Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről, tényleg...

Mit gondoltok erről, tényleg nincs értelme tiltani 1 éves kor alatt?

Figyelt kérdés
"A “nem” szót 1 éves kor alatt még nem értik, tehát felesleges tiltani bármit is, mint ahogyan kézre csapni sem szabad. 1 éves kor előtt ezért a legjobb módszer az “akadálymentesítés”, azaz tüntess el mindent, ami veszélyes lehet, vagy amiben kárt tehet." Innen származik: [link]
2009. szept. 5. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet a bloggal.A vejem is úgy vélte,hogy a gyerek nem érti a tiltást,és nem szabad a kezére pacsit adni (nem ütni).A gyerek még kétéves korában is kezelhetetlen volt.Amikor már megy a gyerek,határozottan megkell neki tiltani,hogy olyasmihez nyúljon,amihez nem szabad.El kell venni tőle a tárgyat,őt elvinni arrébb,stb.

A törékeny dolgokat,ollót pl.valóban célszerű elrakni a kezeügyéből,de mindent nem rakhatsz el előle.És az sem baj,ha néha kap egy pacsit a kezére.Nem az a fontos,hogy fájjon,hanem érezze,hogy ez neki nem jó.Ebben a korban a tapasztalatnak nagyobb szerepe van a gyerekek számára,mint a szó.Én pl.sokat varrok,és előfordult,hogy a gombostűk előlmaradtak.Amikor a gyerek hozzányúlt,nemcsak azt mondtam neki,hogy szúr,hanem a kicsi kezéhez tettem a tűhegyét,annyira,hogy érezze,mit jelent az hogy szúr.Soha nem nyúlt hozzá.Ha meglátta,rámutatott és ő mondta,hogy szúr.A szülőnek kreatívnak kell lennie.

2009. szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól még, hogy nem érti a "nem" szót, és nem fog rá emlékezni, és valóban hasznos az akadálymentesités, attól még rá kell szólni, mivel honnan tudjam, hogy melyik nap kezdi el megérteni, felfogni. Szerintem ez alatt nem azt értette a gyerekpszichológus, hogy ne szóljunk rá egyáltalán a gyerekre, vagy ne legyünk következetesek, hanem, hogy ne várjunk "csodákat", és könnyitsük meg a magunk helyzetét az akadálymentesitéssel. Ezen kivül, hogy ne büntessük meg az 1 éves gyereket, mivel az káros, de teljesen felesleges még. Én legalábbis ennyi tanulságot vontam le magamnak.
2009. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A baba nagyon korán, előbb,mint 1 év megértik a nemet. Kérdés, hogy mennyire hallgatnak rá....
2009. szept. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni véleményem az hogy egy közel 1 éves gyerek igenis érti a nemet és rá kell szólni.Az meg hogy kicsit ráütsz a kezére(nem erőből) az nem verés. A másik az hogy a büdös életbe nem pakolsz el úgy hogy bajt ne csináljon!!!!!!!!Max ha tök üres a ház!
2009. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint nem csak szerintem "hülyeség" ,hogy nem lehet tiltani. Az én kisfiam 11 hónapos,7,5 hónapos kora óta mászik,tehát bababiztossá kellett tenni a lakást. De pl. a gáztűzhelyet nem dobhatom ki,és persze mindig azt piszkálja amit nem lehet. Ha rászólok,hogy nem szabad , abbahagyja. Valószínűleg a hangsúly miatt,de ha soha nem hallja ezt akkor 1 éves kora után honnan fogja tudni mit jelent? Igaz most,hogy már nagyobb,ha rászólok csak azért is folytatja egy huncut mosoly kíséretében,és közben figyeli,hogy mit szólok hozzá... :) Egyébként kíváncsi lennék van-e olyan szülő aki mosolyogva nézi és nem szól egy szót sem,ha mondjuk a gyerek a tévét,vagy a videot piszkálja!
2009. szept. 5. 10:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ezek a felmérők mindent tudnak? Nincs két baba ami egyforma!!! Az én kisfiam 10 hónapos és ha fogja az egy ujjamat akkor már vezet és az első megálló a konektor, olyankor lehajolok hozzá és azt mondom neki, hogy NEM szabad, ezt egy párszor megismételtük és már csak elsuhan mellette, már nem is érdekli és így volt a virágokkal is
2009. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az lehet hogy a nem szót nem érti,de a hangsúlyt azt tuti.miilyenkor más hangsullyal beszélünk,határozottabb,erőteljesebbek leszünk ezt meg tuti megérzi.Amugy meg akkor nem érdemes 1 év alatt semmit sem tanítani mert akkor semmit nem értenek meg,pedig ez nem igaz.8 hónaposak vagyunk és simán integet.a lug a lába lóga c dalra simán elkezdi lóbálni a lábát,éa amikor megy a konektor felé és mondom,hogy nem, mindig rám figyel.10 ből 8 szor odamegy,de volt már hogy megfordult.akkor most érti vagy nem?nem hülyék a gyerekek,csak babák.többet tudnak és értenek mint mi azt elképzeljük.valahol el kell kezdeni a nevelésüket.
2009. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!