Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy "hátránya" lenne a...

Nagy "hátránya" lenne a kisfiamnak, ha nem kapná meg a rota elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ki tudom-e gazdálkodni azt a 40 ezer forintot a védőoltásra és érdekelne, hogy ti mennyire tartjátok fontosnak? Van esetleg olyan, aki nem adatta be, már nagyobb a gyermeke és mégsem lett baj?
2009. szept. 3. 07:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%

szerintem tök felesleges.

15 hónapos a fiam, eszembe sem volt beadatni.:)

2009. szept. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
nem lesz hátránya.védőnönk és az orvos se ajánlja.
2009. szept. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nemrég voltunk a két hónapos oltáson és kérdezte a doki néni, hogy beadatjuk-e? Mondtam, nem tudom még. Azt mondta fél éves koráig meg kell kapnia, döntsük el.

Kész vagyok ettől a gyerekorvostól, nem válaszol soha normálisan a kérdéseimre, nem magyaráz el dolgokat én meg első babásként azt sem tudom mivel tennék jót a babámnak. Azt sem tudom milyen oltást kapott most!

Szerintetek mit lenne érdemes beadatni (ami nem kötelező)?

2009. szept. 3. 08:16
 4/25 anonim ***** válasza:
49%

www.rota.hu

Itt választ kapsz a kérdéseidre:)

Mi pont tegnap adattuk be az első dózist.

Nem olcsó,de ha vmit lehet tenni ellene,akkor én megteszem.

Ahogy olvastam,a rota igen nagy számban fertőz és egy elterjedt,súlyos lefolyású vírus.

Nekem az öcsém pár hónaposan elkapta 3napig a kórházban feküdt,infúzió lógott a pici kezéből.

A szívem szakadt meg.

Tudom,h ezer más járvány és betegség van,de ha ennek az oltásnak a segítségével egyet elkerűlhetünk,már megérte.

2009. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Én nem adattam be. Nem javasolta a védőnő, sem a doki nem erőltette. Ha viszont lenne egy óvodás korú picim egy kisebb babóval, akkor beadattam volna. Amúgy 2-3 éves korig nyújt védelmet, utána nem. Hányás,fosás,enyhe kiszáradás, ezért kerülnek infúzióra. Nem egy tüdőgyuszi, vagy agyhártyagyulladás... Kellemetlen , mint minden betegség, de mivel nincs szövődménye, így sok értelmét nem látom. A fiam a kötelező oltásokra is hevesen reagál, ezért én nem adatok mást, az oltás mellékhatásaitól félve. Maradok a kötelezőknél.
2009. szept. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%

Mi sem adatuk be. Amúgy 1-2 éves korig véd csak!

Nekünk sem ajánlotta a védőnő!

Mellékhatásai is lehetnek.

2009. szept. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

ha tényleg utánaolvasol, felesleges. a rota 36 törzséből 3 ellen véd az oltás. teljesen felesleges. emellett még kb 321 olyan vírus van, ami ilyen tüneteket produkál.

amit most kapott a babád, az diperte volt. a babaszoba.hun utána tudsz olvasni, hha regisztálod magad, és a babát és nyomon tudsz követni majdnem mindent. amit érdemes még beadatnod, az a prevenar szerintem és a menjugate. de ezekkel még ráérsz.

2009. szept. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%
Igazavan az előttem szólónak
2009. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! Igyekszem utánaolvasni a dolgoknak. Az oltás árát pedig apránként ráköltöm a babámra.
2009. szept. 3. 09:11
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Szemét az a reklám róla a tv-ben. Azt hiteti el, hogy rossz szülő vagy, ha nm oltatod be vele.
2009. szept. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!