Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy 3 hónapos...

Miért van az, hogy 3 hónapos anyatejes babának hetente egyszer van széklete, az is csak hőmérőzés és kamillás cukrostea után?

Figyelt kérdés

A védőnő javasolta ezeket a módszereket, be is vált. Csak attól félek, hogy a teához adott barnacukor már most tönkreteszi a fogcsíráit. Ez igaz?


Amikor hetente egyszer kakil ezek hatására, akkor folyékony, szép anyatejes a széklete. Csak magától nem jön ki, noszogatni kell -nem értem, miért!

Csak akkor kell hőmérőzni és teáztatni, ha már 1 hete nincs széklete.


Glicerines kúpot nem merek használni, de lehet, hogy jobban járnék vele, mint a cukros kamillateával... Már masszíroztam is a hasát, de semmi eredménye. Nem görcsöl, nem hasfájós, csak egyszerűen nem kakil.


Van valami más megoldás is?


2008. jún. 5. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Jól hasznositja az anyatejet, minden felszivódik belőle.

Mi a másik véglet vagyunk napi 5-6 kaki is van 3 hónaposan.

2008. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Mi ugyan ebben a cipőben járunk, kislányom 7 hetes és heti 1 van. Nekünk már a hőmérőzés sem jön be, a kamillatea pedig nem használt 1x sem. A glicerines kúpból a 2g-osat használjuk, abból is felet. A múlt héten próbáltam és 2x is volt tőle széklete bőven, olyan színű és állagú, mint a mustár. Ma ismét próbálkoztam, mert már 7 napja nem kakált, de mára már a kúp sem segít. Nagyon szeretne kakilni, látszik rajta, hogy erőlködik, de semmi. Csak pukik vannak bőven. Próbáld meg a glicerines kúpot, az nem gyógyszer, adható csecsemőnek és nem ártasz vele. Hátha nektek beválik jobban. Ma megyek a gyerekorvoshoz, ha ajánl valamit megírom. Nem sokat segítettem, de talán könnyebb, hogy tudod, nem vagy egyedül a problémával. Sok sikert! :)

2008. jún. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem végbélszűkületes a fiam,igy tudom milyen amikor nagyon ritkán kakál,vagy nagyon nehezen. Viszont annyit,szeretnék mondani,hogy a glicerines kúppal vigyázni kell,mert rendszeresen nem alkalmazható,mert megszokáshoz vezethet,meg a végbél gyulladásához. De ez rajta van a beteg tájékoztatón!De kölün felhívták a figyelmememt a gyógyszertárba rá,meg az orvosok is. De heti egyszer adható neki.

Egyébként az anyatejeseknél(ha csak azt kap),akkor normálisnak mondják a heti 1 kakit is.

A gyerekorvossal beszéltél már erről a problémáról? Ő mit mondott?

2008. jún. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál az is normális, ha napi 5x van kaki és az is, ha 2 hétig nincs. Nem kell hőmérőzni és pláne nincs szüksége anyatejen kívül semmi másra. Abban minden benn van, amire a babádnak szüksége van. Cukrot meg pláne ne adj, igen tönkre teheti a kis fogacskáit, arról nem is beszélve, hogy tök káros.
2008. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy a kamillateába nem fogok cukrot tenni, hátha úgyis megteszi a hatását.

A gyerekorvossal még nem beszéltem, de a védőnő azt mondta, hogy van, akinek 1-2 hétig nincs széklete. 1 hét után már hőmérőzni kell és teáztatni.


Azért nem értem, mert nem szilárd a kaki, sok van hőmérőzés és egy hét után, csak miért nem jön ki? Miért nincs INGER? Hőmérőzés után telenyomja a pelust, majd kicsorog belőle. Ha az összes anyatejet hasznosítaná a szervezete, akkor nem lenne salakanyag, nem? De neki van, nem is kevés, csak nem jön magától, rá kell segíteni.


Megnyugtató, hogy többen vagyunk ezzel a problémával. Köszönöm a tanácsokat!

2008. jún. 5. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:
kedves anyukak! en azt ajanlanam hogy semmi keppen nem probalkozni a homero kakiltatassal mert az megingereli a babat es kakil de erre raszokik es kesobb nagyobb koraban komoly problemat fog okozni ezt magamrol tudom! az anyam mikor pici voltam minden este elejinte htenkent aztan mikor sirtam minden este meghomeroztetett es nem tudjhatok mit szenvedtem szeklet ekedessel es minden eyess wc nel orditottam az egesz haz halotta rengeteget jartam beontesre kezelesre es meg mai napig is gondom van evvel!naltok jo vedo nok vannak amit ajanlanek van mini beonto krem babanak amit lehet hasznalni kis tubusba de azt se szabad minden nap hasznalni! a legjobb gyerek orvos tanacsat kikerni ne bizzatok semmi nagymami gyogyszerekbe! a tej neha gyermekeknel okoz szekletrekedest minden esetben a vedono es agyermekorvos tanacsai lesznek a legjobbak!
2008. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A cukros kamillát nekem is javasolta a védőnő, de nem is jött be, meg a gyermekorvos azt mondta, hogy marhaság is, ne adjam neki. Ő Laevolacot ajánlott, reggelente 5 ml-t.
2009. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!