Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fektethetem hasra vagy nem?

Fektethetem hasra vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

tegnap voltunk 2 hetesek. Hanyatt fekve folyamatosan felébred mert rándul egyet. HAson fekve tök nyugisan alszik, nincs bukás, nincsrángás. Tapasztalatok? Vélemények?


2009. szept. 4. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Általában nem szokták ajánlani a hason fekvést, mert gyakoribb a bölcsőhalál (bár így is elég ritka, de akkor is). Próbáld meg oldalára fektetni, mi is így csináltuk.
2009. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia.Az én kislányom is hason tudott csak aludni,mert ha a hátán aludt,állandóan felébresztette magát.Nekünk is azt mondta a védőnő,hogy nem ajánlatos,de ha többször figyeled nem hiszem,hogy bármi baja is lehetne.Szerintem sokkal jobb ha hason alszik,mert igy tuti hogyha bukizik,nem nyeli félre azt se.Aztán majd lehet,hogy egy pár hét múlva már nem is szeretne hason aludni.4 hós kislány anyukája
2009. szept. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nekünk elejétől hason fekszik, nem volt semmi gond, igaz van légzésfigyelőnk, így nyugodtabb vagyok
2009. szept. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom is nagyon éberen aludt amíg háton altattam. Már teljesen ki volt merülve ő is és én is. Utána már nem érdekelt, hogy ki mit mondott, ha csak hason alszik el, akkor úgy fogom altatni. 2 hónapos koráig a szobájában aludtam, mert féltettem. Most 10 hónapos és hason vagy az oldalán alszik most is. Ha tudtok vegyetek légzésfigyelőt és akkor szerintem nyugodtan altathatod hason is.
2009. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Van légzésfigyelőnk, csak annyi mindenki mondja hogy hason ne. De ha így a legjobb neki látszólag?
2009. szept. 4. 12:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia, nalunk nem ajanljak a hason altatast egyaltalan a bolcsohalal miatt. erre kulon fel is hivjak a figyelmet. (kulfoldon lakom). de ha a baba csak hason alszik akkor szerintem nincs mas teendo. en kicsikent hason aldutam mert en is igy tudtam csak aludni. vegyel legzesfigyelot es aludjon a babo melletted es akkor nem lesz semmi gond. az en babom most 3 hetes o siman alszik haton nyugodtan, de igyis van legzesfigyelonk es a kis bolcsoje ott van mellettem az agyunk mellett. a legzesfigyelovel en magam sokkal nyugodtabban alszom. a korhazban nem tudtuk beszerelni a legzesfigyelot es nem is laudtam nyugodtan mert megmozdult es felebredtem rogton.
2009. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
NYugodtan altasd hason, a legzesfigyelo ott van alatt. Az en babam is csak akkor aludt jol, ha hason volt, maskulonben a relexek folyton felebresztettek. Itt sem ajanljak a bolcsohalal miatt, bar ez az osszefugges egyre inkabb kezd megdolni, merthogy a bolcsohalal idegrendszeri dolog inkabb. Csak arra figyelj meg vagy 2 hetig, hogy nem bukjon maga ala. 1 honapos korukra mar siman elforditjak a fejuket, ha esetleg buktak.
2009. szept. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha háton fekszik azért fulladhat, ha hason akkor meg azért ha éppen bukik. Én nem hiszek ebben a bölcsőhalál %-ban, egy baromság, mert 50% mindkét esetben. Nekem is hason jobban alszik, háton pár perc múlva felkel. Mivel az első 2 hónapban velünk aludt igy simán hasra tettem, hisz az első rezdülésére felébredtem és figyeltem. Légzésfigyelőnk nem volt. Azóta is hason szeret aludni, háton fekve csak játszik... 5 hónapos lesz 13-án. Nagyon jó alvó. Mi is a párommal hason szeretünk aludni, talán örökölte. :)
2009. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Nekem is azt mondta a védőnő, hogy háton szabad altatni stb. Aztán megsúgta(amikor már látta, hogy ki vagyunk merülve teljesen) hogy két fia van és mindkettőt hason altatta az elejétől kezdve....
2009. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi 4. voltam.
2009. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!