Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha oldalra fordulva...

Baj ha oldalra fordulva alaszik a baba pár napos korban?

Figyelt kérdés
Eleinte oldalt aludt, de azt mondta a doki, h ez igy nem jó, mert mozgasfejlodését nehezíti. Azóta hanyatfektetem, de sokszor magátol átfordul az oldalára.
2008. jún. 5. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát az én kislányom 3 hetes kora óta oldalra tud fordulni, azóta úgy is alszik. Hiába teszem a hátára 5 perc múlva már valamelyik oldalán fekszik. És a mozgásfejlődésről csak annyit, hogy a gyerekorvos és a védőnő szerint is ügyesebb a kortársainál. Most 5 hónapos. Ne aggódj, hagy aludjon úgy, ahogy szeretne. Csak arra vigyázz, hogy lehetőleg ne csak az egyik oldalán feküdjön mindig, mert nem lesz szép formás a buksija.
2008. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
SZia! Az én kislányom most 3 hónapos, születése óta valamelyik oldalán fekszik, alszik el. Van úgy, hogy kis is párnázom, ha véletlenül nem büfizett evés után, vagy azért, mert imád hasra fordulni. Semmi baja. Voltunk csipő ultrahangon, mert az egyik combján a hurka vastagabb mint a másik, de minden rendben, sőt már a csontosodási magok is látszanak. Úgyhogy ne aggódj!
2008. jún. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már a kórházban az oldalára fektettem és kipárnáztam.

Császáros voltam és nem igazán tudtam felugrálni,minden percben. Így kényelmesebb volt nekem.

A látogatóknak furcsa is volt,de a csecsemősnővérek azt mondták,hogy nyugodtan fekhet az oldalán.

Ami tényleg fontos,hogy ne csak egy oldalt fektesd,mert eldeformálódik a buksija.

Egyébként semmi baj sincs a mozgásával,sőt egy kicsit elevenebb a társainál.

Ne izgulj.

Gratulálok,hogy már ilyen picin is át tud fordulni!

2008. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kislányom 2 hetes, nekem a kórházban azt mondták, hogy mindig oldalra fektessem.

Bukás v. hányás esetén nem tud megfulladni.

2008. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!