Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy "hátránya" lenne a...

Nagy "hátránya" lenne a kisfiamnak, ha nem kapná meg a rota elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ki tudom-e gazdálkodni azt a 40 ezer forintot a védőoltásra és érdekelne, hogy ti mennyire tartjátok fontosnak? Van esetleg olyan, aki nem adatta be, már nagyobb a gyermeke és mégsem lett baj?
2009. szept. 3. 07:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%

A szomszéd kisfiú az oltás ellenére 10 hónaposan kórházba került hányás-véres hasmenéssel. Nem rotája volt, hanem baktérium fertőzése. És a rota oltás csak kevés törzs ellen véd, a nagy része ellen hatástalan. A mi védőnőnk azt mondta, akkor érdemes, ha van nagyobb tesó, aki az oviból hazahozhatja a vírust a picinek.


Mi nem adattuk be, nincs nagyobb testvér.

2009. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Tesó nincsen! Azért is kérdeztem, hogy mennyire fontos, mert akkor már most meg kéne próbálnom félretenni a családit, hogy meglegyen az oltás ára.

Szemétnek nem érezném magam, ha nem adatom be, csak nem szeretném, hogy emiatt legyen nagyon beteg. De látom semmi sem nyújt 100%-os biztonságot!

Köszönöm a válaszokat!

2009. szept. 3. 09:35
 13/25 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos ezek a reakciók voltak várhatóak azoktól,akik-anyagi v más okból- nem adatták be(felesleges..stb..)

MÁR MÉRT LENNE FELESLEGES???

És h "csak" 2 évig véd?

Na és?

Ha egy 2 évet betöltött gyerek kerűl kórházba,"könnyebben" átvészeli mint egy pár hónapos csecsemő.

Csak hasmenés és hányás?

Nekünk,felnőtteknek ez CSAK ennyi,de egy pici szervezetet nagyon le tud gyengíteni.

És igen is,ha CSAK 3 féle törzs ellen nyújt védelmet,és lehetőség van azellen a 3 ellen megvédeni(plussz egy hetes kórház és szenvedéstől megkímélni a csöpp babát) hát én megteszem.

Senkinek a gyermeke NE LEGYEN BETEG,de ha ne adj isten elkapja és a kórházba kell vígasztalni szegényt,jusson eszébe mindenkinek,h meg lehetett volna előzni.


LESZÖGEZEM: Nem viszályt akartam szítani ezzel a pár sorral,csupán a SAJÁT véleményem írtam le!!!



Jó egészséget mindenkinek!!!

2009. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, a te válaszod is nagyon köszönöm! Nekem mindenki válasza hasznos, hiszen tapasztalatot, saját véleményt kértem!
2009. szept. 3. 11:42
 15/25 anonim ***** válasza:
kedves utolsó.Én is válaszoltam,de nem azért nem adatom be mert sokba kerül.ez szempont se volt.hanem mert nálam,nalunk tapasztaltabb emberek tanácsára hallgatok.A gyerekorvosom szerintm,még sose volt annyi rota vírusos gyerek a korházba mint most amióta oltást lehet rá kapni,mert az oltástól nagyon megbetegszenek,és e miatt kerülnek korházba,és tényleg nem vég olyan nagyon mert simán megkaphatod rá fél évre is.ez csak a gyógyszergyáraknak a biznisze,és azok a gyerekorvosok,védőnők ajánlják akiket megtudtak győzni,vagy kapnak utánuk pénzt mint sok más gyógyszer után.(ezt a családban lévó orvostól tudom).de természetesen senki véleménye nem szentírás,az anyuka szive joga ezt eldönteni.mi csak a szerzett,kapott tapasztalatainkat osztjuk meg,és inkább más szenpontok vezérelnek,mint az anyagiak.
2009. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
69%

1. vagyok, és nem tudom hányadik...

hát mi sem a pénz miatt nem adattuk be, szerencsére nem élünk rosszul... van a családomban 1-2 eü. dolgozó, a nővérem, édesanyám... és megbeszéltük a dolgokat. vannak nem kötelező oltások, amiket fontosnak tartok beadatni. azokat meg is fogja kapni a kisfiam. de ezt nem kapta. arról nem is beszélve, h mi van az oltóanyagban, de ezt hagyjuk.

a lényeg: itt nem a pénzről van szó.

és az sem igaz, h minden gyerek kórházban köt ki vele. ez attól függ, h mennyire erős az immunrendszere a babának. ismerek olyan 3 éves kislányt, aki a bölcsiben már 2szer összeszedte a rotát, és komoly 3 napig ment a hasa. ennyi volt. szóval azért ezt nem kell túldramatizálni...

ez pedig az én véleményem.

2009. szept. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Felesleges. A pénzről szól az egész. Most rota, jövőre kitalálnak valami mást, mindig jön valami amivel lehúzhatják az embert. Arról nem is beszélve, hogy mi van azzal, aki nem engedheti meg anyagilag? Az is érdekes hogy eddig nem is hallottam erről a vírusról, csak nemrég a reklámból, és hány gyerek felnőtt nélküle...
2009. szept. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

...szokásos felállás..


Megint milyen sok az okos és jól tájékozott anyuka.

Olvassatok utána dolgoknak és utána írjatok hülyeségeket!

www.rota.hu

2009. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
56%
ez csak természetes,hogy a rota weblapján csak olyat fogok olvasni ami nekik jó,és ami meggyőző,de ettől még nem biztos hogy a valóság.
2009. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Hát..akinek a gyereke egészsége felesleges és pézkidobásként éli meg..??!!

Na,az aztán a jó meglátás!

Nem hallottál még erről a víruról?Pedig igen régóta létezik és fertőz!


Talán tájékozódni kéne egy kicsit!

2009. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!