Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális 8 hónapos babánál?

Ez normális 8 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

A kislányom, se nem tapsol, se nem int pápát, se nem érdeklődik semmi ilyesmi iránt, ölbéli játékot sem lehet vele játszani, stb, úgy tűnik, rá se bagózik, mit beszélek, mit mutogatok neki, képeskönyv se érdekli, max. 1 percig, addig is inkább a lapokat gyürkészi- tépkedi, semmint azt nézné, mi van a lapon. a külvilág érdekli csak, a dolgok, mindenhez odamászik, megfogaj, rángatja, tömi a szájába stb, sosincs egy perc nyugta. egy gyógypedagógus ismerős szerint már kéne tudnia a fenti dolgokat.

aggódjak?


2009. szept. 2. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 7,5 hónapos. Se pápát nem int, se nem tapsol. Mondjuk eszembe sem jutott még ilyenre tanítani!

Ilyenkor az a dolga, hogy forogjon, másszon, üljön stb.

Pont az amit a kislányod csinál!

Amúgy az ismerősödnek van gyereke?

2009. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden gyerek máshogy fejlődik és a mit leírtál hidd el,abból is tanul,csak mond,hogy mi az.Pl.kék a virág,nézd milyen színes az újság stb.

A lányom 10 hónapos,kb.1 hónapja tapsol és pacsit ad,ideadja a dolgokat,ha kérem és a NEMet kifejezetten tudja,de csak ha Ő úgy gondolja!Pá-pá és puszi egyenlőre nem megy.Nincs lemaradva,ne aggódj.

2009. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyógypedagógus ismerősöd vagy el van tévedve, vagy szupergyerekekkel foglalkozik...

Az említett dolgokat ráér majd 1 évesen csinálni. Addig pont jó az, ami most leköti:)

2009. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy van-e gyereke a gyógypedagógusnak, mivel amíg könyvből tanulják a gyerekek fejlődését, addig sok mindent máshogy látnak.

1-ső válaszoló, 4 gyerekes, amúgy gyógypedagógus anyuka

2009. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az én kisfiam 13hós, tapsólni egyáltalán nem tapsol, integetni, ha van kedve integet.kemény lapos könyvből lapoz 3-mat aztán elkezdi rágni :)

nem vagytok lemaradva, ahogy az én kisfiam se.

2009. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos a babám, nem tapsol, és csak néha integet. Szerintem teljesen normális a babád, ne izgulj.
2009. szept. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8hónapos a kislányom,de már tapsol,pá-pát int,mondja hogy vau a kutyának és ha csak hallja hogy ugat a kutya.Sokat játszik a mobilommal,és ha mondom neki hogy hallo,akkor a füléhez rakja.Tapsol,szoktuk játszani a süti-süti pogácsát.

De az én kislányom rengeteget van felnöttekkel.Magában nem igazán játszik el,max fél órát.Ezért nagyon sokat van vele foglalkozva.Szerintem ő ezért is tud ennyi mindent!

2009. szept. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!