Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a babámnak, ha nem...

Mit adjak a babámnak, ha nem eszi meg a tápszert?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kislányom, eddig semmi gond nem volt a tápszerrel, nem is váltottunk másmilyenre, egyszerűen nem kéri, kiköpi, elfordítja a fejét, öklendezik tőle. Most este pl. adtam neki egy kis főzeléket, mert a tápszernek a csak a felét ette meg. Viszont iszik rendesen teát, vizet. Mit lehet ilyenkor tenni? Hétfőn tudok csak a védőnővel beszélni.Ha valakinek van tanácsa, megköszönném
2009. szept. 5. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt a helyzet és hiába próbálkoztunk más fajta tápszerekkel is az sem kellett neki.Erre a védőnőm javaslatára elkezdtem neki bolti tejet adni higítva. (2/3 tej, 1/3 víz felforraltam és úgy adtam) Nem volt semmi baja tőle és azt meg az egész üveggel becsókolta sőt még kérte hogy adjak neki.Most lesz 1 éves és azóta sincs semmi baja még a hasa se ment tőle.Szerintem ha nem volt senki alergiás rá a családban akkor próbáld meg de azért hétfőn kérd ki a védőnőd tanácsát. Jó babázást
2009. szept. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is kezdek ezzel a problémával küzködni, pedig az én kislányom csak 6 hónapos lesz,de nekem mindenki azt mondta eddig,hogy azért nem olyan nagy probléma mivel már sok mást is eszik és így már persze nem izlik neki,én tejpéppel próbálkozom és néha legtöbbnyire vacsira fogadja csak el a tápit, de fejlődik és hízik rendesen!Főleg 9 hónaposan szerintem már annyi mindent kóstolt,hogy ki az aki megenné?:-)én a helyedben próbálnék másika tápit vagy tejpépet,családban van olyan nálunk aki 4 hónapos korától nem ette meg most 1 éves a kisasszony és szép egészséges baba.Remélem valamit azért tudtam segíteni.
2009. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszi a válaszokat, én is erre gondoltam, hogy már annyi féle kaját eszik, bolond lenne a tápszert megenni, ha van helyette finomabb. Hallottam már hogy tejjel lehetne próbálkozni, szerencsére nem volt allergiás a családban, úgyhogy hétfőn mindenképp rákérdezek. Tejpéppel nem is fogok próbálkozni, mert azt soha nem szerette, úgyhogy azt nem is erőltettem. Első válaszolótól kérdezem, hogy mit vacsizik a babád? Csak a tejet issza vagy eszik mást is mellé? Köszi előre is
2009. szept. 5. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok látom hogy kérdeztél azért remélem megkapod.Nem tudom sikerült -e azóta beszélned a védőnőddel azért leírom hogy nálunk hogy megy.Vacsira kap gyümölcsöt simán vagy valami husival és fürdés után mielőtt elalszik akkor kap tejet.Reggel pedig ha felébred akkor kap és utána már csak tízóraizik.Remélem tudtam segíteni
2009. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia, köszi. Beszéltem a védőnővel, aki azt mondta, hogy egyelőre próbáljak reszelni a tápiba gyümölcsöt és úgy adjam, ha így sem tetszik neki, akkor beszélhetünk a tejről. köszi még egyszer
2009. szept. 9. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!