reggel 7 töl este 7ig dolgozik sokszor hétvégén is.nagyon rossz érzés.a párod hova megy olyankor?dolgozni vagy a haverokkal?probáljatok beszélni és mond el neki hogy neked rosszul esik.csináljatok hármasban programokat.
2009. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fújod fel a dolgokat, teljesen jogosan akadsz ki. Nem szép dolog tőle, hogy mindig egyedül hagy. Én ezt tuti nem hagynám, hisz nem csak magadnak szülted a gyereket.Ugyanúgy neki is foglalkozni kell vele, mint neked. Szerintem egy egészséges családban így működik. Mit szólna ha a kezébe nyomnád a gyereket, és mondanád neki hogy bocs egy kicsit elmegyek szórakozni,

de azért szeretlek titeket. Állj a sarkadra, ezt nem szabad hagyni!

2009. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!Ne legyél elkeseredve,hisz az nem jó neked sem és a picurodnk sem!Velem is ugyanez volt(párom mikor megjött a munkából inkább kiment az udvarra,vagy a szomszédokkal beszélgetett).Azt mondta,hogy szeret minket,de nem tud mit kezdeni a pici lányunkkal(ha sírt,nem tudott neki mit mondani,hogy megnyugodjon pl.).Aztán mióta már tartja magát,meg "magyaráz",forgolódik,azóta meg le sem lehet "vakarni" róla!:)Úgyhogy szerintem a férfiak többsége nem igazán tud mit csinálni egy pici babával(persze tisztelet a kivételnek).

Remélem nálatok is megváltozik a helyzet,addig meg próbálj türelmes lenni.

További szép napot!

3,5 hónapos kislány anyuja

2009. szept. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazad van, de azért azt se felejtsd el, hogy férfiként egészen más dolog babázni, míg nőként. Mi, nők jól bírjuk az egész napos babázást, de egy férfinek ez sok. Férfija válogatja, hogy ki mennyire bírja. - ettől még szerethet titeket, nem azért megy el, mert már nem érdekli a családja.

Régi mondás, hogy a gyerek 1 éves koráig az anyjáé. Meglátod, ha nagyobb lesz, és már tud vele kommunikálni, játszani, visszazökkentek a régi kerékvágásba.


Az is benne lehet a dologban, mint hogy írod, te nem mehetsz vele - biztos ez a frusztráció is közrejátszik - ezt saját magamon is tapasztaltam :-(

2009. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előzővel. Szerintem közös megegyezéssel vállaltak gyereket. Akkor miért kell ez alól kibújni? Lehet én gondolkodom nagyon rosszul, de szerintem az nem normális ha egy Apa hazajön a munkából, és ahelyett, hogy a családjával legyen elmegy haverozni.
2009. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!Az lenne legcélravezetőbb,ha egyszerűen megmondanád a párodnak,hogy ne menjen el,mert nem szeretnéd.Közös babátok van,családot alapítottatok és neki is illendő lenne kivennie a részét a mindennapokból.

Milyen indokkal megy el?Azt írtad,hogy azt mondja ilyenkor,hogy "nem azért megy el,mert nem szeret benneteket"....Akkor mégis mi más fontosabb,mint te és a kisfiatok?

Inkább beszéljétek át,mert ez bizony probléma.Olyan nincs,hogy "egy férfi egész más" meg hogy "ők nem tudnak babázni"....ezek buta sztereotípiák.Természetes nek kellene lennie,hogy az apuka is foglalkozik a kicsivel.Akarni kell a családot,apává kell érni (úgy ahogy egy anyuka is mindig "fejlődik") és ez már kezdetekben is nagyon fontos!

2009. szept. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát például elmegy horgászni, vagy ide-oda.

Látom hogy szereti a babát, de nekem is jó lenne néha egy fél óra, amikor egy kicsit egyedül lehetek.

Anyukámékkal lakunk, és még az a szerencse, hogy tudok neki szólni, hogy egy kicsit legyen a babával amíg én szusszanok egy kicsit...

2009. szept. 7. 13:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!