Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nagyon sír...

Mit csináljak, ha nagyon sír a babám?

Figyelt kérdés
2 hetes múlt, már mindent kipróbáltam, valószínűleg egy kis "hiszti" van, mivel amint felveszem, elhallgat. De nem szeretném túlzottan rászoktatni arra, hogy mindjárt felveszem, ezért kérnék valami tanácsot, mit lehet ilyenkor megpróbálni? Evett, ivott, tisztába lett téve, cumit is próbáltam, hason, hanyatt feküdt, beszélünk hozzá, de semmi nem nyugtatja meg.
2008. jún. 4. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Valószínűleg akut anyahiány:)Mihelyt felveszed elmúlik.

2 verzió van:

1, felveszed,dajkálod,és bízol benne,hogy hamar jobb lesz a helyzet

2, hagyod had sírjon egy kicsit

Neked kell eldönteni,hogy melyiket akarod alkalmazni.Mi arany középutat választottunk,és ha tudjuk,hogy éppen nem nagyon panaszkodhatna,akkor kicsit hagyjuk sírdogálni,majd felvesszük.Igaz nálunk van egy kis hasfájás is.

2008. jún. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nyikkra felvettem és megérte. Most 4 hónapos mosolygós kiegyensúlyozott baba. Mindenki mondja. Hát ezért (is). Nem mérlgeltem, hogy hiszti vagy sem. A szeretetet nem kell analizálni. Árasztani kell és egy védtelen babának nagy szüksége van rá. Most bújt ki belőled, ahol 9 hónapon át hallgatta szívverésed érezte a melegséged. hamar elmúlik ez a gyönyörű időszak, ne aggyal, szívvel légy együtt a babáddal! Ezen a fórumon nem talász megoldást... Sok sikert!:)
2008. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2 hetes kisbaba még nem hisztizik, majd pár hónap múlva fog, de most még csak fél és téged akar. Most még nem tudod elkapatni, ez butaság, egyszerűen ez egy ilyen időszak, ha fent van és sír vedd ki nyugodtan az ágyból, nyugtasd meg, majd amikor már több hónapos lesz ráérsz nevelni. Gratulálok a babádhoz!:-)
2008. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek az előttem szólóval. Később ráérsz nevelni. Az enyém 5 hónapos és már előfordul a "szándékos" hiszti. Olyankor szoktam kicsit hagyni, de egy 2 hetes babát nem szabad sírni hagyni. Éreznie kell Téged, ragaszkodik hozzád és nem "manipulálni" akar! Picit később viszont oda kell figyelni, mert könnyen átveszi az irányítást!

Sok sikert!

2008. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy kéthetes gyerek még nem hisztizik.Majd eljön annak is az ideje:)))Természetes,hogy az anyja közelségére vágyik,hisz nemrég még a pocakodban volt.Neki még nagyon szüksége van a testi kontaktusra,és ez nem hiszti.Én nem hagytam sírni a gyerekeimet,és nem is hagyom.Ha most az elején kialakul a biztonságérzete,ha tudja,hogy számíthat rád ha szüksége van valamire,akkor a későbbiekben kiegyensúlyozott boldog baba lesz.Nem fogod ezzel elrontani nyugi.Majd mikor kicsit nagyobb lesz,és érdeklődik már dolgok,játékok iránt,akkor le tudod azokkal is kötni a figyelmét,nem akar mindig a kezedbe lenni.


Türelem,boldog babázást.

2008. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, délelőtt óta (mióta beírtatok) nyugiban van, mert a karomban elalszik és amikor már mélyen alszik, akkor le tudom tenni és alszik tovább, így tudok mást is csinálni közben! :)
2008. jún. 4. 17:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Adok egy tanácsot,hátha hasznát veszed.Én a 3-ik babámat várom,és nálunk 2-nél eddig működött.Ha azt szeretnéd majd,hogy a babád a saját ágyikójában aludjon egész éjszaka,persze kicsi később aktuális ez,2-3 hós korban vagy még később ez babánként változó,mikor már nagyobbacska.

Mindig ébren tedd le az ágyába aludni,sosem altasd a karodba,és úgy csempészd bele az ágyába.Mert az altatott babáknak vannak alvási nehézségeik,ők ébrednek fel már nagyobb korban is indokolatlanul éjszaka.Nekik is,mint nekünk felnőtteknek vannak az éjszaka folyamán olyan alvási fázisaik,mikor éberebben alszanak.Ilyenkor majdnem,vagy teljesen fel is ébred pár pillanatra.És automatikusan azt az alvási helyzetet keresi,ahogy elaludt.Ha anyuka ringatta el,akkor őt.Amelyik babát pedig megtanítják,hogy egyedül aludjon el,ő hozzászokik,hogy nem kell keresnie ilyenkor senkit,kicsit szuszog,esetleg forgolódik,és alszik tovább.Az én két gyerekem az első naptól fogva a saját szobájában,a saját ágyában aludt.

Amíg szopiztak éjszaka,egyik 2 hó,másik 3 hós korig,addig volt nekem bent egy ágy a kiságy mellett,így nem kellett átfutkosnom éjjel.Amint ezek az éjszakai szopik elmaradtak,mindkettő végigaludta az éjszakát,és azóta is így van,és remélem most is így lesz.Sírni nem hagytam őket sosem,mindig mellettük voltam,ha hiányoltak,de rá tudtam őket könnyedén szoktatni a normál alvásra.

Csak türelem,a tiéd még nagyon apróka,igényli még a sok testi kontaktust.Majd,ha már kicsit nagyobb lesz,érdeklik játékok akkor könnyebben lekötöd a figyelmét mással is,és nem akar mindig a karodba lenni.De kicsit még várj vele,ne félj nem rontod el.


Sok sikert,üdv

2008. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsod, megfogadom, amint nagyobbacska lesz a kislányom! Üdv!
2008. jún. 5. 19:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Hasonló problémával küzdök, 6 hetes kisbabám csak ringatva alszik el. Kérdező, végül rá tudtad szoktatni az önálló alvásra a kisbabádat?
2016. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!