Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sutottetek vagy vettetek a...

Sutottetek vagy vettetek a tortat a babatoknak 1eves korara?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Én joghurttortát csináltam saját fejem után,csupa olyan dolog volt benne,amit ehettek-pl tojás nem volt,tej sem,tulajdonképpen csak gyümölcsök,joghurt és zselatin.
2009. szept. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
leirnad a receptjet?
2009. szept. 3. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez az,ikreim vannak,ezért kétszínű volt,de sztem bármilyen gyümölccsel meg lehet csinálni.(Ők márciusiak,nem volt még friss gyümölcs.)

Ikrek tortája

Hozzávalók: 26 cm-es kapcsos tortaformához:

25-30dkg darált keksz

1/2 margarin-ebben van valamennyi tej,úgyh ha kimarad,több meggylé kell bele-1 üveg magozott meggybefőtt

1 doboz barackbefőtt

1 nagy doboz joghurt

zselatin

cukor

Elkészítés: A darált kekszet összekeverjük a felolvasztott margarinnal,és annyi meggylével,h összeálljon,és az egészet a tortaforma aljába lapítjuk.Hűtőbe tesszük.

1dl meggylébe,és 1dl baracklébe teszek zselatint-én 1-1 púpozott evőkanállal tettem-,addig melegítem őket kevergetve,amíg elolvad a zselatin.Kicsit hűlni hagyom.Mindkét joghurtba teszek cukrot-nekem 1-1 evőkanállal elég volt,és a meggyes zselatint az egyikbe,a barackos zselatint a másikba keverem.Várok,amíg elkezd sűrűsödni,addig hideg helyen tartom.Ha már nem folyik nagyon,a meggyet és a barackot elrendezem a tortaalapon,és felváltva ráöntöm a joghurtokat,h foltos legyen.Egy éjszakát hűtőben tartom.

2009. szept. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
koszike,ez nagyon jol hangzik.remelem sikerul,mert hihetetlen gyuge vagyok a konyhaban;)de en szeretnem az elso tortajat megsutni.koszike nagyon
2009. szept. 3. 12:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is sütöttem neki. Amúgy is szeretek tortát sütni, és mivel mi nem eszünk tojást, így nem kellett sokat gondolkoznom mit is süssek, amiben csak olyan van, amit már ő is ehet :-) Túrókrémes tortát kapott a drága, amibe nagy előszeretettel mancsolt bele :-)
2009. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszike nagyon
2009. szept. 4. 07:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!